stanislav_horvath
26.06.18,03:18
chcem sa spýtať či by som mohol jazdiť na motocykli po poľnej ceste nedaleko kde byvam. chcem si urobiť vodický preukaz na motocykel a jazdou po poľnej ceste by som sa chcel učiť, aby som mal prax a preto sa chcem spýtat môže mi byť taká jazda povolená ??
dmc
26.06.18,04:38
Nie. Nemozes. Na ucenie je tu autoskola a cvicisko.
https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/1844253558938191/?t=15

Najtazsie je na moto - pohut sa. To mozes civic aj doma na dvore. Ostatne je uz malina.
stanislav_horvath
26.06.18,09:51
ten link čo je hore je podľa mna somarina ja bívam mimo hlavnej cesty na konci ulici kde je poľná a lesná cesta nie je tam asfalt ani dopravne značky a mnoho ľuďí tam jazdí bez vodičáku to si myslím že je to hlúposť v dnešnej dobe bežny človek nemôže nič to sú fakt debilné zákony
dmc
26.06.18,09:53
jedna vec je zakon...druha vec je aka je realita. Ako mladi chlapci - kde inde sme mali jazdit na "pincloch". Avsak dnestne motorky su o niecom inom. (Viem o com hovorim)
arizona
26.06.18,11:28
Bez OP je jazdit zakazane.Asi vsetci tak zaciname,ze sme skusali na bocnych,polnych cestach...
Alebo si priplatit hodiny na autocvicisku
ivka70
26.06.18,11:40
nikto ti v jazde bez vodicskeho preukazu zabranit nemoze, ale ak ta pri tom chytia, prides nielen k pokute, ale aj k zakazu par rokov si ho legalne urobit, ak ti to stoji za to, jazdi
Chobot
26.06.18,12:33
A na tú poľnú cestu by si sa ako dopravil? Chceš tvrdiť, že až na tú poľnú cestu by si motorku tlačil?

Vydrž, kým dostaneš vodičák, aby si o neho neprišiel skôr, ako ho dostaneš.

A ozaj nám chceš tvrdiť, že sa na tej poľnej ceste budeš učiť jazdiť? Ako sa tam chceš naučiť pravidlá cestnej premávky, značky, križovatky. Na to, aby si sa na motorke rozbehol, prehodil pár krát rýchlosť a zastavil ti stačia hodiny v autoškole. A myslím, že toto už aj tak zvládaš. Jednoducho sa chceš voziť, priznaj farbu.
pavol54
26.06.18,12:49
ivka nie celkom, nabúral traktor osobné auto, prišla polícia záver: nie je to komunikácia
ivka70
26.06.18,15:17
Cize neslo o nehodu, ale o skodovu udalost - na to, ze vodici musia mat platny VP to nema vplyv
draik
26.06.18,20:16
VP musí mať na cestách. Jazda mimo ciest (ak nejde o výnimku) je však porušenie predpisov závažným spôsobom, za čo možno uložiť aj zákaz činnosti.
ZahradnikAmater
27.06.18,20:16
A keby aj.
ZahradnikAmater
27.06.18,20:18
Zakázané na verejných komunikáciách. Čo je aj nespevnená cesta.
Na jazdu na súkromnej ceste a na súkromnom pozemku mu stačí súhlas majiteľa pozemku.