riso861
02.07.18,13:53
Dobry den
podavam danove priznanie typu A pri prijmoch aj z SK aj z AT.
Ako je to s celou myslienkou vynatia prijmov z AT, ked ak zadam do celkovych celosvetovych hrubych prijmov (r.32) a celkove odvody (socialne + zdravotne), tak mi vyjde ze zaklad dane aj po vynati prijmov z AT je vyrazne vacsi ako by bol pri podani danoveho priznanie iba z prijmu na SK . V podstate to vychadza tak, ze pri spracovani DP z prijmov na Sk mi vyjde prepplatok cca 400€ no pri pripocitani a naslednom "vynati" prijmov z AT mi vyjde nedpoplatok cca 200€. Je mozne a spravne, ze moje zahranicne prijmy mi zvysia zaklad dane resp.znizia danovu odpocitalnu polozku natolko, ze moje preddavky vyplatene slovenskym zamestnavatelom nie su dostacujuce a mam nedoplatok na dani?
Dakujem vopred

P.S.Detaily rad doplnim
kn-alka
02.07.18,11:55
áno, môže byť.

Nakoľko sa zníži odpočitateľná položka, ktorú ti zamestnávateľ uplatnil v plnej výške.
riso861
02.07.18,15:08
dakujem pekne. no to ma nepotesilo, nakolko som uz v At odviedol za moje hrube prijmy celkom pekne dane a teraz mam este aj navyse v SK.Potom nechapem ten princip vynatia prijmov :).Dakujem ale este raz.:)
ivka70
02.07.18,16:11
To suvisi len s tym, ze na SK mame "milionarsku" dan, ze sa narok na nezdanitelnu cast zakladu dane pri vyssich prijmoch znizuje az na nulu.
A prijmy sa pocitaju vsetky, celosvetove.
Nabuduce ak mas vysoke prijmy, je lepsie si na SK neuplatnovat nezdanitelnu ciastku.
Ty ides vracat dan, ktoru si neodviedol, lebo si si NCZD uplatnoval .