M987
16.06.18,22:54
Dobry den.
Mame takyto problem na novostavbe, na ktorej ideme o chvilku robit vonkajsiu omietku. Na spodnej casti balkona sa nam po dazdi vytvaraju rozne fleky, vid. foto. Co s tym??? Mame aj druhy balkon, na ktorom sa ale vobec nic po dazdi neukaze. Nechapeme...
misoft
17.06.18,09:52
Nuž - môj názor - horný balkón bol postavený neodborne, nedokonalá izolácia, nesprávne spádovanie. Inak - ani armatúra nie je asi správne položená - vidieť jasné známky, kde je.
M987
17.06.18,21:00
Vies sa prosim viac rozpisat? Preco nedokonala izolacia? A zle spadovanie? A armaturu kde vidiet? Vdaka.
vicktor
18.06.18,08:19
Oba balkony robil ten isty majster?
Vylej na balkon kybel vody a sleduj ako odteka. Tipujem zle oplechovanie a voda neodkvapkava nadol, ale steka po "murive".
M987
18.06.18,08:22
Ano, oba robil ten isty majster a jeden je uplne bez flakov a druhy stale zaflekovany od dazda. Skusim tu vodu. Ale steny mame suche, nejde to po stene.
vicktor
18.06.18,08:42
To murivo je v uvodzovkach, nevedel som poriadne slovo, snad po betone balkona.
misoft
18.06.18,09:04
Nepísal som, že je ju vidieť, ale že je asi zle položená - pozri sa na vzory, ktoré vytvorila vlhkosť. A izolácia a zlý spád - na jednom mieste to máš na styku balkón - obvodový múr.
Chobot
18.06.18,09:08
To isté robilo aj mne po zateplení fasády bytovky. My sme mali lodžie a po daždi som mal vždy plno vody na lodžii.

Keď som sledoval vodu pri daždi, tak som zistil, že keď voda stiekla po vonkajšej stene lodžie, tak neskvapla dole, ale stiekla po spodku susedovej lodžie a tam potom kvapkala na moju lodžiu.

Jednoducho bol zle urobený spodný okraj lodžie - nebola urobená okapová hrana. Ak tam ešte nie je omietka, treba tam dať okapovú lištu - niečo takéto:

http://www.mat-plasty.cz/profily-listy-plastove-a-kovove/profily-pvc-pro-zateplovani-etics/rohove-profily/profil-rohovy-s-okapnickou

https://www.stavmachem.cz/index.php?menu=13&menu_eshop=223&idproduktudetail=3255

a omietnuť to. Ak je to už omietnuté, ako to bolo aj v mojom prípade, tak som si poradil sám tak, že som tú okapovú hranu vytvoril z bieleho silikónu - naniesol som ho na kraj tej hornej lodžie, aby po ňom voda stekala dole a nie na spodok lodžie. Odvtedy spodok susedovej lodžie bol aj v daždi suchý a ja som mal vodu na lodžii len vtedy, keď šľahal dážď smerom do lodžie. Pokiaľ pršalo bez vetra, tak na lodžiu netieklo.



Našiel som aj fotky, ako to vyzeralo, keď tam stekala voda. Fotky po oprave už bohužiaľ nemám.
lapejko
03.07.18,18:06
Balkón má vážny problém, aký bol celkový postup?