hunter55
14.06.18,16:54
Poradili by mi kdosi či mam kupit psa z pp ked s nim chcem spravit polovnicke skušky alebo bez? Nehcem davat za to majlant pridem mi pridrahe dat za jazvečika 200eur ked ma papiere dali by sa spravit duričske skušky aj bez papierou
jslancik
14.06.18,15:01
ak ti príde 200€ ako "majlant", tak ich miň lepšie a nedávaj ho za "niečo", čo pre teba tú hodnotu nemá. Je to na tebe. časom uvidíš, či sa ti podarilo splniť s "neznačkovým" psom svoje plány.
Žabinka
14.06.18,15:07
naša x-jazvečica za 5€ durí jedna radosť aj bez pp..;) raz to má v génoch, tak durí a durí.. keď sa vráti zo záhrady, hlinu má až za ušami..:D
arizona
14.06.18,16:03
Sice nie som zastancom kupovat psov s PP za kazdu cenu,ale v tomto pripade,ked chces psa na taketo konkretne ucely sa urcite oplati investovat.
Pri psikoch bez PP nevies nic o predkoch,takze nemozes ocakavat, ze psik bude mat pozadovane danosti. Predsa len,ak chces psa pouzivat na lov a bude musiet robit rozne skusky "sposobilosti" , tak sa neoplati riskovat a zacat cvicit psa , ktory nebude mat predpoklady.

Ak sa ti zda, ze kupa psa je draha vec,tak si uvedom, ze to je iba pociatocna investicia.Do psa budes investovat cely jeho zivot.Ak ho teda nechces krmit nevhodnymi,lacnymi krmivami z hypermarketov a zanedbat veterinu.A ak by psik ochorel,alebo sa zranil, to su tiez nemale vydavky...To radsej ziadneho psa nechci,ak na toto nie si pripraveny.

V predoslej tvojej teme som ti prihodila par linkov na polovne zdruzenia,ktore sa oi venuju aj vycvikom psov na ucely,ktore potrebujes.Treba si dokladnejsie precitat tie ich stanky,tam najdes vela odbornejsich rad...
Terezia13
14.06.18,17:17
:):):):):)
Tweety
14.06.18,17:23
Žabík, tá je teda na jurášiky? :--- :---
buchač
14.06.18,17:29
ked s nim chcem spravit polovnicke skušky alebo bez?
====================

Ty si už poľovníkom ?
Žabinka
14.06.18,17:31
:D:D nie durí za 5€ ale stála nás 5€.. :D
Tweety
14.06.18,17:34
Hej, to mi je jasné ale dalo sa to vysvetliť aj tak.
misoft
14.06.18,18:48
Ľudkovia - šak to nejaký TROLL....
Najskôr si chce vycvičiť loveckého psa svojpomocne
http://www.porada.sk/t309126-ako-mam-vycvicit-jazvecika.html#post3040397
a teraz sa preukáže, že ho ešte ani nemá!!!!!
misoft
14.06.18,18:48
Nie je - ale je TROLLom!
alaya1
14.06.18,19:29
Tu je zbytocne vobec odpovedat. Kvalitny, zdravy, standartny PP pes so zarukou nestoji 200 eur.

A kolko budu stat skusky a vycvik, chovnost.

Nekupuj nic, nemas o tom ani sajnu. A podporovat mnozenie psov ti neodporucam. Mnozi sa na chorych, vyradenych psoch z PP chovu, ktore su na chov nevhodne. Psy sa krizia, nemas ziadnu zaruku cistokrvnosti.

http://www.polovnickakomora.sk/spk/polovnicke-skusky.html
Mikae
15.06.18,06:16
Ja teda nemám psa s PP, ale aj tak ma stál 130 Eur. Samozrejme dalo sa to plemeno zohnať aj lacnejšie, ale bola som si obzrieť majiteľov a podmienky ako chová psov a vyberala podľa toho. Tých 130 Eur bol len počiatočný malý vklad, psík stojí stále veľa peňazí - strava, očkovanie a kopec iných výdavkov. Neľutujem ale ani 1 euro investované do neho - je zdravý, šikovný a všetkým nám robí veľkú radosť ☺. Inak 200 Eur za poľovného psa s PP sa mi zdá podozrivo málo.