sophie
14.08.06,12:55
Zamestnávame vodičov osobnej dopravy, ktorí jazdia aj v sobotu, v nedeľu. Aký príplatok im patrí za túto prácu cez víkend? /viem, že za sviatok 50%, za nočnú prácu 20% ale víkend mi robí problémy/
Ďakujem.
Gabi03
14.08.06,10:56
Nedeľa sa chápe ako sviatok. Za "víkend" nemáte zo zákonníka žiadnu povinnosť.
sophie
14.08.06,11:46
veď som tam ani nič nenašla o víkende, ide o to že oni majú nepravidelnú pracovnú dobu, cez týždeň je doma a pracuje cez víkend
endrju
14.08.06,11:57
Nedeľa sa chápe ako sviatok.
Nesúhlasím. Toto tvrdenie nemá oporu v zákone.
endrju
14.08.06,12:05
Zamestnávame vodičov osobnej dopravy, ktorí jazdia aj v sobotu, v nedeľu. Aký príplatok im patrí za túto prácu cez víkend? /viem, že za sviatok 50%, za nočnú prácu 20% ale víkend mi robí problémy/
Ďakujem.
veď som tam ani nič nenašla o víkende, ide o to že oni majú nepravidelnú pracovnú dobu, cez týždeň je doma a pracuje cez víkend
V tomto prípade je aj sobota alebo nedeľa považovaná za normálny pracovný deň. Nie je zo zákona dôvod na príplatky ak zamestnanci nepracujú v tieto dni nad určený pracovný čas a voľno majú namiesto soboty alebo nedele v iný deň v týždni.

Zákon však nezakazuje príplatky poskytnúť. Všetko závisí od toho ako sú tie príplatky nadefinované v internom mzdovom predpise alebo ako sú také príplatky upravené v kolektívnej zmluve. ;)
Gabi03
14.08.06,12:09
Nedeľa sa chápe ako sviatok. Za "víkend" nemáte zo zákonníka žiadnu povinnosť.

Endrju má pravdu. Neuvedomila som si pravideľnosť prácovnej činnosti.