Admin
14.08.06,12:24
Ahojte poraďáci,

zistila som, že zamestnacovi som nepreplatila nevyčerpanú dovolenku pri ukončení pracovného pomeru. Info o ukončení pracovného pomeru som dostala až po spracovaní a odoslaní miezd.
Nasledujúci mesiac som mu ju preplatila, ale neurobila som z tejto preplatenej dovolenky žiadne odvody. Chápala so to ako plnenie po skočení pracovného pomeru.

Postupovala som správne?
Ďakujem.
Zita4
14.08.06,10:31
Postupovala si správne.
Netka
16.08.06,08:06
No podľa mojich informácii si dovody do SP platiť nemusela ale odvod do ZP sa platiť mal.


Opravte ma, ak sa mýlim.
Lilith
17.08.06,08:11
No podľa mojich informácii si dovody do SP platiť nemusela ale odvod do ZP sa platiť mal.


Opravte ma, ak sa mýlim.

Podla z.c. 580/2004 § 13, ods.4 h) nepatri do VZ na ZP i
h) plnenie poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru, služobného pomeru alebo štátnozamestnaneckého pomeru,

odvod do ZP sa neplati... ;)
Sio
30.03.07,13:41
Mám podobný problém.Zamestnancovi skončil PP dňom 28.02.2007 .Mzda za mesiac 02 bola vyplatená 13-ho marca. Nevyčerpaná dovolenka z roku 2006 - 5 dní , z roku 2007 -4 dní. Bude to plnenie poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru? Odvody do soc.p. a zdrav.poist. nebudú ,ale ako zdaňovať ? Zrážková daň?
:confused: - PROSÍM POMOC! Pre podnikateľa bude to daňovo uzn.výdavok?
liba2
30.03.07,15:01
Mám podobný problém.Zamestnancovi skončil PP dňom 28.02.2007 .Mzda za mesiac 02 bola vyplatená 13-ho marca. Nevyčerpaná dovolenka z roku 2006 - 5 dní , z roku 2007 -4 dní. Bude to plnenie poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru? Odvody do soc.p. a zdrav.poist. nebudú ,ale ako zdaňovať ? Zrážková daň?
:confused: - PROSÍM POMOC! Pre podnikateľa bude to daňovo uzn.výdavok?
Ak jeho náhrada za nevyčerpanú dovolenku nepresiahne 5.000 Sk, bude to zrážková daň (19%), ak presiahne, bude to preddavok.
katka50
30.03.07,15:02
Zdaníš to do 5000,- Sk zrážkovou daňou nad 5000,- Sk preddavkovo.
jankasm
01.04.07,18:50
Mám podobný problém.Zamestnancovi skončil PP dňom 28.02.2007 .Mzda za mesiac 02 bola vyplatená 13-ho marca. Nevyčerpaná dovolenka z roku 2006 - 5 dní , z roku 2007 -4 dní. Bude to plnenie poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru? Odvody do soc.p. a zdrav.poist. nebudú ,ale ako zdaňovať ? Zrážková daň?
:confused: - PROSÍM POMOC! Pre podnikateľa bude to daňovo uzn.výdavok?

Určite to bude pre podnikateľa daňovo uzn. výdavok.
Čo sa týka zdanenia, už ti bolo odpovedané,
Čo sa týka odvodov, ak to bude vyplácané až vo výplate za mesiac marec, tak to bude plnenie po skončení PP a odvody nebudú žiadne, len daň, podľa výšky zrážková alebo preddaková. ;)
SLAVIA TOOLS
02.04.07,07:51
Zamestnanec má uzatvorenú pracovnú zmluvu na dobu určitú do 31.5.2007, má ešte 5 dní nevyčerpanej "D". Ak mu do ukončenia pracovného pomeru zamestnávateľ nenariadi "D" čerpať a on sám nepožiada o jej čerpanie musím mu ju preplatiť, môže sa mu aj prepadnúť ako nevyčerpaná ak vedel že pracovný pomer končí a on sám si ju nevyčepal ?:confused:

Ďakujem
Tweety
02.04.07,07:54
Zamestnanec má uzatvorenú pracovnú zmluvu na dobu určitú do 31.5.2007, má ešte 5 dní nevyčerpanej "D". Ak mu do ukončenia pracovného pomeru zamestnávateľ nenariadi "D" čerpať a on sám nepožiada o jej čerpanie musím mu ju preplatiť, môže sa mu aj prepadnúť ako nevyčerpaná ak vedel že pracovný pomer končí a on sám si ju nevyčepal ?:confused:

Ďakujem
Nevyčerpanú dovolenku je potrebné preplatiť pri skončení PP.
azuz
02.04.07,07:55
Zamestnanec má uzatvorenú pracovnú zmluvu na dobu určitú do 31.5.2007, má ešte 5 dní nevyčerpanej "D". Ak mu do ukončenia pracovného pomeru zamestnávateľ nenariadi "D" čerpať a on sám nepožiada o jej čerpanie musím mu ju preplatiť, môže sa mu aj prepadnúť ako nevyčerpaná ak vedel že pracovný pomer končí a on sám si ju nevyčepal ?:confused:

Ďakujem
Dovolenku určuje zamestnávateľ (§111). Zamestnanec si ju teda nemôže čerpať svojvoľne. Takže keď ho zamestnávateľ nepošle na "D", musí mu ju preplatiť.