Vicino
09.06.18,14:13
Mám starý Singer, v úplnom poriadku, dobrú zásobu všelijakých ihiel, aj tie kotúčiky s niťami k tomu a chcel by som to vedieť používať. Samo - nemám ani šajnu o tom, ako sa používa dnešný elektrický a aký je v tom rozdiel. Viem, že sa do toho tiež dávajú dve nite ale ďalej ... Neexistuje niekde dáky návod ? Alebo mal by som sa najprv naučiť u kamošky na tom elektrickom ? Zo staršej generácie nepoznám nikoho, kto by na niečom takom vedel robiť. Díky za radu. Viktor
JankaO
09.06.18,12:47
misoft
09.06.18,12:59
Alebo viacej videí http://jdem.cz/d72fs4
vicktor
11.06.18,07:56
Ano, u kamosky odkukaj. Rozdiel je iba v zdroji energie na pohon a novsie masiny vedie zlozitejsie / ozdobne stehy, ale princip je rovnaky.
korela
12.06.18,01:03
Hlavne sa ho nezbavuj, tieto staré stroje majú precízne stehy. Steh a gombík vytvára celkovú úroveň diela.
Na obyčajné veci používam el. priemyselný pre jeho rýchlosť.
Vicino
12.06.18,10:14
Vďaka, dáko si si tým poradím, ja to chcem len na také obyčajné skrátenie džínsov, či trička a pod.
Vicino
12.06.18,10:22
Jasné, že nepredám, na to je pripekný, Ale aspoň to, keď si chcem niečo skrátiť a pod. Vymeniť umývadlo, či batériu je hračka - ale tohto sa bojím... Ale skúsiť sa dá.(Lekári dnes dokážu v plastickej hotové zázraky)
misoft
12.06.18,10:46
Rada: zober si starú látku a SKÚŠAJ to na nej. Po čase zistíš, že je to "malina" takto šiť. Získaš prax a budeš šiť ako profík :D.
korela
12.06.18,13:04
Ešte tu nikto nespomenul, že kým začneš šiť, nezabudni ho premazať olejom pre šijacie stroje a pre istotu ho nechaj stáť niekoľko hodín, keby si ho "predávkoval" aby stihol stiecť. A dobre ho potom poutieraj najmä okolo úchytov na ihly, nech si nezamastíš látky. A krúť pomalšie ručne pohonom, aby sa dostal všade. Predpokladám, že už hodnú dobu sa na ňom nešilo. Nenechávaj ho odokrytý kvôli prachu.
Začni tenšími zbytkami látok, postupuj po hrubšie, ale neviem, či sa ti podarí skracovať texasky. Tie som skracovala práve na tom priemyselnom, je výkonnejší. Aby si neprišiel zbytočne o ihly.
Je pekný.
.
Či sa najprv sadneš k el. alebo šľapaciemu, vždy to musíš dostať do krvi.
Zdá sa, že si ešte mladý, tak čím viac činností v domácnosti budeš vedieť, tým viac budeš na roztrhanie.
.
Taká známa osobnosť u nás v meste kedysi, vyšší post, postavil dom, záhrada tip-top, manželke na plesy sám šil šaty, deti vydarené, domácu zabíjačku spracovať žiadny problém, šikulák, čiže aj v kuchyni obstál. Chlap do voza aj do koča. Na tej famílii je to vidno.
Tak len tak ďalej so záujmami. Peniaze ostanú doma.