tetraplegik
15.06.18,16:53
Ako presvedčiť paranojičku, aby sa liečila, keď jej prvá liečba nebola podľa jej predstáv. Sama prerušila liečbu a odišla od svojho lekára, kartu má doma.Sú na to sanatóriá? Aj keď uprednostníme domácu liečbu.Je to smiešne a zároveň do plaču.Ona má svoj svet a zároveň spojený s realitou, našou realitou. Človek nezasvätený, musí dlhšie počúvať než zistí o čo ide. To všetko ,následok rozvodu. Už sa teším,ak je to dedičné.
misoft
15.06.18,14:58
Paranoja - patrí medzi duševné choroby - psychiater, prípadne psychológ.
Mila123
15.06.18,15:13
nájdeš ich všade, ale ak nie je pacient zbavený svojprávnosti, neubližuje sebe alebo okoliu, nič s tým neurobíš, je to jeho právo nedať sa ošetriť, nedať sa liečiť....
Terezia13
15.06.18,15:34
len psychiater a to musí byť veľmi dobrý odborník, ani tuctový "odborník" to nezvládne, maximálne ju bude napchávať oblbovákmi - skúsenosť z blízkej rodiny a prajem veľa, veľa trpezlivosti, paranoja je svinstvo, sami si neporadíte
tetraplegik
17.06.18,08:04
Písal som, že absolvovala liečbu a to ju odradilo pokračovať. Odborník ktorý sa špecializuje na paranoju. Nie len psychiater,
tetraplegik
17.06.18,08:06
Tak trochu otravuje ľudí,svojimi "názormi." Človek sa hanmbí.
Estetic
19.06.18,10:16
No psychiatri majú na pacienta 20 minut,nie je realne iné ako dať lieky.Potom existujú sukromné služby a psychologovia.
korela
19.06.18,14:20
A prečo by ste za človeka z rodiny mali hanbiť? Nie je to príjemné, podľa rozsahu, veku ... ide zrejme o ženu, ale dobre podaná ruka môže pomôcť.
Je veľký rozdiel medzi psychiatrami aj psychológmi z mnohých dôvodov.
Čím prechádza ten človek je utrpením pre všetkých, aj pre neho samotného. Určite sú zariadenia aj na Slovensku, o ktorých veľa verejnosť nevie, skúste ísť cestou získavania informácií.
Pri mnohých duševných dg ide o prenosy z min. životov, žiaľ, neostali uzavreté a prejavujú sa aj počas tohto života. Nebudem uvádzať príklady, vy viete, čo sa prejavuje u nej. Cesta cez lieky toho moc nevyrieši, môže pomôcť.
Skúste sa informovať napr. v http://www.modredvere.cz/cz/kostelec-klinicky-psycholog-dospeli, majú viac veľmi dôstojných zariadení, v ktorých si klient pripadá stále ako človek. Skúste im napísať svoj príbeh, možno poradia niečo zo Slovenska, ak by sa nedalo u nich.
A potom je tu ešte skupina ľudí aj na Slovensku, ktorá tieto veci nerieši iba cez školskú medicínu. A vie pomôcť.
A nakoniec ani nemusí byť chorá, iba sa mohla zaseknúť v určitej fáze duševného vývoja, potrebuje vysvetlenie toho, čo sa v nej deje a usmernenie. Mnoho ľudí si zbytočne odkrútilo pobyt v nemocnici, hoci tam vôbec nepatrili a ani im to vôbec nepomohlo. Neúnavne hľadajte, nájdete cestu k správnym ľuďom. Verte si.
Mila123
19.06.18,14:35
Korela, ako vidím si odborník na slovo vzatý......
korela
19.06.18,14:42
Nie som odborník, iba viem, čo existuje. Čo vy školskí nikdy nepochopíte a budete si svoje "územie" chrániť za cenu pomoci ľuďom s problémami. Ako keby vám ho niekto chcel prebrať. Pozerajte sa v prvom rade na človeka, nie na seba.
jslancik
19.06.18,15:01
podľa tvojho popisu to vyznieva veľmi zvláštne. len dúfaj, že sa časom neznepáčia tvojej rodine tvoje názory a nerozhodnú sa našiť na teba nejakú duševnú poruchu. A najlepšie zbaviť ťa svojprávnosti, aby mali na teba páky.

Okolo nás je množstvo ľudí, ktorí nemajú úplne štandardné názory. To chceme všetkých zatvárať a liečiť? či už pre náboženské presvedčenie alebo iné "neštandardné" názory a postoje. Pokiaľ tým nikoho neohrozuje a normálne funguje, tak to, že sa za niekoho hanbíme, nie je dôvod liečiť ho psychiatricky. Skôr to svedčí o tom človeku, ktorý sa za príbuzného hanbí.

Mimochodom, viem, o čom hovorím. mám v blízkom príbuzenstve podobnú osobu.
misoft
19.06.18,15:29
No - je vidieť, že sa nevyvýjaš, lebo by si sa vyvíjala.
korela
19.06.18,15:32
jjanka7, vidím, že si tiež trošku "informovaná", láskavo cituj už celý text nie iba výňatok. Je to slušné voči prispievateľovi a predovšetkým sebe. Ešte ani k tomu si, zdá sa, nedozrela.
Nechápem, prečo podobné témy ako táto vedia zakaždým ľudí tak rozhorčiť.
buchač
19.06.18,15:34
korela (Dnes 17:20)
Pri mnohých duševných dg ide o prenosy z min. životov
=======

Ako tak čítam ? To musel byť solídny prenos z viacerých životov.
korela
19.06.18,15:46
Radšej si mal ísť dnes poobede do tej kerčmy, ako si uvažoval, nemusel by si tu dumať nad vydumaným. Keď si myslíš, že tebe sa do tohoto života z minulosti nič neprenieslo, tak si na veľkom omyle. Tým nechcem ani len za máčik naznačiť, že nie si v poriadku. To by som si pri tebe nedovolila. :-)
Tiež si necitoval celú myšlienku, to je tvoja dg, prekrúcať, znemožňovať, ponižovať, klamať, zavádzať, pchať sa do každej témy, aj keď o nej nič nevieš. Kopanie ti ide, otázne dokedy.
buchač
19.06.18,16:08
:D :D :D

- Keď už, tak do kArčmy...keď nevieš, tak mudruj po blavácky.

- Ja sa nepchám...to skôr ty.

- ...a áno...UŽ som v poriadku...lebo som jeden čas teda fakt nebol - a nemám to problém priznať.

- TY tu len dávaš konšpiračné a šmejďácke myšlienky a názory...dávaš neoverené informácie o nejakých jedincoch, ktorých ani len Google nepozná.

- DAJ konečne niečo z VLASTNÝCH skúseností...a získaš môj rešpekt.

- Ak nie...tak budeš mať furt na tanieri to, čo spomínaš.
korela
19.06.18,16:45
Prepáč, nebudem sa prispôsobovať tvojim požiadavkám, nemám dôvod.
Nejde o žiadne konšpirácie, zakaždým tie tvoje nezmyselné dohady, čo k ničomu nevedú.
Ja som tu spomenula niekedy nejakých jedincov? Ak, tak iba takých, čo vystupovali v rozhlase alebo v televízii. A to verejnoprávnej.
Ešte nič neznamená, ak sa s niečím človek nestretol osobne, že to neexistuje.
Nedávno som vošla do dvoch starších tém, jednou z nich http://www.porada.sk/t125615-p2-zazracny-liek.html, zaujal ma príspevok od lofra.
.