riuska
16.11.04,20:49
Zdravim Vas,

SZČO, platiteľ DPH (registrovaný na Slovensku), vykonáva stavebné práce v Rakúsku pre rakúsku firmu (len práce bez materiálu). Ako je to s fakturáciou týchto služieb ? S DPH, bez DPH ?
Ďakujem.
riuska
23.11.04,07:02
Nenájde sa dobrá duša , ktorá sa vie poradiť ?
Marta L
23.11.04,07:36
Myslím, že miesto plnenia je podľa §15 - Rakúsko, tam, kde sa nachádza nehnuteľnsť. Jedná sa o práce na nehnuteľnom majetku. Ak je odberateľ služby platiteľom DPH a Rakúsky zákon o DPH pozná pojem samozdanenie - faktúra zo SR je bez DPH a rakúsky partner si samozdaní uvedenú službu rakúskou daňou. Ak samozdanenie Rakúsko nemá vo svojom zákone o DPH, musí sa slovenský dodávateľ registrovať v Rakúsku a fakturuje rakúskemu partnerovi s rakúskou daňou.
Vera
23.11.04,07:45
Podľa § 15 ods 2 je miestom dodania práce Rakúsko. Slovenský platiteľ je povinný podať žiadosť o registráciu pre daň v Rakúsku ihneď pri začatí stavebných prác. Daň. úrad ti vydá osvedčenie o registrácii a pridelí identifikačné číslo pre daň, čím sa slov. podnikateľ stane platiteľom dane v Rakúsku.


Dodané stav. práce vyfakturuješ so sadzbou dane platnou v Rakúsku, priznáš ho v daňovom priznaní ako platiteľ v Rakúsku a odvedieš do štátneho rozpočtu v Rakúsku.
venus
23.09.05,11:43
Ja by som pridala tiez otazočku : prevadzame stavebne prace v Madarsku (malovanie, stierkovanie, murovanie, dodavka a montaz sadrokartonu samozrejme vsetok material si vozime zo Slovenska). Sme platcami DPH, firma pre ktorú to robime je tiez platca DPH.
1,vyfakturujem to bez DPH s tym ze Dan.povinnost prechádza na prijemcu služby
2, na fakturu mam dat odvolavku na §15 odst.6
3,do ktoreho riadku to dam v Danovom priznani?
4, robi sa aj suhrnny vykaz, ked tam bol aj dodany material?
Je to takto dobre, lebo od rana studujem predchadzajuce prispevky, ale podobny pripad, kedy je tam aj služba a material som nenasla.
Dakujem
venus
26.09.05,07:43
nenajde sa nikto kto by mi poradil?
venus
27.09.05,07:09
prosim, prosim, aspon málinko mi niekto poradte... dakujem
renča1
27.09.05,08:42
Ja by som pridala tiez otazočku : prevadzame stavebne prace v Madarsku (malovanie, stierkovanie, murovanie, dodavka a montaz sadrokartonu samozrejme vsetok material si vozime zo Slovenska). Sme platcami DPH, firma pre ktorú to robime je tiez platca DPH.
1,vyfakturujem to bez DPH s tym ze Dan.povinnost prechádza na prijemcu služby
2, na fakturu mam dat odvolavku na §15 odst.6
3,do ktoreho riadku to dam v Danovom priznani?
4, robi sa aj suhrnny vykaz, ked tam bol aj dodany material?
Je to takto dobre, lebo od rana studujem predchadzajuce prispevky, ale podobny pripad, kedy je tam aj služba a material som nenasla.
Dakujem
1) faktúra bez DPH s odkazom na § 15 ods.6 zákona č.222/2004
a do daňov. priznania sa nedáva žiadna suma. Súhrnný výkaz? Záleží aký materiál bol dodaný so službou.:p
venus
27.09.05,09:19
Dakujem ti Renatka velmi pekne, za pomoc. Materiál bol dodany nasledovny : farba, stierka, sadrokartonove dosky, fugovací material, cement, to by nemalo ist do suhrnneho vykazu, nie? Prajem prijemny den
renča1
27.09.05,09:59
podľa mňa by to tam nemalo ísť pretože tento materiál bol spotrebovaný pri výkone služby a záleží aj na tom či si ho mala naskladnený.