LenkaAd
13.06.18,08:01
Chcem sa spýtať, ako je presne v zákonníku práce definovaná mzda zamestnancov , ktorý pracujú na tej istej pozícií, konkrétne ako recepčné. Chcela by som vedieť či je zákonom určené, že všetci zamestnanci musia mať rovnakú hodinovú mzdu? Ako príklad uvediem, ak na recepcii pracujú tri recepčné, ktoré sú zamestnané na trvalý pracovný pomer a brigádnička, ktorá ma dohodu o vykonaní práce, musia mať všetci, vrátane brigádničky rovnakú hodinovú mzdu? Alebo môžu byť zamestnanci rôzne ohodnotení, ak sa dodrží minimálna hodinová mzda na danú funkciu? Čo by znamenalo, že tri pracovníčky na trvalý prac. pomer by boli ohodnotené podľa počtu odpracovaných rokov, alebo alebo podľa iných kritérií. Potrebovala by som vedieť, či môže zamestnávateľ sám rozhodnúť o tom koľko akýkoľvek zamestnanec zarobí, ak dodrží zákon a bude platiť brigádnikom minimálne to, čo určuje Zákonník práce.
Tweety
13.06.18,06:06
Podľa ZP musia byť zamestnanci zaradení do stupňa náročnosti práce, minimum musí byť dodržané. Ostatné je už na dohode medzi oboma zmluvnými stranami.
kopretinka
13.06.18,06:15
musia byť zaradení rovnako,ale nič nebráni zamestnávateľovi,aby ohodnotil prácu nejakou odmenou.......príplatkom......ktorý bude nejako definovaný v zmluve.