allgreen
25.06.18,13:37
Dobrý deň milá porada.
Poprosil by som o radu ľudí čo používajú automatický kávovar, ako a čím čistíte nádržku na vodu? Ráno nalejem čistú vodu a na poobednú kávu už voda zapácha. Samotnú nádobku čistím teplou vodou so saponátom a hubkou. Viečko sa dá lahko odpojiť teda ruka s hubkou mi tam vojde ale toto robiť každý deň...
Zaujímavé je že pokial bol kávovar nový nádobka nesmrdela (cca 1/2 roka) aj keď som tam nechal vodu dlhšiu dobu.
lujza.j
25.06.18,17:24
Aka voda?
buchač
25.06.18,18:46
Je veľmi dôležité spomenúť, že tieto časti kávovaru a mlynčeka sa nikdy nesmú čistiť žiadnymi saponátmi! Vody treba všetky tieto časti kávovaru, ako aj nádobu mlynčeka na zrnkovú kasu čistiť len teplou vodou a hubkou, ktorá neprišla do kontaktu s týmito saponátmi!

http://www.gastroweb.sk/ako-na-to/baristi/kavovary/starajte-sa-pravidelne-o-kavovar-i-mlyncek.html
lujza.j
25.06.18,19:09
V zivote mi voda nesmrdela...ale kupujem neprelivu balenu...nech nie je masina zasvinena od vodneho kamena..odkalujem raz na mesiac...
Jarka 1
25.06.18,19:37
Asi raz za 2 týždne nechám v nádobke postáť octovú vodu a potom ňou umyjem aj zvonka. Toť celá údržba. Ak sú horúčavy, tak zvyknem dať čerstvú vodu na poobedňajšiu kávu. Podľa toho ako sa mi pozdáva na "okuk". Ešte nikdy nesmrdela.
allgreen
25.06.18,20:16
voda z vodovodu. Stredne tvrda
vicktor
26.06.18,07:00
Pouzivame vodu z vodovodu a kavovar len cez vikend. V sobotu rano po tyzden statia vobec nesmrdi. Ale aj tak vymenim.
Z akeho zdroja je vasa voda? Ak z vlastnej studne, tak ci do nej nieco presakuje. Nalej do kavovaru aj do pohara a potom porovnaj.
Mozno je nadobka z nevhodneho materialu...?
sosak
26.06.18,09:50
Samotnú nádobku čistím teplou vodou so saponátom a hubkou.
--------------------------------------------------------------------
Problém môže spôsobovať hubka, keď nie je úplne nová, ale používaná aj na iný účel ako umývanie nádobky kávovaru. Hubky sú často zdrojom baktérii, ktoré nechtiac prenášame na predmety a saponát ani dôkladné opláchnutie baktérie nezničí.
allgreen
26.06.18,13:45
voda je mestská. Občas použijem aj prefiltrovanú vodu. Ono to bude tou hubkou. :)
allgreen
26.06.18,13:49
No to bude asi ono, používal som hubku na riad, tá bola po ruke. Neuvedomil som si že vlastne nádržku viac zašpiním. Ďík za typ
vicktor
26.06.18,13:58
Ale v tom pripade by si mal(a) citit smrdiet samotnu hubku.
allgreen
26.06.18,14:13
to je mozne, bezne k hubkam necucham. Prelejem par krat nadobku horucou vodou hadam to pomoze