blondfalco
07.06.18,08:09
Prosím viete mi poradiť na koho sa môžem obrátiť, potrebujem vyriešiť neustály a tiež už neúnosný štekot psov BO u suseda, ktorý to nie je ochotný riešiť aj napriek tomu že bol niekoľkokrát napomenutý. Jeho reakcia je úškrn a výsmech. Psy sú neustále zavreté v kotercoch, je to belg.ovčiak - hyperaktívne plemeno ktoré potrebuje pohyb.
comodo
07.06.18,19:02
skus to ako ta teta v Šturove. Pozor , zaplat SOZU :- )
arizona
07.06.18,19:12
Mozes poziadat o spolupracu a riesenie napr. Obecny urad.

Mozes riesit sudnou cestou,ak sused porusuje zakon a nadmerne ta obtazuje hlukom a pod.
Ale to nik este nezaradil do ziadnej "tabulky", ci je stekot psov nadmerne obtazovanie,alebo iba bezny hluk.
Takze boj na dlhe lakte s neistym vysledkom

Viem, o com hovoris,bud rad, ze maju iba 1 psa.Nasi susedia maju troch,takze stekanie dokolecka,aj na pohnutie listocka na strome

Ak mas pocit, ze pes je tyrany a sused mu poskytuje nevhodne podmienky, obrat sa napr. na slobodu zvierat,mozno dokazu poradit

O stekani psov je tu uz vela tem, cez vyhladac najdi a citaj....
vicktor
08.06.18,06:00
"Pes je na to, aby stekal." :D
A nebude ten pes besniet este viac ked nanho namieri plasice?
Harvat
08.06.18,09:26
alaya1
08.06.18,10:21
Korela skus si dat ten obojok ns krk a spojazdni ho. Zelam ti prijemne prezivanie. Opat pre hlupost cloveka ma trpiet zviera.
alaya1
08.06.18,11:40
Dala si link na obojky, reagovala som na to. A to s tymi " vychodniarskymi psikmi" ma rozosmialo. Ja sice nie som rodom z vychodu, ale podla mna oni bresu vsetci spisovne, bez prizvuku
:)
alaya1
08.06.18,12:21
Korela klikla som na link, je tam obojok proti stekaniu ako prvy. Tak co vyskakujes? Trocha viac spanku a bude menej nervozity. Uradujes tu dnom i nocou :)
Terezia13
08.06.18,12:58
arizona
08.06.18,18:52
Aj ked nie som pavnik,napisala som to iste,xi...Zial,nepoznam pripad na SK, ze by sud niekomu nariadil odstranit psa.U nas je stale zauzivane to, ze pes na dedinu patri a je normalne, ze steka. Prava susedov,ktori toto musia trpiet v nadmernej miere nikoho nezaujima. Napr.v susednom Rakusku to neexistuje,aby pes rusil okolie.A to su rakusania fanatici do psov,stavaju ich pomaly na vyssi piedestal,ako dieta... Tam si to ani nikto nedovoli voci okoliu,lebo vedia, ze staci aby sused oznamil na Obecnom urade a oni to hned riesia. Bud musi mat majitel psa dnu,alebo ho musi dat prec.