Marek0369
28.06.18,15:44
Nameral niekomu vodomer takuto nezmyselnu spotrebu ked nebola ziadna chyba pretekania vody ani v armaturach ani vo wc? Zistili sme to pri rocnom vyuctovani bytu. Byt sme v tom roku predali a hodnoty namerane od predaja az po sucastnost su normalne ako pri beznom pouzivani. Tato strata alebo chyba meraca vznikla niekedy pocas 11 mesiacoch v case ked bol este byt nas. (V prenajme bol jednej 3 clennej rodine - byt pravidelne kontrolovany).
Najvacsia zahada je ze na vypise je udana spotreba ktora prisla do odberneho miesta (2333m3) pre vsetky byty, ale sucet vodomerov vo vsetkych bytoch je 3045m3. Cize logika hovori ze sucet na vodomeroch by mal byt priblizne rovnaky ako voda ktora presla hlavnym meracom z vodarni. Podla vypisu je rozdiel 700m3 ktore fyzicky nepresli hlavnym meradlom ale su spotrebovane na hodinach (pravdepodobne nasich). Preto nebol koeficien cca a kazdy by zaplatil co mal zaplatit ale koeficient je 0,76 a vsetci susedia zaplatili menej ako spotrebovali. Takze sa ide dat demontovat merac vody a uvodime co sa zisti. Co ak v pripade ze vyhovie? Lebo teraz ukazuje normalnu spotrebu. Ako sa vysvetli nameranie vyse 3000m3 vody na vsetlych meradlach ale iba 2333m3 vody realnej co prisla?
lubko6394
29.06.18,06:36
Najpravdepodobnejší dôvod je zle odčítaný/é počiatočné stavy pred rokom, dvomi. Nie vždy totiž robí fyzický odpočet "domovník" stačí chytrý podnájomník ktorý po sebe nahlási menšie čísla. Pozri predchádzajúce roky či tam nie je radikálny "pokles spotreby".
Marek0369
29.06.18,17:57
Odpisane bolo vsetko dobre lebo odkedy sme kupili byt a mali tam roznych podnajomnikov tak bolo stale vsetko odcitavane nami. Najviac ma na tomto nasom pripade zaraza fakt ze ta voda ktora prisla do botov je mensia o 700m3 ako spotrebovali vodomery v bytoch. Ked si napustim 5 litrov vody tak z toho nevypijem 8 litrov. Iba max 5. Takisto ked vojde 2333m3 do bytov tak sa nepouzije 3000m3 vody. Vsetci maju ok spotrebu ale len nas merac vykazuje abnormalnu hodnotu. Takze logicky z toho vyplyva ze sa musel pretocit. Ci som taky blby ze tomuto chapem iba ja takto? Moze niekdo potvrdit alebo vyvratit moje tvrdenia?
ivka70
30.06.18,08:39
Zial, logicky to nevyplyva, to by odpocet hlavneho meraca a bytovych meracov musel byt odpisany v rovnakom case bez dalsej spotreby.
Kedze ani jednotlive bytove merace nie su odpisane sucasne, tvoj argument neobstoji. Rozdiel moze byt do plusu aj do minusu.
Preto je odpis z bytovych meracov len na urcenie pomeru spotrebovanej vody z hlavneho meraca bytoveho domu.
Pozri napr. rozdiel v minulom roku.
Marek0369
30.06.18,08:49
V minulom roku bol rozdiel par m3. To z dovodu vyssie uvedeneho ze neboli robene sucastne. Ale rozdiel 700m3 neobstoji ani u nich. Ako dovod ze sa nerobili sucastne.
Marek0369
30.06.18,16:37
Ano prave na to sa pripravujem ak by rozhodli ze merac nevykazuje chyby. Ten koeficien nema byt taky.