milhauz77
12.06.18,12:28
Žiju na Slovensku a jsem SZČO od 1.10.2017. Dodávám služby (projektová činnost - vypracovávám výkresovou dokumentaci pro výrobu) firmě do Česka. Několik služeb (a faktur) jsem dodal již v 4. kvartále 2017 a několik i teď v 1. a 2. kvartále 2018. Všechny faktury jsem vydal jako neplátce DPH. No a z té české firmy mi asi před týdnem, na základě jedné té faktury z 2. kvartálu, poslali, že mi vznikla povinnost se zaregistrovat jako registrovaná osoba k dani dle paragrafu 7a (paní z té firmy ještě uvedla pojem "DPH v režimu reverse charge", který u doposud vydaných faktur nepoužijí, protože nejsem registrován). Já jsem toto vůbec nevěděl... Nicméně jsem udělal - nyní už mám IČ DPH a odteď budu faktury vydávat s IČ DPH s poznámkou o přenesení daňové zodpovědnosti na příjemce služby a dále budu čtvrtletně elektronicky podávat souhrný výkaz. Ale moje otázka zní - co s těmi již vydanými fakturami a službami? Mám za ty čtvrtletí podat ten souhrný výkaz nějak zpětně? I když jsem ty faktury nevydal s IČ DPH? Nehrozí za to nějaká pokuta? Nebo jak se k tomu mám postavit? Jsem z toho celý zmatený. Děkuji za odpovědi.