fachman
06.06.18,15:06
Dobrý deň, mám 13 sliepok, 5 sliepok má holú hruď a čiastočne i krk.Mením seno na hniezde,čistím trus,savom som čistil kurník,vo zverimexe som si kúpil sprej Arpalit neo,no nelepší sa to,prečo ? Ďakujem.
kopretinka
06.06.18,13:54
vypadáva alebo si to šklbú samé alebo im to šklbú iné sliepky? ako dlho ich máš,aké majú podmienky chovu......čím sú krmené....atď.......
Chobot
06.06.18,14:30
To budú sliepky FKK. Chodia hore bez.... :D

Ale vážne - to máš nejaké čistsokrvné? Lebo ja si pamätám, že doma naši mávali sliepky tzv. holokrčky. tie mali vždy holú hruď a krk. Ak to nie sú špeciálne druhy, tak môžu mať nejaké gény po tých holokrčkách.
Terezia13
06.06.18,15:56
https://www.zadania-seminarky.sk/seminarna-praca/choroby-peria-a-koze-u-hydiny/46123
tam je toho viac napr.:
a/ Pŕchnutie
1. Úplné - 1x za rok (jeseň), trvá 2 - 3 mesiace  sliepky
- letné a jesenné (po sebe za 2 - 3 týždne)  vodná hydina
2. Čiastočné - na krku, aj u ranných nosníc (znáška už v 5. mesiaci) - pŕchnu na krku aj prsiach

- dobré nosnice - kratšia doba pŕchnutia, často nenápadne
- pŕchnutie potláča halová klíma a plnohodnotné kŕmenie
- „ podporuje neplnohodnotné kŕmenie a chyby v ustajnení
comodo
06.06.18,19:45
a majú kohúta ? Či ten kohút ich nešklbe , ked nie sú mu po vôli. Ja som mal takého. Aj krídla mali dodriapané.
fachman
07.06.18,08:44
Sú to hnedé isa braun či tak sa neako volajú,majú dva roky,kúpil som ich z rozvozu,dodávateľ-Zlaté Moravce.Na chrbte majú perie,keby si ich vytrhávali,v kuríne by bolo perie,vedel by som dôvod,oni nemajú hlavne na hrudi a bruchu.Chovám ich pšenicou,zmeskou pre nosnice,vločkami,strúhaným starým chlebom,varené zemiaky a ryža,do vody dávam občas magi.