Isabel
14.08.06,11:24
Ahojte, poraďte prosím, či môžem dať do JÚ aj blok na PHM keď sa na ňom súčasne nachádzajú nablokované aj trebárs potraviny kúpené na čerpačke alebo časopis a pod. Nahodím do réžie sumu PHM a ostatné si proste nevšímam? Treba to na bloku nejako označiť? Alebo je taký blok ako doklad nepoužiteľný?
Druhá otázka je, že koľko treba tieto bloky a všeobecne doklady archivovať? Lebo mám pocit že už za rok budú vyblednuté k nečitateľnosti. Prefocujete to? :)
Ďakujem vopred za vaše rady.
ata111
14.08.06,09:35
Blok je použiteľný, jednoducho vyškrtneš osobnú potrebu, alebo ak chceš, tak to naúčtuješ na osobnú potrebu bez nároku na odp. DPH, ale to je podľa mňa zbytočné.
Mala by si mať spracovaný registratúrny plán a zo zákona sú striktne dané lehoty archivovania dokladov. To prefocovanie praktizujú mnohé účtovníčky.
cactus
14.08.06,09:43
O vyblednutých bločkoch z registračnej pokladne tu už bola veľa popísané. Daj si do vyhľadávača "registračná pokladňa" alebo podobný názov :eek: a ono ti to nájde.
Isabel
16.08.06,09:15
dakujem za odpovede, studujem aj v starsich poradach, este som to ale vsetko nepreluskala.
este prosim ale o radu, nejak sa motam v kruhu>
mam blok na PHM zaplateny z uctu. ucet ale nie je podnikatelsky ale moj osobny ucet. ako to mam uctovat v JEU? ako vydaj z pokladne v tej sume v den nakupu PHM? a tie peniaze v hotovosti som si akoze vlozila na iny ucet a zaplatila nimi PHM? na bloku je totiz popiska ze bezhotovostna platba kartou :( tak je jasne ze to nie je v hotovosti ale zase to ani neviem dat ako platbu z podnikatelskeho uctu :( tak poradte ci ten vyber z pokladne je OK. dakujem dakujem.