p.v.d
25.06.18,20:11
ahojte,co mozem urobit ked som kupil mobil na inzerat,normalne v krabici,aj s blockom,ma jeden rok,ale ma chybu ktora sa prejavila az teraz.ked som ho kupoval,tak predavajuci mi ho dal komplet v krabici aj s dokladom o kupe,stym ze ked sa nieco stane tak ho mozem ist vyreklamovat.stala sa ta vec,isiel som ho vyreklamovat,ale na predajni mi povedali,ze to musi prist reklamovat clovek,ktory si ten mobil bral na pausal.volal som tomu panovy ktori mi ho predal,ale on sa ohradil ze on ho tiez kupil od niekoho,takze on stym nic nema.a druha vec je ze aj keby som nasiel toho pana,co ho bral,tak zaruka mu padla koli tomu ze dany operator ma v ponuke blokovane telefony iba na svoju siet a tento uz je odblokovany.tipek ma vlastne ani neoklamal,podla mna mozno ani on o tom nevedel,ze mu padla odblokovanim zaruka,ale zatajil mi ze on nieje ten co ho bral od operatora,a pri kupovani som sa jasne pytal,ze kde je zarucny list a on mi ukazal ze ked sa nieco stane tak ten blocek je zarucny list.ake mam moznosti?
dmc
26.06.18,04:44
Mas moznost si opravit telefon za vlastne alebo si kupit novy.
p.v.d
26.06.18,04:48
Na toto by som asi vazne neprisiel.dik za radu.
dmc
26.06.18,04:50
kupoval si mobil cez net ako kupa pouziteho od f. osoby. Zaruku nemas. Na to si sam neprisiel... vidis
p.v.d
26.06.18,05:04
Kupoval som ho stym ze ma zaruku,niesom az tak sprosty ze by som kupoval telefon bez zaruky.len predavajuci ma mozno nechtiac ale predsa oklamal.ked si to precitas tak tam je pisane vsetko.nie iba prve dve vety a hned hodit blby koment.
dmc
26.06.18,06:09
Mas od predajcu pisomne ze to ma zaruku ? Ak nie - kupoval si ho bez zaruky.Mozes sa stazovat na lamparen. V papieroch s predajne je napisany aj ten kto to bral na pausal.....mohol si si vsimnut ze to nieje rovnake meno ako ten kto ti to predaval. Ostava ti jedine oslovit priamo toho kto mobil kupoval na pausal.
buchač
26.06.18,06:29
Záruka NEMOŽE padnúť....NEEXISTUJE !
To je niečo podobné, ako keby som predal auto a predajca novému majiteľovi neuznal nejaké problémy.

Bloček ako taký samotný je síce dokladom na uplatnenie záruky...ale v tomto prípade (paušál) je potrebná zmluva, kde sú uvedené všetky náležitosti ohľadom záruky.
Záruku by mali rešpektovať...no s patričným riešením za porušenie zmluvy.


P.S.:
Pár mobilov som už predal...presnejšie urobil kšeft s obchodníkom s mobilmi.
Ku novému (ešte nevybalenému) mobilu som doložil všetky papiere...t.j. účtenku a aj zmluvu.

Poznámka :
Zmienka o blokovaní mobilu naznačuje, že mobil bol kupovaný v Telekome.
p.v.d
26.06.18,06:40
myslim,ze to bolo logicke,kedze mobil nemal ani rok,mal vsetky papiere,a este aj tipek mi povedal ze ma zaruku.
p.v.d
26.06.18,06:44
mobil bol kupovany v rakusku v A1.ked som tam vcera bol na reklamaciu,tak az vtedy som sa dozvedel ze je to brane na pausal a inym clovekom ktory mi ho predaval.ten ktory mi ho predaval tvrdil ze on ho kupoval a dokonca za hotove,nie na pausal.proste ma oklamal.a ked v A1 zistili ze mobil ide aj na slovensku siet,tak mi hned povedali ze zaruka pada,kedze oni si mobili blokuju.
buchač
26.06.18,06:47
Vzhľadom k napísanému by sa dalo povedať len jedno.

AMEN !
p.v.d
26.06.18,06:51
asi tak.nechal som sa napalit.
vicktor
26.06.18,07:18
Predpokladam ze pisomnu zmluvu nemas.
Telefon ma chybu, ale da sa pouzivat ci nie?
Ber to pozitivne - kolki kupili na inzerat, zaplatili za dobierku a tam bola haraburda alebo nic.
Inak nerozumiem - v Rakusku kupit telefon s pausalom, na Slovensku ho odblokovat, pouzivat v inej sieti a stale platit rakusky pausal ... ta povinnost nezanikla ani predajom.
kopretinka
26.06.18,07:27
to,čo ti povedal týpek,je úplne jedno.On dobre vedel,čo robí.....robil podvod
p.v.d
26.06.18,07:47
no veruze neda.je to blackberry keyone,a tie prve telefony mali problem s displejom,proste tam nedrzi,slabo ho tam nalepili.mne ten displej vypadol a prethol sa kabel.takze si snim mozem akurat tak vies co.vymena displeja 160 e.a tipek mi tvrdi kraviny,takze slovo proti slovu.a to neuhram.a kto pouziva ten pausal,to netusim.ani ma to nejako nezaujima.