Lukas.229
13.08.06,08:40
Potreboval by som podnikatelský úver na vytvorenie obchodu s výpočtovou technikou. Poradte.:confused:
blcha
13.08.06,13:52
No, tak to bez ručenia ťažko.
Najskôr si premysli či predsa len - byt, pozemok - naozaj nemáš čím ručiť?
Ak nie, musíš si nájsť ručiteľa. Ak nájdeš takého, čo uverí tvojim podnikateľským plánom, tak to môžeš rovno zmluvu o pôžičke spísať s ním. Mnoho šťastia!
Lukas.229
14.08.06,07:06
Ďakujem za radu to som vedel ale nenapadlo ma to. Inak ty podnikáš?
blcha
14.08.06,09:02
To sa ma akože pýtaš, či ti nechcem robiť ručiteľa? Keby bolo s čím...
Davor
14.08.06,09:54
A co tak spolocnika co to prefinancuje?
blcha
15.08.06,05:07
Spoločník je dosť dobrá pozícia, ale iba vo firme so ziskom. Ktovie, či by sa Lukas chcel deliť so svojimi ziskami donekonečna (samozrejme až po zaplatení milionárskej dane).
Ale je to tiež elegantné riešenie. Na spoločníka sa prehovára ľahšie ako na úver. A v prvých rokoch prípadnej straty nemusí nič platiť.
Tak v čom to ideš podnikať, Lukas?
Davor
15.08.06,06:53
Ak nahodou najde spolocnika, ktory je ochotny aj prilozit ruku k dielu tak je to super nie? Inak ak je dobry podnikatelsky plan tak nikdy nieje problem s peniazmi (tak mi bolo povedane od ludi co podnikaju)...
sway
15.08.06,06:58
Potreboval by som podnikatelský úver na vytvorenie obchodu s výpočtovou technikou. Poradte.:confused:

Ak už podnikáš a firma "žije" - je momentálne dosť možností na kontokorentné úvery - je to menej vybavovania a netreba klasické ručenie, banky ich dávajú často a pomerne vysoké. Podľa výsledkov firmy z minulých období sa pohybujú výšky KKÚ a tiež záleží na banke v ktorej máš účet, napríklad VÚB má vysoký úrok na KKÚ, Unibanka prijateľný...;)

držím palec:p
Lukas.229
15.08.06,08:21
Ja chcem podnikať vo výpočtovej technike ako obchodník skladať počítače nosiť súčiastky z veľkoskladov a prísť tak rýchlo ku zisku ale na vytvorenie niakeho obchodu potrebujem kapitál ale ten ja v podstate nemám. Neskôr by som sa zameral aj na výrobu.
Fragaria
15.08.06,08:33
Potreboval by som podnikatelský úver na vytvorenie obchodu s výpočtovou technikou. Poradte.:confused:

Pozri si stránku www.szrb.sk
Lukas.229
15.08.06,08:38
Ja chcem podnikať vo výpočtovej technike ako obchodník skladať počítače nosiť súčiastky z veľkoskladov a prísť tak rýchlo ku zisku ale na vytvorenie niakeho obchodu potrebujem kapitál ale ten ja v podstate nemám. Neskôr by som sa zameral aj na výrobu.
Fragaria
15.08.06,09:05
Ja chcem podnikať vo výpočtovej technike ako obchodník skladať počítače nosiť súčiastky z veľkoskladov a prísť tak rýchlo ku zisku ale na vytvorenie niakeho obchodu potrebujem kapitál ale ten ja v podstate nemám. Neskôr by som sa zameral aj na výrobu.
Pozrel si si tú stránku ? Tam pohľadaj návod. Čo tak skúsiť to cez poistku?. Potom daj vedieť ako si pochodil.
Lukas.229
16.08.06,01:24
Fragaria: Dík za všetko vieš začiatok je vždy najťašší.
dumap
16.08.06,08:36
Skús aj regionálne a informačné poradenské centrum v mieste bydliska príp.podnikania. Pomáhajú začínajúcim podnikateľom, ručenie je rôzne napr. aj nakúpeným zariadením alebo zásobami. Poplatok je tiež prijateľný aj úrok, porovnateľný s bankami. Držím palce.
Leggy
29.12.07,20:44
Pocula som uz aj o uveroch bez rucenia a bez dokladovania.
riccado
29.12.07,20:57
Pocula som uz aj o uveroch bez rucenia a bez dokladovania.

od mafie?:D
bez rucenia, dokladovania, a predsa ich dlznik nacas rad vrati...:D:D:D

a teraz vazne, takyto uver dostat je temer nemozne a ak ano, tak len pomerne malu sumu, samozrejme ze riziko si banka necha aj pekne zaplatit...
Lydka R
29.12.07,20:59
Pocula som uz aj o uveroch bez rucenia a bez dokladovania.

Pre podnikateľov? Asi ťažko.
Dá sa prísť k úveru na začiatok cez RPIC, ale aj tam musíš ručiť.

http://www.rpicpo.sk/index.php?clanok=5
kitky
29.12.07,22:26
Ja chcem podnikať vo výpočtovej technike ako obchodník skladať počítače nosiť súčiastky z veľkoskladov a prísť tak rýchlo ku zisku ale na vytvorenie niakeho obchodu potrebujem kapitál ale ten ja v podstate nemám. Neskôr by som sa zameral aj na výrobu.


Lukas skor nez sa do cohokolvek pustis, urob si prieskum.Tato komodita, ktoru si si vybral je tak preplnena a marze idu z roka na rok nizsie a nizsie, ze aj zabehnute firmy maju co robit, aby sa udrzali nad vodou.
Mozno by stalo za uvahu najskor sa zamestnat, ziskat skusenosti, prehlad atd.Pokial si naozaj sikovny a vies sa na trhu prace predat, nechaj sa zaplatit, daj si nejaky cas a potom sa rozhodni, co bude pre teba to prave.
Vychadzam len z toho co si o sebe napisal.Pises o nejakej vyrobe. Ak mas napady alebo vies nieco co ini nevedia, ponukni to niekomu, kto to zaplati.
Ale nezadlzuj seba ani svoju rodinu skor, kym nebudes mat aspon ake- take krytie.
kitky
29.12.07,22:29
Potreboval by som podnikatelský úver na vytvorenie obchodu s výpočtovou technikou. Poradte.:confused:

:eek::eek::eek: az teraz som si vsimla ze odpovedam na strasne stary prispevok.:---
Tozvie ako sa Lukasovi dari.
Tanče
29.12.07,23:02
:eek::eek::eek: az teraz som si vsimla ze odpovedam na strasne stary prispevok.:---
Tozvie ako sa Lukasovi dari.

mimotemy dievčatko sa nachytalo ... :D
kitky
29.12.07,23:12
mimotemy dievčatko sa nachytalo ... :D

jeeezis a nie raz:---
ale snaha bola.hehe
Leggy
30.12.07,18:04
Pre podnikateľov? Asi ťažko.
Dá sa prísť k úveru na začiatok cez RPIC, ale aj tam musíš ručiť.

http://www.rpicpo.sk/index.php?clanok=5

Slovenska sporitelna ponuka spotrebny uver,od 50tis. s moznostou splatenia 1-10 rokov.Na stranke sporitelne su podmienky pre ziskanie tohto uveru.
Rozalka
30.12.07,18:24
Slovenska sporitelna ponuka spotrebny uver,od 50tis. s moznostou splatenia 1-10 rokov.Na stranke sporitelne su podmienky pre ziskanie tohto uveru.
Never všetkému. mimotemy Raz som sa so synmi po zhliadnutí reklamy stavila, či sa dá spotrebný úver v spomínanej inšitúcii vybaviť do 24 hodín (dokonca v reklame padla aj taká veta: Nemusíte mať u nás účet). Nedá sa, pritom som chcela len 2 krát viac, ako mi tam príde každý mesiac a mám u nich účet 30 rokov.
zolik2001
21.01.08,11:34
Akop vravis tiez som sam skuysal u SLSP poziadat pozicku surne som potreboval 50 000sk na auto (myslim) dokazal som ich vratit o dva mesiace a samozrejme ze nic mal som aj rucitela potom chceli dvoch rucitelov. Som sa na to vykaslal a dobre som urobil. Mam u nich ucet 12 rokov a idem ho rusit uz som vsetko pretransferoval do VUB mozno to nebude lepsie ale aspon si mozem povedat ze so skusil nieco nove.
Takze ak mi niekto povie ze rychla pozicka od slsp 50 000 bez rucenia tak sa len smejem asi takto :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :cool:


Never všetkému. mimotemy Raz som sa so synmi po zhliadnutí reklamy stavila, či sa dá spotrebný úver v spomínanej inšitúcii vybaviť do 24 hodín (dokonca v reklame padla aj taká veta: Nemusíte mať u nás účet). Nedá sa, pritom som chcela len 2 krát viac, ako mi tam príde každý mesiac a mám u nich účet 30 rokov.[/quote]