Daduľa
14.08.06,10:56
Na štatistický úrad som zaslala žiadosť o zaradenie majetku do odpisovej skupiny aj s 200,- Sk kolkom. Žiadosť mi vrátili a napísali, aby som uviedla ku uvedenému majetku prislúchajúci 5 miestny kód z colného sadzobníka.
Prosím Vas poradte, kde by som si mohla vyhľadat colný sadzobník, potrebný ku vybaveniu mojej žiadosti.
Dakujem.
ata111
14.08.06,09:09
Daj si vyhľadávať "colný sadzobník" a určite sa dopátraš. Tam sú jednotlivé kapitoly tovarov a podľa druhu tvojho majetku sa zorientuješ.
Je zaujímavé, že nechcú rovno zaradenie podľa JKPOV. Predpokladám, že to keby si mala, nemáš problém.
EPk
14.08.06,09:14
Na www.colnasprava.sk je colny sadzobnik. Da sa stiahnut subor *.pdf.
Kelis
14.12.06,08:03
:confused: Dobrý deň,

nikde na porade som o sa o tom nedočítala, ale potrebovala by som poradiť. Ak sa sprostredkovateľ poistenia zaregistruje do konca roka ako výlučný sprostredkovateľ poistenia pre jednu poisťovňu, vyplýva mu povinnosť nahlásiť túto skutočnosť na štatistický úrad? Podľa mojich informácií áno, ale vôbec nerozumiem čo s tým štatistický úrad má. Z akého dôvodu.
Prosím, ak niekto vie poradiť budem mu neskutočne vďačná. Hlavne by som potrebovala zodpovedať otázku z akého dôvodu je potrebné to oznámiť ŠUSR???

Ďakujem krásne.