ajacik
14.08.06,08:31
Slovenská s.r.o. má generálneho splnomocnenca, ktorý je opravnený splnomocniť aj tretiu osobu.

Splnomocnenec splnomocnil mňa, aby som spoločnosť zastupovala pred ZP, SP a DÚ (iba v: Platiteľ dane zo závislej činnostia FP).

Dnes mi na DÚ povedali, že jednu spoločnosť nemôžu zastupovať dve osoby. (generálny splnomocnenec aj ja).

Vraj ak chcem byť splnomocnencom ja, musí si generálny splnomocnenec vyslovene vyňať uvedené zo svojho plnomocenstva.

Čo vy na to? Mne sa to nejako nezdá.

dakujem vám pekne
josh
16.08.06,03:26
nepoznam danove zakony, ale podla obcianskeho zakona sa mozes nechat zastupovat kludne aj 100 ludmi naraz.
dana9
16.08.06,05:21
Slovenská s.r.o. má generálneho splnomocnenca, ktorý je opravnený splnomocniť aj tretiu osobu.

Splnomocnenec splnomocnil mňa, aby som spoločnosť zastupovala pred ZP, SP a DÚ (iba v: Platiteľ dane zo závislej činnostia FP).

Dnes mi na DÚ povedali, že jednu spoločnosť nemôžu zastupovať dve osoby. (generálny splnomocnenec aj ja).

Vraj ak chcem byť splnomocnencom ja, musí si generálny splnomocnenec vyslovene vyňať uvedené zo svojho plnomocenstva.

Čo vy na to? Mne sa to nejako nezdá.

dakujem vám pekne

Ahoj, bohužiaľ asi má DÚ čiastočnú pravdu. Zákon o správe daní a poplatkov obsahuje špeciálnu úpravu zastupovania v § 9 odsek 3:

Daňový subjekt, jeho zákonný zástupca alebo jeho opatrovník sa môže dať zastupovať zástupcom, ktorého si zvolí a ktorý koná v rozsahu plnomocenstva udeleného písomne s úradne overeným podpisom alebo ústne do zápisnice u správcu dane. Ak nie je rozsah plnomocenstva presne vymedzený, považuje sa toto plnomocenstvo za všeobecné. V tej istej veci môže mať len jedného zástupcu.
Zástupca koná osobne, ak z obsahu plnomocenstva nevyplýva, že za zástupcu môže konať aj iná osoba; na takéto konanie udelí zástupca inej osobe plnomocenstvo s úradne osvedčeným podpisom. Konanie inej osoby v rozsahu udeleného plnomocenstva sa považuje za konanie zástupcu.

Takže, ak je druhá osoba generálne splnomocnená a ty by si bola od tejto osoby splnomocnená na zastupovanie zastúpeného, aj keď len na úkony súvisiace s daňovou problematikou, išlo by o dvoch ľudí, ktorí by mohli konať v mene zastúpeného pred DÚ, čo je podľa citovaného ustanovenia neprípustné.

Druhá veta rieši udelenie plnej moci už existujúcim zástupcom ďalšej osobe, ktorá ale koná v mene tohto zástupcu. To by bolo možné, len ak by to vyplývalo z prvotného plnomocenstva.

dana:)
Netty88
11.02.11,07:34
potrebujem splnomocnenie, aby jeden z troch konatelov mohol zastupovat firmu na daňovom úrade (podpisovat danové priznanie, ...), vie niekto poslat vzor?
KEJKA
11.02.11,07:48
ak konateľ môže v zmysle SZ konať samostatne, nepotrebuje splnomocnenie.
srska
11.02.11,07:53
Slovenská s.r.o. má generálneho splnomocnenca, ktorý je opravnený splnomocniť aj tretiu osobu.

Splnomocnenec splnomocnil mňa, aby som spoločnosť zastupovala pred ZP, SP a DÚ (iba v: Platiteľ dane zo závislej činnostia FP).

Dnes mi na DÚ povedali, že jednu spoločnosť nemôžu zastupovať dve osoby. (generálny splnomocnenec aj ja).

Vraj ak chcem byť splnomocnencom ja, musí si generálny splnomocnenec vyslovene vyňať uvedené zo svojho plnomocenstva.

Čo vy na to? Mne sa to nejako nezdá.

dakujem vám pekne

viď str.5 metodického pokynu - substitučné zastúpenie http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/zastupovanie_0808.pdf
ak v generálnej plnej moci je uvedené, že zástupcu daňového subjektu môže zastupovať "substitút" - iná osoba na základe overenej plnej moci, tak na DÚ nemajú pravdu. (generálna plná moc podľa zákona č.511/1992 Zb. §9)
Netty88
11.02.11,07:54
potrebuje lebo OR maju zapisane, ze v kazdom prípade musia dvaja podpisovat
a to je problem, ze z troch konatelov chodi sem na Slovensko jeden, a aby sme posielali do CR papiere na podpis by trvalo dlho
rdb
11.02.11,07:57
Danovy urad ma pravdu vyplyva to zo zakona, na jednu vec smie spolocnost zastupovat klen jeden zastupca - ust. § 9 ods. 3 zákona o správe daní.