memsahib
12.06.18,10:32
Po ukončení dlhodobej PN - operácia bedrového kl´bu - dostanem v práci výpoveď pre nadbytočnosť z dôvodu organizačných zmien. Pracovala som vo firme 6 rokov. Výpoveď začne plynúť nasledujúci mesiac po podaní výpovede.Takže by som mala vo firme odpracovať 4 mesiace a dostať 2-mesačné odstupné a preplatenie dovolenky. Ako to bude, keď mi nemajú dať akú prácu? Prekážka je na strane zamestnávateľa. Budem doma a budem dostávať mesačnú výplatu? Mám nárok aj na stravné poukážky, keď vlastne nebudem pracovať? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
veronikasad
12.06.18,08:54
Preco 4 mesiace?
memsahib
12.06.18,09:11
Preto 4 mesiace, lebo keď ukončím PN napr. ku 30.11.2018, nastúpim do práce 01.12.2018. Dostanem výpoveď a tá plynie 3 mesiace od nasledujúceho mesiaca. Takže celý december by som mala odpracovať a až potom začne plynúť výpovedná lehota.
ivka70
12.06.18,09:14
Zamestnavatel ti moze nariadit cerpanie celej dovolenky pocas vypovednej doby. Staci, ked ti oznami cerpanie 14 dni vopred.
Cize moze sa stat, ze na preplatenie ziadna dovolenka neostane.
Otazne je, na kolko dni dovolenky ti vobec vznikne narok, kedze mas dlhodobu PN.
A zvysne dni prekazku v praci na strane zamestnavatela.
Ani pri jednom narok na stravne listky nie je.
Rovnako moze nechat ta chodit do prace a vytvorit ti kutik, kde si to "odsedis". Vtedy by na stravne listky narok bol.
memsahib
12.06.18,09:26
Ďakujem za odpoveď... :)