zuku
13.08.06,09:38
Ahojte potrebujem naozaj poradiť.Rada by som tkala a predávala koberce a prestierania , len neviem či sa to musí aj patentovať a či sa musí patentovať každý druh zvlášť-napr koberec zvlášť , prestieranie zvlášť...prosím poraďte som amatér začiatočník......zuku:confused: :confused:
tiny77
13.08.06,11:38
Ahojte potrebujem naozaj poradiť.Rada by som tkala a predávala koberce a prestierania , len neviem či sa to musí aj patentovať a či sa musí patentovať každý druh zvlášť-napr koberec zvlášť , prestieranie zvlášť...prosím poraďte som amatér začiatočník......zuku:confused: :confused:


velmi rada si potom kupim tkane koberce i prestieranie.
i ked nebudu patentovane. :rolleyes:
blcha
13.08.06,13:18
Prečo patentovať?
Patent je autorské právo pre niekoho , kto vymyslel niečo nové a nechce, aby na tom zarábali ostatní. Nie je to povinnosť, ale právo.
Ak vymyslíš super koberce, tak potom o tom môžeš rozmýšľať. Ale ak sú to tie koberce, čo si myslím - tzv. domáce - tak také tkala aj moja stará mama z postrihaných šiat, a bez patentu.
Mimochodom - presne také teraz zháňam, no ja potrebujem 1,5 m šírku. A to nie je dostať. Tak sa snaž!
zuku
13.08.06,20:09
Ahojte,ďakujem za reakcie,ale asi som to zle pomenovala.Chcem sa vlastne opýtať čo musím urobiť medzi výrobou a predajom tkaných výrobkov?Apropo,blcha keď sa to naučím veľmi rada dodám.............
kukučka
13.08.06,20:56
Pre Blchu: predstav si domáce koberce napríklad 2x3 m a podobné rozmery, veľmi sa mi páčili a boli z nových handričiek. Predávali ich žiaci textilnej školy z Ružomberka na EĽRO v Kežmarku pred pár rokmi, neviem či ich robia ešte dnes. Keď som si predstavila ich údržbu...Tie "normálne" napchám do práčky :D Potešila som ťa?
blcha
14.08.06,09:00
Na údržbu mám predsa upratovačku!
zuku
14.08.06,15:54
Ahojte,takže stačí ak hotový výrobok označím etiketov a môže ísť do obehu?Naozaj je to také jednoduché,to sa mi nezdá.:eek: