Viera R.
06.06.18,10:33
Na jún krátim gastrolístky za služobné cesty a dovolenky v máji. Je to v poriadku, aj keď v júni je hodnota stravného lístka 3,60 a v máji bola hodnota 3,40?
Tweety
06.06.18,08:51
Krátenie je v poriadku ale ja by som ten celkový nárok prepočítala na novú výšku stravenky.
avalik
06.06.18,09:14
možno by som to riešila vrátením príspevku zamestnávateľa za počet vydaných lístkov (cez pokladňu, zrážkou?), na ktoré nevznikol nárok a na jún vydala predpokladaný počet lístkov v aktuálnej hodnote
Onko
06.06.18,11:00
Nie je to v poriadku, lebo zamestnanci by boli ukrátený o ten cenový rozdiel.
Ak sa cena lístka nemení, tak s tým nie je problém, jednoducho namiesto vrátenia lístkov za máj a získania nových za jún dostanú za jún o tie májové-na-vrátenie menej, májové použijú v júni.
Ale keď sa cena mení smerom hore, tak vlastne namiesto toho, aby dostali nové júnové drahšie, zostanú im májové lacnejšie.
Treba to urobiť tak, aby neboli ukrátení, teda buď vymeniť staré za nové, alebo nechať staré a pridať k tomu niečo tak, aby dostali lístky v novej júnovej cene.
Viera R.
07.06.18,05:55
Ďakujem za odpovede. Do budúcna to budem riešiť asi tak, že pri predpokladanej zmene ceny stravného lístka upozorním pracovníkov, že lístky, na ktoré im nevznikne nárok (stará cena) mi vrátia. Potom im budem môcť vydať lístky v novej cene na celý mesiac, bez predchádzajúceho krátenia. Keďže väčšina už stravné lístky v cene 3,4 nemá opýtam sa účtovničky ako sa to dá poriešiť.