jolaj
14.08.06,09:18
KÚPA BYTU-prosím, kto ste znalí v tejto vecí, poraďte mi.
Sme manželia, rozhodli sme sa kúpiť si byť. Našli sme ho na inzerát a už sme sa aj dohodli s majiteľmi na konkrétnej sume.Trvajú na platbe v hotovosti. Zaujímalo by ma, ako sa mám uistiť, že byt skutočne nie je zaťažený, alebo dvakrát predaný, prípadne či tam nie je nahlasený ešte niekto ďalší na trvalý pobyt. Kde dostanem takého informácie, na koho sa obrátiť, ako postupovať. Viem, že je veľa všelijakých špekulántov a nerada by som na to doplatila.:o :rolleyes:
Elena Navrátilová
14.08.06,07:28
Pýtaj list vlasníctva z katastra. Musí byť podľa dátumu aktuálny. Poprípade choďte na kataster spolu. Keď to je seriózny predávajúci, nemal by mať problém.
jolaj
14.08.06,07:34
Ďakujem. A ešte : Kedy prebieha platba ? Pri podpise zmluvy alebo až pri prepise na katastri?:confused:
Jozef I
14.08.06,07:37
Ak sa bojíte o peniaze, ktoré by sa mali vyplatiť pri podpise zmluvy, riešil by som to formou úschovy u notára. Peniaze sa tam uložia pri podpise a budú vyplatené až po zápise nového vlastníka do katastra. V prípade že zápis vykonaný nebude, tak sa vrátia do rúk kupujúcemu. Samozrejme je to spoplatnené, ale je to menej ako prísť o všetko. :rolleyes:
jolaj
14.08.06,07:44
O úschove peňazí u notára som už tiež niečo započula, ale vraj existuje aj možnosť založiť si nejaký "záložný účet" priamo v banke, teda nie cez notára,
a peniaze z neho budú uvolnené až pri preukázaní novým listom vlastníctva. Myslíte, že je aj takáto možnosť ?
Jozef I
14.08.06,07:54
myslím, že je takáto možnosť vyinkulácie aj v banke, ale treba sa osobne informovať tam.:)
Elena Navrátilová
14.08.06,09:21
Priamo v banke sa vynkuluje v prospech iného.