Peto53
09.06.18,06:25
Prosím poraďte...ma asi 1-2mm,svetlohnedej farby. Hniezdo majú asi v detskej postieľke tam ich bolo najviac ale mala nie je dostipana takže to buď nestipe alebo sme si to všimli keď to začalo vyliezat..všetko je prané a zodpovedne žehlené. Postieľka aj matrac sú nové asi 3 mesiace od kúpy a odbalenia..postieľka drevená a matrac kokosovo - pohankovy. Pár ich lozilo to aj po stene spálne aj na záchode aj v uloznom priestore manželskej postele..v posteli sme nič nenašli..ale detskej postieľke ich bolo strašne veľa
Nandrolon
09.06.18,17:10
To je zemolez tatransky
Peto53
09.06.18,18:07
Ďakujem. Čiže je to voška? Ako sa mohla dostať do detskej postieľky? Mohol by si prosím ťa dať nejaký link kde by som sa o nej dozvedel viac..?
Nandrolon
10.06.18,09:29
Schválne čakám na nejaké reakcie ostatných a nikto nič. :-)))))
Samozrejme žiadny zemolez tatranský neexistuje. Bola to skôr recesia na tvoju foto, z ktorej sa to nedá určiť.
Treba ho nafotiť detailnejšie, v režime macro.
Takto môžeme len špekulovať.
Peto53
10.06.18,10:49
No mne to ide pekne nazoomovať, zväčšiť...myslel som ze to pôjde každému...
Nandrolon
10.06.18,10:52
nazoomovat ti moze ist zdrojova foto. Tento upload uz nazoomovat nejde.
Ak je zdrojova fotka dostatocnej kvality, treba urobit vyrez a uploadnut iba ten.
Peto53
10.06.18,11:26
Lepšie to už nenafotim..pokiaľ sa to neobjaví znova, dúfam že sa to neobjaví...a "ďakujem pekne" za recesiu, so ženou dezinfikujeme byť jak blázni a nevieme čo to je...
Peto53
10.06.18,11:27
Ok..skusim vyrezať
Nandrolon
10.06.18,11:48
Mne sa zda, ze na novej postielke sme nieco podobne tiez mali, podla mna to nie je nic vazne a zmizne to samo.
Peto53
10.06.18,12:30
Náš nič iné nenapadá len že to bolo z pohánky, z matraca lebo na ňom bola invazia chrobákovked si predstavym že by po malej liezli chrobáky.. Bŕŕ..teraz sme celú spálňu vyhadzali..postieľku a matrac penový kupujeme novy, všetko čo sa dalo poprali..návliečky, periny, šaty..nábytok vyumyvali Sanitolom takže dúfam že sa to neobjaví znova, spravili sme čo sa dalo. Ak sa znovu objavia, voláme profesionálov na dezinsekciu..
Nandrolon
10.06.18,13:55
Ono vacsinou to zmizne pouzivanim, teda pravidelnou hygienou. Jednorazovo sa to zlikviduje na 90 a viac %. Ja si myslim, ze sa to este sem tam objavi, ale pojde to do stratena.
Ak to bolo z matraca, tak ten jedine vyhodit. My sme mali penovy matrac s kokosovym jadrom a z neho nic neslo. Ale zrejme ako boli naskladane tie drevene postielky v sklade, tak nejaky chrobacik tam bol. Ona je lakovana, ale vrtane otvory su zive.
vicktor
11.06.18,08:09
Takze ani nie je dolezite aky je odborny nazov toho zemo ci posteloleza, vystriekaj biolitom opakovane.