majo978
03.06.18,19:31
Dobrý den , prosím o radu
syn 10r. mi je zvereny do starostlivosti už viac ako dva roky ,matka sa so synom nestretáva pretože je velmi hrdá mi zavolať a dohodnuť sa(nieje sudom určený styk matky s maloletým ). Ozve sa mne ako otcovi tak raz za 3 mesiace (aj to až vtedy ked dám trestne oznamenie že neplati výživne ). Ale ide o tom že ona sa s ním stretne sem tam poza moj chrbát (počka ho pred školou a pod. ) Ked ešte sem tam k nej aj chodil tak ho klamala že to mu kupi na meniny ,tam s nim pojde ,že príde po neho, že mu zavolá a samozrejme nic z toho nesplnila . KLAME HO A ZAVÁDZA ! Núti ho klamať mne,pýtal som sa ho či bol s mamou a oklamal ma že nebol ! Snažím sa syna výchovávať slušne a samozrejme učím ho neklamať . Lenže ona mi toto kazí . Chcel by som teda vedieť či je toto dôvod zakazať styk matke s maloletým ,jej výchova nieje na mieste . Viac času trávi v krčme na dieťa neplatí nezaujíma sa nezavolá mu neučí sa s ním . Existuje na toto nejaký zákon ako matke zakazať styk matke s dieťaťom . Alebo ako mám toto riešiť kedže nemám záujem aby sa s nim stretávala? syn ju ani raz nespomenie.
dakujem
ivka70
03.06.18,17:55
Nie, nie je to dovod na zakazanie styku matky s dietatom.
Trvaj na sudnom urceni casu, ktory malolety synom ma stravit s matkou a potom mozes aj trvat na dodrziavani casu.
Co ale matka so synom v tom case bude robit, do toho nemas dovod sa miesat.
Vies, male deti klsmu rodicom, ak sa obavaju ich reakcie na to, keby povedali pravdu.
Syn zjavne vedel, ze tvoja reakcia na jeho stretnutie s matkou sa ti pacit nebude a chcel sa tomu vyhnut.
Skus prehodnotit to ako reagujes na nu pred synom.
Nech je aka chce, ci plati ci nie, stale je to matka dietata a dieta ju bude vidiet ako tu najlepsiu. To, ze ju nespomenie este neznamena, ze by s nou nechcel byt.