elenka
14.08.06,08:21
Včera som si cez internet inštalovala novú verziu 12,53 - neprešla - mám 12,50 (neviem, prečo) ale chcem sa spýtať, že aktuálna verzia Alfy 12,53 ponúka i aktualizáciu databáz vzdialeností a elektronický help program - a ja neviem čo to je, či si to mám stiahnuť, či to potrebujem.
Môže mi - men laičke, niekto poradiť ?
Ďakujem vopred.
Manual
14.08.06,06:56
Včera som si cez internet inštalovala novú verziu 12,53 - neprešla - mám 12,50 (neviem, prečo) ale chcem sa spýtať, že aktuálna verzia Alfy 12,53 ponúka i aktualizáciu databáz vzdialeností a elektronický help program - a ja neviem čo to je, či si to mám stiahnuť, či to potrebujem.
Môže mi - men laičke, niekto poradiť ?
Ďakujem vopred.
Ak nerobíš KJ v Alfe, tak si to nemusíš sťahovať
Pekný deň...:)
IVEB
14.08.06,06:57
Neviem síce čo presne znamená databáza vzdialeností , help / je pomoc k programu / , ale ja som tiež mala trošku problém s inštaláciou ALFY verzie 12.53 , lebo tiež mi písalo , že Alfa 12.50 je už naištalovaný , ale ak som pokračovala ďalej , tak sa mi inštalovala verzia 12.53. Tebe to nenainštalovalo? Volala som aj do Krosu , a tam mi povedali , že by bolo dobré inštalovať aj databázu vzdialeností aj help k programu, tak som to urobila a všetko je OK.
elenka
14.08.06,07:40
Nie nenainštalovala sa, skúsim ešte dnes, neviem, či nebolo treba reštartovať počítač.....
Ďakujem za pomoc.
IVEB
14.08.06,09:10
Myslím , že v reštartovaní to nie je . Ja som ho nereštartovala. Ja som si vytvorila najprv pomocný adresár, potom som si inštalovala Alfa.ostra.exe a ostatné / ale nie pravým tlačítkom myši , ale ľavým a dala som uložiť ako/ neviem či je to operačným systémom alebo prehliadačom / tie tlačítka myslím / a potom keď som išla inštalovať alfa.ostra.exe tak mi vypísalalo toto: Program ALFA 12.50 / neviem prečo keď inštalujem 12.53./ je vo Vašom počítači už nainštalovaný. Opätovné spustenie inštalač.programu spôsobí preinštalovanie všetkých komponentov. Chcete preinštalovať? Dala som áno a pekne mi to nainštalovalo a pri otvorení ALFY mám verziu 12.53 a všetky predchádzajúce údaje sú zachované. Nezabudni pred inštaláciou novej verzie si urobiť zálohu.
LubenaK
14.08.06,10:11
Databáza vzdialeností je dobrá pre tých, ktorí v Alfe robia knihu jázd a cesťáky. Elektronický help je pomoc po stlačení F1. Je ho dobré stiahnuť preto, lebo príručky sa ku každej verzii nedajú ihneď vytlačiť nové, ale v elektronickom helpe je zabudovaná pomoc aj k novinkám.
elenka
14.08.06,11:16
Ďakujem, vyskúšam, dúfam, že to pôjde.
Pekný deň.
Manual
14.08.06,11:34
Nevyskytuje sa vám vo verzii 12.53 nasledovný problém ?
Ak otvoríte Prehľady potom Príjmy, Výdavky v- textovo zobrazí vám program správnu sumu v Zdaniteľnej čiastke ? A správnu hodnotu v priebežných položkách ?
Mne tam dáva špatné sumy. Ak stlačím funkciu obnov, tak sa sumy aktualizujú a sú správne. Keď znova otvorím Prehľady atď... tak znova sú tam špatné sumy ale iné než prvý krát. A keď dám tlač, tak v stlpci príjmy a výdavky od mesiaca 4/06 mi dáva presne dvojnásobnú hodnotu. Po stlačení Obnov sú príjmy a výdavky vo všetkých mesiacoch správne. Prosím skontrolujte si to, ako vám to funguje.
Ďakujem
LubenaK
14.08.06,12:07
Skús zreparovať databázu.
Manual
14.08.06,12:15
Skús zreparovať databázu.
Všetko som robil čo sa dá a stále rovnako, aj som preinštalovával. Tebe to ide dobre ?
Manual
14.08.06,16:28
Nevyskytuje sa vám vo verzii 12.53 nasledovný problém ?
Ak otvoríte Prehľady potom Príjmy, Výdavky v- textovo zobrazí vám program správnu sumu v Zdaniteľnej čiastke ? A správnu hodnotu v priebežných položkách ?
Mne tam dáva špatné sumy. Ak stlačím funkciu obnov, tak sa sumy aktualizujú a sú správne. Keď znova otvorím Prehľady atď... tak znova sú tam špatné sumy ale iné než prvý krát. A keď dám tlač, tak v stlpci príjmy a výdavky od mesiaca 4/06 mi dáva presne dvojnásobnú hodnotu. Po stlačení Obnov sú príjmy a výdavky vo všetkých mesiacoch správne. Prosím skontrolujte si to, ako vám to funguje.
Ďakujem
Nikto nič nezistil ?
LubenaK
14.08.06,16:39
Mám všetko v poriadku. Aj v robote aj doma.
Manual
14.08.06,16:40
Mám všetko v poriadku. Aj v robote aj doma.
Tak to Ti Lubka "potichu závidím":D
Simonab
14.08.06,17:47
Ahoj, aj u mňa je všetko OK. Skús znovu preinštalovať najnovšiu verziu.

Aha... nevšimla som si že si to už skúšal. Škoda, neviem pomôcť.
LubenaK
15.08.06,04:53
Manual, už iné neostáva, iba skúsiť zavolať priamo do Krosu.
Manual
15.09.06,13:52
Znova som tu s problémikom. Ak chcem v Alfe vo verzii 12.53 vytlačiť daňové priznanie za r. 2005 /skúšal som len tak:D /, vygeneruje sa DP v poriadku=zelené tlačivo a keď dám tlač, tak nevygeneruje sa vyplnené čiernobiele tlačivo DP ale vypíše hlášku Bad parameter. Vyskúšajte to prosím niekto, či vám to funguje.
Ďakujem
Pekný deň...:)
LubenaK
16.09.06,04:47
Musíš mať nejako pošahanú Alfu. Máš správne nainštalovaný Acrobat? Môže byť i tam chyba, podľa toho, akú verziu máš nainštalovanú. Ozaj, tie prehľady Ti už fungujú? Ak nie, navrhujem skutočne sa spojiť s Krosom a poprípade sa dohodnúť poslať im Tvoju databázu e-mailom.
Katarína Bombiczová
06.10.06,18:19
ahojte,
mne včera večer prišiel e-mail, že si môžem stiahnuť z internetu Alfa 12,54 verziu, včera sa mi to nedarilo, ale dnes som to znovu súsila a išlo to.
Veľa zdaru všetkým.
Manual
06.10.06,19:32
ahojte,
mne včera večer prišiel e-mail, že si môžem stiahnuť z internetu Alfa 12,54 verziu, včera sa mi to nedarilo, ale dnes som to znovu súsila a išlo to.
Veľa zdaru všetkým.
Mne to šlo už včera:)
LubenaK
07.10.06,14:30
Vo verzii 12.54 sú už opravené prehľady - Príjmy výdavky textovo. Komu to rátalo hausnumerá, už je to v poriadku. Môžete mať zaškrtnuté políčko Automaticky aktualizovať údaje po otvorení formulára.
Manual
07.10.06,17:11
Vo verzii 12.54 sú už opravené prehľady - Príjmy výdavky textovo. Komu to rátalo hausnumerá, už je to v poriadku. Môžete mať zaškrtnuté políčko Automaticky aktualizovať údaje po otvorení formulára.
ano už je to OK:):):)
sea
09.10.06,19:41
Ako hovorí pán Murphy - keď vyčerpáš všetky možnosti, skús manuál :-) ja som to robila presne podľa návodu na stránke - aj s databázou a helpom - a vyšlo to na prvý krát. Držím palce !