jarka13
13.08.06,10:19
Chcela by som sa opytat, ze ked refakturujem fakturu na PHM - povodna faktura bola vystavena v 8. mesiaci, ale datum dodania 7. mesiac a refakturaciu som robila 8. mesiaci.
Chcela by som vediet, ci den vystavenia refakturovanej faktury sa povazuje aj za den dodania sluzby a potom ci danovu povinnost mam v 8. mesiaci?
Vopred dakujem...
evita
13.08.06,09:05
Podľa môjho názoru to robíš správne .Ja refakturujem médiá nájomcom v nehnuteľnostiach a deň dodania služby dávam deň príchodu faktúry od dodávateľa a daňovú povinnosť mám v tento deň a priložím k tomu kópiu faktúry od dodávateľa.
bui
27.11.06,19:01
a co v pripade, ze nam dodavatel sluzby fakuroval telekomunikacne naklady, ktore mu pri sluzbe vznikli...a my sme to fakturovali nasemu odberatelovi sluzby neskor..az ked nam potvrdil, ze nam tieto telekomunikacne naklady tiez preplati....
Ak by to nebolo jasne, tak firma A si u nas objednala sluzbu, a my sme si jej vykon objednali u podnikatela B...podnikatelovi B pri tom vznikli nejake telekomunikacne naklady, ktore nam vyfakturoval a my sme mu ich aj zaplatili...no este sa muselo dojednat ci nam to preplati firma A...a az ked suhlasila, potom sme refakturovali....dala som datum dodania..den refakturacie....a nie datum doslej faktury od dodavatela...je to zle?
Milan Benka
28.11.06,05:49
Je to OK. .
ALBO
28.11.06,06:43
Len doplním: podľa § 19/6. Dňom vyhotovenia faktúry tým čo refakturuje (prípadne dňom prijatia platby ak bola platba prijatá pred vyhotovením Fa)
suzuki
28.11.06,07:15
ono ide vlastne o komisionárske služby - podľa môjho názoru, takže deň dodania služby je deň vystavenia faktúry, ktorou chceme služby preplatiť.
Kirk
28.11.06,13:15
Dodám len, že je potrebná komisionárska zmluva - §9 ods. 4.
Milan Benka
28.11.06,13:51
Dodám len, že je potrebná komisionárska zmluva - §9 ods. 4.

Ak sa nemýlim, tak nemusí byť v písomnej forme.