Gabika2015
15.06.18,10:01
Dobry den, so zamestnavatelom som sa dohodla na skonceni PP dohodou z organizacnych dovodov po skonceni RD. Pocas MD/RD som u zamestnavatela pracovala prve 2 roky na vedlajsi PP. Zostala mi nevycerpana dovolenka z hlavneho PP. Z akej priem.mzdy sa bude vypocitavat odstupne (za ake rozhodujuce obdobie) pokial by som uz do prace nenastupila ani na 1 den ( cerpanie dovolenky) a pokial by som si cerpala dovolenku aspon 1 den?. Z coho sa bude vypocitavat vyska podpory v nezamestnanosti ( ak som prve 2 roky pocas MD/RD pracovala u to isteho zam. na skrateny vedl.PP) pokial by som uz do prace nenastupila, a pokial by som nastupila aspon na 1 den? Dakujem
veronikasad
15.06.18,09:49
Pocas RD si mala príjem, nastup do práce na jeden deň ti nepomoze k maximálnemu VZ. Vymeriavacim základom bude príjem z posledných dvoch rokov.
Ked budeš mať po skonceni RD jeden deň poistenia, odvody budu za tento deň z pomernej casti maximálneho mesacneho VZ, ktory sa pripocita k ostatnemu prijmu.
Gabika2015
15.06.18,10:06
Pises, ze vymeriavaci zaklad bude prijem z poslednych 2 rokov. Posledny rok cerpam uz iba RD, teda nepoberam ziadnu mzdu. Bude sa pocitat prijem za posledne 2 roky ( teda iba prijem pocas RD alebo prijem z posl.2 rokov ped nastupom na MD ( tento bol navyse aj vyssi). Bol aj nazor, ze sa prijmy budu porovnavat.....