ado022
19.06.18,15:30
Zdravim Pani a damy,
mam sudom priznanu pohladavku voci byvalemu spolocnikovi, ktory stale podnika a prestal mi splacat istinu.

Chcem doporucit nejaku sikovnu a bezproblemovu pravnu kancelariu, ktora odkupi pohladavku 25000 euro, pretoze ja som zaneprazdeny clovek a nemam cas behat po exekutoroch atd.

Ako sa pohybuju percentualne ceny odkupu pohladavok, ked dlznik je relativne solventny, ma stale aktivnu akciovu spolocnost, podnika fakturuje a je mu co exekuovat?Podla finstatu, ma len par tisicovu pohladavku voci danovemu uradu a zdravotnej poistovni.Tu mam otazku, ak aj jeho akciova spolocnost ma zakladne imanie vo vyske pat cifernej sumy, su to realne peniaze, ktore sa daju exekuovat, nejakym predajom akcii,alebo su to iba papierove virtualne peniaze,ktore su sice na vypise s obchodneho registra,ale takato akciovka nimi nemusi disponovat?

Inymi slovami kolko asi stratim, keby som rychlo odpredal takuto pohladavku nejakej pravnej kancelarii, alebo ako sa percentualne pohybuju odkupy pohladavok. Vdaka za tipy. Pekny den Andy