breckova
14.08.06,08:20
Prosím o radu.
Začiatkom zimy sa nám začnú objavovať v rodinnom dome záhradné mravce. Vyskúšali sme na nich rôzne domáce aj chemické prostriedky, ale vždy sa im podarí prežiť. Takto s nim budeme bojovať už štvrtú zimu. Máme dve malé deti, preto sú naše možnosti chemických prípravkov obmedzené. Ak máte niekto podobné skúsenosti, prijmem každú radu alebo nápad ako nad nimi úspešne zvíťaziť.
Díky.
S21
14.08.06,06:37
Ja používam kriedu na mravce, pomáha mi to každý rok, akurát včera som tiež objavila tie malé potvory, našla som miesto odkial vyliezajú, potiahla kriedou a stiahli sa :)
breckova
14.08.06,10:31
Tieto potvorky vyliezajú spomedzi drevenej dlážky a majú veľa cestičiek, takže s kriedou je problém, najväčší účinok mal med zmiešany s droždím. Vtedy ich nebolo asi tri týždne a tie čo prišli po nich potom túto chutnú návnadu obchádzali.
Lila
22.08.06,06:14
Skús pozrieť : "Mravce v záhrade".
Tam sme rozoberali aj tie čo sú v dome.
Aj ja ich mám v dome a dala som im domčeky. Teraz už len netrpezlivo čakám.......
breckova
23.08.06,05:57
Domčeky sme tiež skúšali, možno tie vaše mravce prilákajú, držím palce.
V.
jess
28.08.06,08:20
:) ja som si pomohla obyčajnou sódou bikarbónou...nasypala som ju tam, odkiaľ vychádzali, poza a ku lemom gumolitov a okolo teplovodných rúr........mám 1,5 mesiaca pokoj
rede
30.08.06,08:07
Na internete som náhodou objavila takúto radu:
Ak Vás v byte, či na chate otravujú mravce, nezabíjajte ich drastickými prípravkami (aj tak sa po istom čase objavia znova).

Kúpte si acetónove rozpúšťadlo C6000 a postriekajte miesta vyskytu (rozprašením, alebo injekčnou striekačkou)a mravce sa odsťahujú behom 1-2 dní. Funguje to na 100%. Čistý laboratórny aceton nezaberá.
Ja tento problém nemám, tak vyskúšajte.
Lila
04.09.06,07:06
Neviem čo by spravil ten acetónik na mojej talianskej dlažbe a čo s drevenými lištami. Toto radšej skúšať nebudem. Lebo myslím, že ten smrad by vyhnal z domu aj moju rodinu.:D :D :D
opino
03.10.06,09:43
Vyskúšaj "FERDO"to sú male granule ktore lakajú mravce oni ich pozbieraju a zanesu kralovnej ta po ich zozrati zdochne a snou aj mravce
kinderka
13.10.06,10:11
Súhlasím s Opinom: existujú návnady, po ktorých sa mravce prestanú rozmnožovať a celá kolónia po čase vyhynie. Myslím, že to nie je taká hrozba ako čistá chémia, len treba dať pozor, aby návnadu nezjedli deti! Sama som taký problém nemala, takže neviem, či je ten FERDO pre deti lákavý alebo nie.
breckova
13.10.06,11:31
Ďakujem opino a kinderka. Keď vyskúšame, napíšem ako zareagovali naše mravce.
monte
15.10.06,16:30
Kinderka máš pravdu, je to poriadne jedovaté
wlade
28.04.07,06:32
Skuste aj tento ekologicky setrny prasok na mravce. Po jeho nasypani na plochu, kde sa mravce najcastejsie vyskytuju, sa uz na inkriminovane miesto nevratia. Vyskusal ho aj kamarat, ktory byva blizko lesa, odkial mal kazdy den invaziu mravcov do bytu. Nepomahal ani Biolit, lebo vzdy sa po case vratili. Ale ten prasok si nevie vynachvalit, uz ma od nich pokoj :)

Pripravok mravce nezabija, iba ich odpudi :)

http://e-obchod.zdravystyl.sk/produc...roducts_id=252 (http://e-obchod.zdravystyl.sk/product_info.php?products_id=252)

;)
alexandra9
04.05.07,12:26
Ak sa vám minú všetky chemické prípravky na mrace a súrne ich potrebujete niečim vyhubiť, ja používam zriedený ocot s vodou a pomáha to super.
shureido
14.05.07,06:31
No nam zatial zabera obycajny "sos" zo zrnkovej kavy. Navod: zalejte zrnkovu kavu (mletu), urobite si fajn kavicku, tu vypijete a to co Vam ostane v salke na dne, zriedite trochou vody a zalejete "postihnute miesto" - mne sa mravce objavili v kochliku s petuniami na okne...po davke kofeinu sa stratili...dufam ze naveky. A kava bola dobra....prijemne kynozenie mravcov aj ostatnim poradakom !
fajnovka
14.05.07,08:49
hmm..fajn návody, ale neviete náhodou niečo čo nezničí plávajúcu podlahu, lebo tie potvory "prežrali" tmel medzi lištou a doskami - bojím sa tam dať niečo čo mi zničí laminát a mravce budú veselo behať dalej
jess
14.05.07,08:55
hmm..fajn návody, ale neviete náhodou niečo čo nezničí plávajúcu podlahu, lebo tie potvory "prežrali" tmel medzi lištou a doskami - bojím sa tam dať niečo čo mi zničí laminát a mravce budú veselo behať dalej

Skús tam nasypať do diery a okolo nej sódu bicarbónu :)...mne to pomohlo
Zafyra
04.06.09,17:58
a kde sa daju tieto pripravky prosim kupit?
konkretne v BA?
dakujem
monte
05.06.09,10:44
ekologické prípravky na mravce sú Aeroxon prášok, aj tekutý prípravok na báze aromatických olejov ktoré mravce odpudzujú skús pohladat v špecializovaných zahradkarskych obchodoch