twetty89
14.06.18,10:49
Dobry den prosim vas vedel by mi niekto poradiť? S ex manzelom zijeme v jednej domacnosti,no uz dlhsi cas je to horšie a horsie. Byt nevlastnime sme v podnae,na najomnej zmluve sme obaja,ex tu trvaly pobyt nemal,no dozvedela som sa ze pred par dnami si prehodil trvaly pobyt,nechapem z akeho dovodu, dohodli sme sa, ze odide. Da sa nejako zrusit trvaly pobyt? Alebo vyriesit nejakym sposobom? Dakujem
ivka70
14.06.18,08:51
Ty nie si majitel nehnutelnosti, ty nemozes riusit nikomu nic.
Moze len majitel, ktory zjavne s TP exmanzela suhlasil (tak isto ak osuhlasil s tvojim pobytom, len zjavne skor).
Katy a R
14.06.18,10:07
Nájdi si nový podnájom ty sama, a tento zruš.
Ak majiteľ bytu súhlasil s TP - ty s tým neurobíš nič.
twetty89
14.06.18,10:46
Praveze su to obecne byty,ja odist nechcem vsetko som zariadovala a financovala
vicktor
14.06.18,10:48
Viem si predstavit situaciu, ze rozvedeny par stale zije vedla seba v byte, ktory spolocne vlastnia.
Ale ostat spolu v podnajme...? To nechapem.
Naozaj tam ma trvaly pobyt? Aj ty tam mas trvaly pobyt? Ak by si mu ho zrusila (co nedokazes) a budete spolu zit na prechodnom pobyte - to je riesenie?
Kto plati za byt a energie?
Ferdosondo
14.06.18,10:52
Vôbec nie je podstatné či má alebo nemá trvalý pobyt na tej adrese. Ak má nájomnú zmluvu, tak môže bývať
Mária27
14.06.18,16:11
občiansky zákonník

§ 705
(1) Ak sa rozvedení manželia nedohodnú o nájme bytu, súd na návrh jedného z nich rozhodne, že sa zrušuje právo spoločného nájmu bytu. Súčasne určí, ktorý z manželov bude byt ďalej užívať ako nájomca.
(2) Ak nadobudol právo na uzavretie zmluvy o nájme družstevného bytu jeden ...
(3) Pri rozhodovaní o ďalšom nájme bytu vezme súd zreteľ najmä na záujmy maloletých detí a stanovisko prenajímateľa.

§ 705a
Ak sa z dôvodu fyzického násilia alebo psychického násilia, alebo hrozby takýmto násilím vo vzťahu k manželovi alebo k rozvedenému manželovi ako spoločnému užívateľovi bytu alebo k blízkej osobe, ktorá s ním býva spoločne v byte, stalo ďalšie spolužitie neznesiteľným, môže súd na návrh jedného z manželov alebo rozvedených manželov obmedziť užívacie právo druhého z nich, alebo ho z jeho užívania úplne vylúčiť.