Taserda
11.06.18,04:50
Náš dvojročný Jack Russell začal nedávno štekať na ľudí ktorí k nám často chodievali a poznal ich veľmi dobre. Je to veľmi útočné štekanie. Návštevník ho môže hladkať, psík kýve chvostom a po skončení hladkania pochvíľke zas šteká a už aj pohrizol. Čo chce takto docieliť alebo ako si vysvetliť jeho správanie a vrátiť to do stavu kedy to nerobil? Je takýto na "svojom území", doma, na ulici už je to "normál".
arizona
11.06.18,05:18
Mne to pripada, ze si vynucuje viac pozornosti,alebo dalsie hladkanie.
Zvierata nevedia rozpravat,takze jemne hryzkanie,alebo stekanie povazuju za formu kominikacie.
arizona
11.06.18,05:19
co znamena to prve slovo???
bodliak
11.06.18,05:23
Jemne hryzkanie ? To mi pripomenulo jednu konkretnu suku...
allgreen
11.06.18,13:27
tu z porady? :D :D
ZahradnikAmater
11.06.18,20:39
A toho psa aj niekto vychováva a cvičí alebo je to samorast? Má gazdu, ktorý chápe, že pes je svorkové zviera a uznáva vodcu svorky, ale sám pes byť ním nemôže?
Taserda
11.06.18,22:20
Jasné, je to múdre zviera, učenlivé. Mám podozrenie že mu niekto niečo spôsobil a vidí to už že rodná svorka a zvyšok je nepriateľ. Hoc taký do nedávna nebol a chcem aby sa to vrátilo ako to bolo pred tým.
korela
12.06.18,00:10
Mňa moja sedemročná sučka tiež prekvapila jednou novinkou. :-) Mám na to vysvetlenie, tak som nič nevyhľadávala, inak tiež ide o nový druh štekotu.
.
Ale zaujalo ma zadanie ..., myslím, že je to trochu podobný prípad, až na ten vozíček.
Ak nie, sú tam aj iné prípady.
http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?f=63&t=8264
http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewforum.php?f=63

Předmět příspěvku: vyjizdej po kamaradech ktery znaj
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha

Dobry den,mam dva pesany jsou to krizenci holka a kluk,Betce je skoro deset a Lupenovi sedm let.Kdyz prijde navsteva,tak se s nima privitaji parkrat si zastekaj nechaj se poradne podrbat,vsechno v pohode, jenze treba po hodince kdyz jde navsteva na zachod a vrati se tak z niceho nic po ni vyjedou, nikdy nekousnou jen varujou, vypada to jakoby zapomeli, ze tu s nama nekdo je a najednou se objevi, a oni se leknou. pozorovala jsem to a casto mam pocit, ze se ty lidi "plizej" jakoby meli neco za lubem a ten pes to vycejti a vystartuje. ja sama jsem dost lekava, ale snazim se to ovladat, abych je v tom nepodporovala. Je pravda, ze od ty doby co jsem na mechanicaku (mechanicky vozik) je to horsi, jakoby se o me baly. Ted k nam prisli dve stenata, dva mesice a pet..nechci aby to delali taky, to by bylo vazne zle kdyby se takovahle smecka spustila na jednoho clovicka, kteryho ke vsemu znaj. Co s tim????????

Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Třeba povel místo, nebo přivolání. Když psi ležej na pelechu, nemůžou, logicky :mrgreen: , po nikom vyjet :wink: tohle bude asi nejjednodušší řešení vzhledem k vozíku (a tudíž nemožnost "skočit šipku" po psovi ...).
Taserda
12.06.18,00:51
To je ten istý prípad. Skúsim dať návštevníkom ktorích pozná piškotku aby ho obdarovali.
buchač
12.06.18,07:10
Ty sa pýtaš na to, čo máš robiť v takomto prípade.
Ja sa pýtam, aké opatrenia si už urobil.
Alebo ich budeš robiť až keď bude neskoro ? Keď psovi drbne v hlave a vyštartuje (a je jedno, či doma alebo na ulici) po nejakom decku...trebárs aj po tvojom.
Vtedy už bude ale neskoro.
Žabinka
12.06.18,07:22
tiež si myslím, že si vynucuje pozornosť, naša psica toto robí pri mojom ockovi, u ktorého si zvykla, že jej vždy čosi donesie pod zub.. hneď ako vkročí do bytu, začne štekať iným tónom ako obvykle, prestupuje z nohy na nohu okolo neho, a na očiach jej vidno že čaká niečo dobré..