Nikolienka
12.06.18,11:23
Dobrý deň som vyucena kaderníčka zo školskou praxou ....no zamestnať sa v kaderníctve je ťažké keďže vyžadujú prax na viac ktorú mi oni nedajú .....preto sa chcem spýtať či môžem si založiť stránku a dať inzerát ako "domova kaderníčka" znamená to že by som si v dome v izbe zhotovila malé kaderko ......potrebujem niake povolenie ??? Alebo treba to nahlásiť ??? Ďakujem za radu
veronikasad
12.06.18,09:29
Začarovaný kruh. Bez živnostenského oprávnenia túto činnosť vykonávať nemôžeš a živnostenské oprávnenie nedostaneš, lebo ide o viazanú živnosť, kde je potrebná prax. Ako živnostníčka môžeš podnikať ak budeš mať zodpovedného zástupcu, ktorý podmienky vzdelania a praxe splňa.

Predpokladám, že si evidovaná na úrade práce. Pokús sa nájsť niekoho, kto bude tvojim "garantom" ako zodpovedný zástupca. Musí byť však u teba zamestnaný aspoň na minimálny pracovný úväzok.Pred začiatkom podnikania môžeš požiadať úrad práce o poskytnutie dotácie na samostatnú zárobkovú činnosť.
misoft
12.06.18,09:39
mimotemy
Toto mi pripomína časy nedávno minulé.....
Inzerát:
Prijmeme na pozíciu xxxxxx pracovníka, požiadavky:
prax minimálne 10 rokov, vysokoškolské vzdelanie, ved do 30 rokov.

A už tu bol začarovaný kruh.
Buď mal vzdelanie a vek, ale nemal prax, alebo mal prax a vek, ale nemal vzdelanie, alebo mal vzdelanie a prax, ale vek už bol nad limitom.....
alaya1
12.06.18,12:32
Ak mas dom- byt, musis
- miestnost prekvalifikovat na nebytovy priestor a vybavit vsetky nalezitosti tykajuce sa prevadzky kadernictva.
- potrebujes zivnostensky list, musis na ZU predlozit doklady o vzdelani, nakolko je to viazana zivnost.
-prevadzku musis mat schvalenu aj "hygienou".
felix1
12.06.18,15:54
Skús si dočasne založiť živnosť cez zodpovedného zástupcu ( z iného mesta aby si mu nebola konkurencia) a ako pracovisko si daj strihanie u zákazníka :)
Nebudeš musieť riešiť prevádzku a už ani nevravím že táto služba bude hlavne pre staršie dámy ešte lákavejšia ako v kaderníctve. Verím že všetky potrebné pomôcky sa vmestia do jedného vkusného kufra. Daj nám vedieť ako si dopadla po roku podnikania.