Michal38
21.06.18,22:28
Zdravim,isiel som na motorke 50km/h isla uplne v poriadku no zrazu mi zacalo smykat zadne koleso a vyplo motor samozrejme som instantne slacil spojku, po obzreti som zistil ze tam nebol ziadny olej no den pred bol skontrolovany a bolo ho tam dost , myslim ze je zadrety ale niesom si isty, po doliati oleja v pohode nastartuje aj sa rozbehne rad by som vedel vas nazor .
vicktor
22.06.18,07:50
Hladaj kadial vytiekol, voz so sebou flasu oleja a priebezne kontroluj.
Ak teda "aj sa rozbehne" znamena ze motor pracuje riadne.
misoft
22.06.18,14:18
No - pokiaľ si ju po naliatí oleja ešte nakopol, nie je zadretý. Ale! Už len toto, že ti motor "zaseklo" znamená, že krúžky sa museli do valca "zahryznúť" - odporúčanie - odchod do servisu a vykonať kontrolu krúžkov a valca, prípadne výbrus.
Zmiznutie oleja.... nie je to náhodou dvojtakt? Predpokladám, lebo je to 50 ccm motorka. Pokiaľ je to dvojtakt, tak si nemal správnu zmes benzín-olej, resp. nemal si v benzíne žiadny olej.

P.S. Má motor Minarelii? Ak áno - tak sú to dvojtakty. A pochybujem, žeby boli s "mokrou" kľukovkou.
Michal38
22.06.18,18:52
Ano je to dvojtakt ale benzin sa nemiesa s olejom , benzin je zvlast a olej zvlast
Michal38
22.06.18,18:54
Olej nevytiekol nikam , ako keby ho motor vypil cely
buchač
22.06.18,19:08
So skúsenosťami ohľadom skúúútrikov tu veľmi nepochodíš.

Zbehni radšej na patričné stránky...napríklad
http://m.motoride.sk/?P=phorum&tema=poradna&tid=12994
misoft
22.06.18,19:11
Michal38
22.06.18,19:36
Ano je. A do servisu by som s nou nesiel ta motorka uz nema papiere je dobyta cela atd . Sluzi len na cesty po horach ,tak a chcem opytat ako zistim ci je v poriadku? pripadne kruzky by som uz zvladol ale ostatne spravit neviem veci ako vybrus urcite nie.
misoft
26.06.18,16:54
Nechápem, čo majú papiere spoločné s opravou. Omoto po uvoľnení pár skrutiek vytiahneš z rámu a odnesieš len motor. Servisu je jedno, odkiaľ je motor, či má, alebo nemá papiere - skontrolujú, opravia, zinkasujú za opravu - a fertig!