misiak18
18.06.18,16:41
Zdravím, objednal som si online kurz v Amerike a prišla mi faktúra. Po jej zaplatení mi sprístupnia kurz. Mal by som to zaplatiť, ale nikde nemám číslo účtu ani BIC kód. Tak ako to mám zaplatiť?

Platobné metódy boli:
 PayPal
 US formatted debit cards (16 digits and an expiration date with Visa or MC logo) and US bank drafts. (We do not accept credit cards.)
 An International Money Order drawn on US funds (can be purchased from your bank) and mail your payment directly to our office to purchase products from us.

Vybral som si debetnú kartu. Čakal som, že mi príde nejaký link, kde zadám údaje z karty a zaplatím to. Ako cez slovenské eshopy. Namiesto toho poslali len tú faktúru.

Čo s tým mám robiť? Alebo to mám radšej zmeniť na paypal? Dík za odpoveď.
misoft
18.06.18,14:45
Skôr PayPal.
Ako na to https://megatron.sk/navod-ako-platit-cez-paypal/
Tie ďalšie dve možnosti VYŽADUJÚ US debetnú kartu, alebo kúpiť rovno U$ doláre v banke a zaslať platbu na ich adresu priamo (čosi podobné, ako u nás poštová poukážka.
misomiso
18.06.18,17:52
Americania su 100 rokov za opicami. Oni stale platia kreditnymi kartami tak, ze jednoducho posielaju obchodnikovi obycajnym emailom (alebo dokonca listom) vsetky udaje na karte, vratane CVV kodu. Bezne tam tiez platie sekmi a posielaju seky postou, ako v 19. storoci. Nieco take samozrejme pre teba nepripada do uvahy, porusil by si obchodne podmienky a zmluvu s bankou. V takom pripade pripada do uvahy jedine PayPal alebo ich pytat cislo uctu a zaplatit bankovym prevodom. Lenze oni ani casto netusia, co ich to vlastne pytas, ale skus, po anglicky sa to vola bank details.

No - jazykovy kurz fajn, ale musis sa pripravit, ze cestujes do krajiny, ktora sa tvari ako najvyspelejsia, ale v skutocnosti je velmi zaostala. Napriklad zaplatit prikazom do USA sa da, ale oni maju velky problem poslat peniaze k nam, do Europy. Zvycajne im banky prijmaju platobne prikazy v USD pri stale sa meniacom kurze, takze poslat presnu sumu v EUR je pre nich nemozne. Bud pride menej, alebo viac. Navyse maju casto bankou stanoveny max pocet prikazov mesacne, takze maju casto takmer taky problem poslat peniaze do zahranicia, ako sme mali my za socializmu...
misiak18
18.06.18,18:50
Vďaka za rady a informácie, obidvom. Zaplatím to cez paypal :-)
misoft
18.06.18,20:35
misomiso - a to si zabudol, že ešte stále niekde používajú ten snímač na embedded kreditky.
vicktor
19.06.18,07:31
myslis "zehlicku"?
vicktor
19.06.18,07:40
Dve odpovede / tipy na paypal si dostal ak chces aj do tretice, pridavam sa.
Platobny prevod by bol riadne drahy.
Ale aby rec nestala, doplnim k misovym informaciam aj moju skusenost.
Bol som v USA pred rokom 2000 na kurze/skoleni, po prilete ma cakali materaily vratane bankoveho seku, ktory som si mal vymenit za hotovost.
3 dni som chodil po Chicagu a ziadna banka mi nechcela ten sek prevziat. Ste nasim klientom? Mate u nas ucet? Aku mate uverovu historiu? Mate driving licence?
Ja sa pytam ved toto je sek Chase Manhattan, velka banka, overte pravost a krytie, to s nimi nemate ziadnu spolupracu?
Pani ukazala cez okno na druhu stranu namestia - aha, aj tam je velka banka, ani s tou nemame ziadnu spolupracu.
:eek:
misoft
19.06.18,10:40
Jj :D