StanislavaF
14.08.06,09:58
Dobrý deň! Potrebovala by som čo najstručnejší manuál k výplatnej páske. Robím mzdy pre 120 zamestnancov a každému osobitne vysvetlovať ako čítať vo výplatnej páske by bol zdĺhavý proces. A neviem či som schopná vytvoriť manuál z ktorého by všetci vedeli čítať a pochopili ho. Ak má niekto niečo čo by mi pomohlo, tak by ma to veľmi potešilo a ušetrilo robotu. Ďakujem
Katarína STR
14.08.06,08:37
Najlepší manuál si urobíš ty sama podľa toho, aké skratky máš vo vašich výplatných páskach.
Teda ku každej skratke napísať čo to je a čo to znamená.
To by bolo ako prvé, čo by som urobila.

Potom by som im napísala, čo všetko sa z výplaty strháva a za čo.
Teda napríklad stravné lístky a pod.
StanislavaF
14.08.06,08:47
no to som aj tak urobila, lenže skôr sa mi jedná o nadčasy a fond pracovnej doby, ktorý je každý mesiac iný
Gabi03
14.08.06,08:57
Najlepšie je všetko čo najjednoduchšie napísať. Ja som pri nástupe ZCov (v priebehu pár týždňov asi tak 60) pri podpise zmluvy vysvetlila, z čoho bude pozostávať ich mzda, a aj tak som im to musela každý mesiac znovu vysvetlovať.
Možno by si mohla niekde na dostupnom mieste vyvesiť fond pracovného času na každý mesiac, aby si vedeli skontrolovať, koľko majú odrobiť. Ohľadne nadčasov, že to je toľko a toľko percent z priemernej mzdy z posledného štvrťroku. Nejak všeobecne, a keď niekto chce konkrétne vysvetliť, nech sa opýta. A možno už máš vyvesený jednoduchý výpočet čistej mzdy. Väčšinou tam ľudia nevedia, či ich okradli, alebo im nepriznali to, čo mali. (Podľa mojich skúseností im nič nehovorí výpočet poistného.)
Určite je 120 ľudí veľa.
Veľa šťastia a trpezlivosti :)