jales
14.08.06,07:15
Chcem sa spýtať, či je potrebné do zdravotných poisťovní (tak ako do sociálnej) posielať ešte prvú stranu mesačného výkazu aj poštou, či to stačí posielať len elektronicky. Tak isto chcem sa spýtať aj na hromadné oznámenia, ktoré sa práve elektronicky začínajú posielať, je ich ešte potrebné posielať dodatočne aj poštou?

jales
Marta V
14.08.06,07:31
Nie, poštou už nie je potrebné posielať. Dnes som si volala do všeobecnej zdravotnej poisťovni.
lucilla8
14.08.06,08:31
Dobrý deň, bude niekto taký dobrý a poradí mi? Ako sa posielajú tie hromadné oznámenia elektronicky? Je to niečo podobné ako do SP, alebo úplne iné. Ako sa to vybavuje, osobne alebo stačí prihlásenie cez net? Potrebujem k tomu aj Grid kartu? Už som si stiahla aj program 602XML, ale mám tam len tlačivá RZ-poistného. Tak ja neviem, som z toho totálny jelen. Prosím pomôzte zúfalcovi!!:o
Zita4
14.08.06,09:28
Dobrý deň, bude niekto taký dobrý a poradí mi? Ako sa posielajú tie hromadné oznámenia elektronicky? Je to niečo podobné ako do SP, alebo úplne iné. Ako sa to vybavuje, osobne alebo stačí prihlásenie cez net? Potrebujem k tomu aj Grid kartu? Už som si stiahla aj program 602XML, ale mám tam len tlačivá RZ-poistného. Tak ja neviem, som z toho totálny jelen. Prosím pomôzte zúfalcovi!!:o
Nezúfaj, nie je to až také hrozné ;) .
Ak ide o VšZP, choď na stránku a na elektronické služby, alebo rovno sem: https://portal.vszp.sk/vszp-portal-extra/portalentry/login
Tu sa v prvom rade zaregistruj a keď už budeš prihlásená, klikni si na elektronické služby a zadaj si, o aké ide (za platiteľa poistného). Potom si vyplň všetky informácie, vytlač vyhlásenie a choď s tým na VšZP. Ďalej ti už povedia, čo robiť. :)
endrju
14.08.06,09:33
Nezúfa, nie je to až také hrozné ;) .
Ak ide o VšZP, choď na stránku a na elektronické služby, alebo rovno sem: https://portal.vszp.sk/vszp-portal-extra/portalentry/login
Tu sa v prvom rade zaregistruj, keď už si prihlásená, klikni si na elektronické služby a zadaj si, o aké ide. Potom si vyplň všetky informácie, vytlač vyhlásenie a choď s tým na VšZP. Ďalej ti už povedia, čo robiť. :)

Hm, podľa ohlasov, ktoré som získal z viacerých zdrojov, málokomu sa podarilo všetko súvisiace s elektronickým odosielaním výkazov do VšZP vybaviť počas jednej návštevy. Takže okrem tlačív, ktoré spomínala Zita4, si treba zobrať so sebou aj veľkú dávku optimizmu a trpezlivosti. ;)
Zita4
14.08.06,10:14
Hm, podľa ohlasov, ktoré som získal z viacerých zdrojov, málokomu sa podarilo všetko súvisiace s elektronickým odosielaním výkazov do VšZP vybaviť počas jednej návštevy. Takže okrem tlačív, ktoré spomínala Zita4, si treba zobrať so sebou aj veľkú dávku optimizmu a trpezlivosti. ;)
Áno, boli to dve návštevy VšZP. ;)
jales
10.10.06,10:34
Opäť sa vraciam k tejto téme. Dnes som bola na pobočke VšZP a bola som informovaná, že nielen mesačné výkazy, ale aj hromadné oznámenie je potrebné po elektronickom zaslaní doručiť aj v písomnej forme na príslušnú pobočku. Je to normálne? K čomu bolo to elektronické zasielanie dokumentov.
lucilla8
11.10.06,04:57
Ahojte poraďáci, chcem sa len spýtať ohľadne elektronického posielania do všzp. Pri vypĺňaní podkladov pre certifikát na všzp mám zadať meno konateľa a jeho údaje, alebo môžem dať moje meno. Otázka znie, či som vlastne oprávnená použiť moje meno a údaje a ísť si to všetko vybaviť do všzp, al. tam musí ísť konateľ??? "No snáď ma pochopíte, dosť divne som to napísala. Ď.
sonka1
11.10.06,05:00
Ahojte poraďáci, chcem sa len spýtať ohľadne elektronického posielania do všzp. Pri vypĺňaní podkladov pre certifikát na všzp mám zadať meno konateľa a jeho údaje, alebo môžem dať moje meno. Otázka znie, či som vlastne oprávnená použiť moje meno a údaje a ísť si to všetko vybaviť do všzp, al. tam musí ísť konateľ??? "No snáď ma pochopíte, dosť divne som to napísala. Ď.

Ak by si dala konatela, musel by to prist vybaviť on osobne. Aspon na SP to tak bolo, aj v nejakej inej zdravotnej.
napisala som svoje meno + splnomocnenie od konatela, že so oprávnená osoba na prevzatie a vybavenie.
jales
11.10.06,07:12
Aj vo VšZP, keď sa registruješ cez ich elektronické služby je vzor splnomocnenia, ktoré by mal konateľ notársky overiť pre Teba. Aspoň to tam bolo, keď som sa ja registrovala - hneď keď sa začínalo s elektronickým zasielaním výkazov.