solide
27.06.18,08:35
ahoj, pred mesiacom som si v Alze kupil 64 GB micro SD kartu, A-Data XC-1. Teraz mi zacala robit problemy, nemozem na nu nic nahrat, a ani zmazat, aj ked je jej zamok otvoreny /lock - on/, pricom som vzdy regulerene ukoncil jej pouzivanie jej vysunutim. Ked ju vlozim do hocijakeho pocitaca, tak mi vypise ze sa na karte nasli problemy, ci to chcem opravit, ked dam ano, pocitac donekonecna kartu skanuje a nic sa nestańe. Ked dam pokracovat, pri jej otvoreni sa mi ukazu subory, z ktorych niektore su poskodene a nedaju sa otvorit. Ked dam kartu sformatovat rychlo, napise mi hned, ze kartu nejde sformatovat, ked dam sformatovat pomaly, vypise mi po case, par minut pred koncom ze sa formatovanie kvoli neocakavanej chybe skoncilo, vsetky subory ale ostanu na karte nezmazane. Ide mi o to, ze karta je v zaruke, s moznostou okamzitej vymeny, mam na nej ale citlive, firemne a bankove udaje a bez zmazania si nemozem dat kartu na reklamaciu. Neporadi niekto ako sa da karta pred reklamaciou spolahlivo zmazat? Dakujem, za kazdu, dobru radu. J.
dmc
27.06.18,08:10
skus si naistalovat na PC nejaky progam na formatovanie USB kluca - napriklad USB Disk Storage Format Tool a vyskusa ho sformatovat cez tento program.
bodliak
27.06.18,09:28
Citlivé dáta na prenosných médiách majú byť šifrované. Takto máš smolu. Kartu si nechaj, kúp si novú. Znehodnoťiť ju môžeš akurát tak fyzickou deštrukciou, ale potom sa to ťažko reklamuje...
misoft
27.06.18,11:23
Aký súborový formát vo vlastnostiach karty je napísaný?
Pokiaľ je tam RAW, tak sa nesformátuje bežným spôsobom, bude potrebné ju prekonvertovať na napr. NTFS (a vtedy by bola pravdepodobne i normálne funkčná bez nutnosti formátovať).
Preštuduj
https://www.partitionwizard.com/partitionmagic/convert-raw-to-ntfs.html
https://www.easeus.com/resource/convert-raw-ntfs.htm
pomocou príkazového riadku:
https://iboysoft.com/data-recovery/raw-drive-recovery/convert-raw-to-ntfs-using-command-prompt.html
solide
27.06.18,11:36
ked som dal pomale formatovanie, cez spravu diskov, tak mi kartu sformatovalo na 99% a potom vypisalo ze sformatovanie neprebehlo uspesne, skoncilo to a povodne subory na karte ostali. Zvlastne je ze na karte su dve particie prva 16MB nevyhradene a druha 58,86 exFAT /v poriadku primarna oblast/. Ta karta mi mesiav bezproblemov slapala pod win 7.
misoft
27.06.18,14:18
Takže tá prvá partícia bude asi RAW. Ak nemá priradené písmeno, tak jej musíš priradiť označenie písmeno cez Správu diskov - klik na ten nevyhradený oddiel PTM a Zmeniť písmeno. Potom by malo ukázať, aký je tam súborový systém.
exFAT by W7 mala brať bežne. Ak to nevyhradené už bude mať svoje písmeno a zhodný súborový systém, potom ten oddiel môžeš odstrániť a voľné miesto priradiť k tomu ďalšiemu. Preto ti hlási pred koncom, že sa nedá sformátovať, lebo 16MB partícia je neidentifikovateľná.
solide
27.06.18,14:33
zial , ked na tu particiu v sprave diskov kliknem pravou, stranou mysi, vsetky moznosti su zasednute a neda sa s tym nic robit -:(
jelalim
27.06.18,19:09
1. pokusit sa sformatovat napr. SD card formatter, ak to nepomoze karta je znicena a dat na reklamaciu.
2. ked si to neprecital ty, neprecitaju to ani oni.
3. je skutocne mini sanca, ze by niekto z takto poskodenej karty chcel nieco vytiahnut a hodiny sa stym babrat bez nejakeho konkretneho dovodu.
4. reklamacie na pamatove karty som nejake riesil, je jedno ci je to a data alebo znackova, pokazila sa mi aj znackova za kratku dobu, vzdy vymena za novu, alebo vratenie ponazi.
misoft
28.06.18,09:10
https://www.youtube.com/watch?v=5YC4LEeLayw
Môžeš skúsiť cez Command Promt (príkazový riadok - cmd.exe) a Diskpart.

Prípadne, ak tie dáta chceš - stiahni si ich (ak sa dá) a následne vymaž. A potom reklamuj.
solide
28.06.18,10:51
Toto, som tiež skúšal, úplne na začiatku, lvymazanie /clear/ mi napísalo že prebehlo v poriadku, vytvoriť partíciu sa ale nepodarilo. J
misoft
28.06.18,17:43
Ak nereaguje ani na to - tak pravdepodobne je KO.
sosak
29.06.18,05:15
Obyčajné formátovanie karty kde máš citlivé údaje nestačí, pretože sa súbory dajú obnoviť do takého štádia, akoby ani neboli vymazané. Stačí ti program Recuva, ktorým sa obnovujú súbory. Tento program môžeš použiť aj na vymazanie súborov na karte, dokonca aj niekoľkonásobným prepísaním a vtedy sa už súbory nedajú obnoviť. Stačí ti program vo Free verzii a v Možnosti a nastavenia si zvolíš prepísanie súborov 3x, 7x, alebo 35x.