peterpachnik
17.06.18,15:55
Dobrý deň, pred necelým rokom som kúpil na internetovom obchode alza.sk notebook lenovo v310. Po cca pol roku sa začala prejavovať vada. Podsvietenie displeja začalo vypadávať. Doniesol som ho na predajňu a všetko zreklamovali v poriadku. Po necelom týždni, znova rovnaká chyba začalo vypadávať podsvietenie displeja takže pri bežnej práci bol nepoužiteľný. Po odnesení notebooku do predajne na reklamáciu, sme všetko spísali, že chyba sa prejavuje a poslali ho na reklamáciu. Po necelom mesiaci prišla odpoveď, že u nich sa chyba neprejavila. Prišiel som domov a zapnem notebook a svet div sa chyba stále pretrváva. Prosím Vás poraďte mi, do školy potrebujem funkčný notebook a nie nepoužiteľný kus elektroniky.
https://vimeo.com/275491655
misoft
17.06.18,15:25
Podľa videa (ak je tvoje) - podsvietenie je naozaj v poriadku. Chyba je však vo flexi vodiči medzi matičnou doskou a zobrazovačom.
Takže asi si zle formuloval chybu. Mal si zadať ako chybu "vypadávajúce podsvietenie pri náhodnom pohybe NB".
Inak - zá sa to aj opraviť, avšak v tvojom prípade reklamuj znova a popíš PRESNE ako a kedy sa chyba prejavuje.
Ak ani po tejto reklamácii nebude plne funkčný (jedná sa o jednu chybu - nefungujúce zobrazovanie), môžeš odstúpiť od zmluvy a pýtať si prachy naspäť.
dmc
17.06.18,15:32
Predved vypadavanie obrazu aj pred pracovnikom ktory prebera reklamacie a trvaj na tom aby tam preberajuci pracovnik poznacil ze chyba sa prejavila pri preberani vyrobku na reklamaciu - je tam na to samostatna kolonka. Pri preberani NB z opravy si skontroluj ci je vada odstranena este pred tym ako NB preberies ako opraveny.