Zuzuniela
24.06.18,11:00
Vie mi niekto poradiť ako udržiavať vodu v malom vírivom bazéne? Máme malý vírivý bazén. Používala som kyslíkové tablety, aktivátor, upravovala som Ph vody. Stále som hodnoty merala a podľa toho upravovala vodu.
Napriek tomu asi po týždni mi voda zostala matná až mliečne biela. Skúšala som to aj so Savom, ale aj vtedy voda zostala nejasná po viac ako týždni. Kúpeme sa v bazéne dvaja, niekedy sa ani každý deň nekúpeme. Pravidelne však každý deň bazén otvoríme a pustíme filtráciu. Ďakujem
Zuzuniela
24.06.18,09:23
A ty to tak robíš?
buchač
24.06.18,10:13
Hm...

- Ja nemám vírivku...nepotrebujem.
- Ale prečítaj si, čo si vlastne napísala. Veď to význam nedáva...
- No ak by som mal dedukovať, tak ti ide o čo ?
a) o čistotu vody
b) o pH
c) o priezračnosť

Capisci ?
Geronimo1980
25.06.18,05:47
Aky typ chemie pouzivate? moze to byt aj tym, ze kyslikova je neucinna a treba ju zmenit na iny typ. mozno aj mnozstvo je male.
Tweety
25.06.18,06:37
Buchi, udržať a udržiavať nie je to isté. Tvoj prvý koment je trocha mimo.
buchač
25.06.18,07:07
Myslíš ?

Tak si to over na pravopise....to nie je šariština.
http://slovniky.juls.savba.sk
vicktor
25.06.18,08:23
Kedysi voda mutnela na bielo ci zeleno, davali sme akysi vlockovac, zrazkovac, kadeco, casom sme zistili ze najdolezitejsie je pHminus, cele roky sa uz voda nezamutila. K tomu este chlorove tablety.
Ako si upravovala pH?
Zuzuniela
25.06.18,16:12
Naša voda má skôr vysoké pH, tak používam prípravky Marimex pH mínus. Chlorové tablety nepoužívam, dávame kyslíkové tablety a aktivátor. Možno treba dávku zvýšiť, pretože kyslíková aplikácia je vraj menej účinná
buchač
25.06.18,16:15
Sember (Dnes 12:26) @Tweety: Velmi vtipne a vystizne napisane. Neudrzal moč
===================
@ Tweety : Veľmi vtipné a výstižné (že normálne po šarišsky) napísané.

Sember (Amstrad a iné klony) sa z toho posral...neudržal hovno.
Zuzuniela
25.06.18,16:21
Buchi, prečo máš potrebu všetko komentovať, aj keď tomu ani za mak nerozumieš
Zuzuniela
25.06.18,16:24
A to že nemáš vírivku, ťa neoprávńuje, aby si kritizoval každého a všetko, čo nie je ako si ty predstavuješ
Zuzuniela
25.06.18,16:30
Používam kyslíkovú chémiu Marimex. Ale chcela by som vedieť od niekoho, kto má s tým skúsenosť, akú chémiu, teda aj chlórovú mám používať, a v akom množstve
Ďakujem
Tweety
25.06.18,18:19
Zuzuniela
26.06.18,06:11
Aj toto som už čítala, aj som išla podľa toho, ale voda je stále matná. Asi robím niekde chybu. Ale ďakujem
vicktor
26.06.18,06:43
My zas nepouzivame kyslik. Len tak laicky - kyslik je pre zivot nevyhnutny, tak mozno nejake mikroorganizmy lepsie prosperuju. :)

Na aku hodnotu upravujes pH? My sme zistili ze ta odporucana hodnota je nedostatocna, znizujeme este viac.
Zuzuniela
26.06.18,07:00
Ja upravujem hodnotu pH na 6,8-7,3. Na akú hodnotu teda upravuješ ty? Ak mi môžeš poradiť, akú chémiu používaš a v akom pomere . Skúsim teda aj niečo iné. Ďakujem
Tweety
26.06.18,08:22
osobnú skúsenosť so zlou vodou nemám, máme vírivku druhý rok ale taký problém nemáme ale tiež si myslím, že tá kyslíková je neúčinná
vicktor
26.06.18,08:50
Tiez na 7. Spociatku sme kupovali iba Marimex, ale potom aj ine co bolo k dispozicii v Baumaxe.
Zuzuniela
26.06.18,09:13
Môžete mi poradiť ako dávkujete chémiu do vírivky a akú používate? Môže byť aj chlórová, hocijaká, len nech nemám mliečnu vodu po týždni. Ďakujem
Tweety
26.06.18,09:16
popýtam sa polovičky, je to jeho starosť ale mohla by si sa priamo opýtať aj u predajcu s touto technikou, isto radi poradia
Zuzuniela
26.06.18,09:42
Už som sa pýtala, všetko robím ako mi povedali. Asi v tom bude nejaký háčik. Len na to prísť. Budem rada za akukoľvek radu. Ďakujem
Zuzuniela
26.06.18,09:45
Prosím ťa porad mi ako to dávkuješ a v akých intervaloch. Ďík
vicktor
26.06.18,10:50
Raz tyzdenne merame pH a vzdy treba trochu pH- pridat. Prislusnu gramaz rozpustime v kybliku s vodou a pri zapnutej cirkulacii vody to vylejeme pomaly na rozne miesta a este 2-3 hodiny filtrujeme.
Okrem toho lejeme aj prostriedok proti riasam tiez raz za tyzden.
vicktor
26.06.18,10:54
Nechcem ta urazit, ale vstupujete do virivky cisti? Cize napr. opalujete sa vedla virivky, natierate pred prudkym slnkom a potom skocite vo vody?
Alebo v tej virivke vykonavate fyzicky narocnu aktivitu a nadmerne sa spotite?
Tweety
26.06.18,11:01
fyzicky naročná aktivita ,definuj :---
Zuzuniela
26.06.18,13:49
pH merám a dopĺňam ako ty.Prosím ta aký prostriedok proti riasam tam leješ? A dávaš tam ešte niečo iné, napr. chlórové tablety, alebo niečo podobné? Upravuješ len pH a pridávaš prostriedok proti riasam a vodu máš priezračne čistú? Asi sa pýtam základné otázky, ale potrebujem to vychytať. Ďakujem
Zuzuniela
26.06.18,17:59
Nie, nenatierame sa krémami na opaľovanie ak to myslíš, ani sa tam nejdeme opláchnuť po fyzickej práci. Pred vstupom do vírivky sa opláchneme vodou.
Ak máte niekto malý bazén a máte čistú vodu, len mi prosím popíšte, čo do nej a v akom množstve dávate. Možno na to prídem, ale bude mi to asi trvať dlho. Rada prijmem vašu radu. Ďakujem
vicktor
27.06.18,06:50
Ako sa presne vola ten prostriedok proti riasam si nepamatam, ale urcite na obale je napisane "Stop riasam" alebo nieco podobne.
Chlorove tablety, pripadne chlorove triplex tablety davame do nadobky pri filtri/cerpadle.
Zakryvate virivku? Napadany prach a pel kazia vodu tiez.
Vyhrievate? Jedno leto som vyhrieval a voda sa kazila o poznanie viac nez ked bola studena.
Zuzuniela
27.06.18,07:40
Áno, vodu vyhrievame tak na 30°C. Keď je zlé počasie a na noc vírivku zakrývame. Tak teraz už neviem čo naozaj do tej vody dať, aby bola čistá.
amalca
11.06.20,11:03
Zdravím, našla som túto debatu, síce 2 roky starú, no máme presne tento istý problém. Dodržujeme všetky postupy pri kyslikovej chemii, ale od aprila sme už 4 krat menili vodu. Vždy sa zakalí po pár dňoch. Podarilo sa Vám to vyriešiť?
misoft
11.06.20,14:15
mimotemy
Tému si síce našla, ale asi si si neprečítala toto:
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zadávanie otázok
Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát."

Takže - založ si novú otázku a toto tu vymaž.
vicktor
11.06.20,17:57
Dufam ze sa umyvate pred vstupom do ... do coho? V com ste menili vodu?
Zuzuniela pisala, ze vodu vyhrievaju na 30 stupnov - je to prijemne na splachtanie, ale este vyhodnejsie na pokazenie vody.