dominik_510
19.06.18,21:06
Ahojte, mam otázku, založil som si novu s.r.o. v kt. som aj zamestnaný (sam u seba) a pracujem pre Slováka (on ma kontrakt s Nemeckou firmou), či si musím platiť aj ja sam sebe Nemeckú minimálnu mzdu.Pracovný čas je odpracovaný celý v Nemecku.
Nakoľko doteraz som ju mal a vychádzalo to dobre mzda oplácanie sa, oplácanie ako zamestnávateľ, diéty + reálne náklady myslím nafta a paušál, no všetko real, ale teraz mame nepravidelné zákazky a další mesiac mi to nevyjde. Chápem že menej dní menej diét budem musieť platiť, ale minimalka zostane a aj odvody rovnaké. Ešte jedna otazka a to či by som si mohol dať napr. 800€ brutto + diéty a či by to bolo v poriadku, proste aby to bolo v poriadku , ale aby som nejak znížil odvody, aby som neplatil skoro 1000€ statu (myslím aj ako zamestnanec aj zamestnávateľ).
s.r.o. je preto aby bola firma s históriu aby sa dala do budúcna budovať ďalej , preto nie som živnostník (aj pôvodný plán bol iný no získal som zákazku v DE a ako začínajúca firma som moc nemohol vymýšľať). Budem vďačný za každé nove info.