solide
03.07.18,09:59
ahoj, chcem sa spytat, mam notebook Lenovo s WIN 10 SK a doma SIM wi-fi router TP Link. Neviem preco, ale neviem sa mojim notebookom cez wi-fi pripojit na tento router, lebo notebook tuto wi-fi siet nevidi. Ostatne wi-fi siete v okoli notebok vidi. Je zvlastne ze moj mobil tuto wi-fi siet routera vidi a vie sa na nu pripojit. Neporadi prosim niekto v com je problem a ako tuto chybu opravit? V notebooku , ktory dlhsi cas nebol aktualizovany som teraz vsetko zaktualizoval /windows update/ , ale nepomohlo ani to. Dakujem za kazdu, dobru radu. J
ivka70
03.07.18,08:02
skusal si mu tu wifi zadefinovat manualne?
"nebiju" sa ti IP adresy v sieti?
solide
03.07.18,08:39
ako to zistim?
solide
03.07.18,08:41
P.S: ine notebooky sa absolutne nemaju problem pripojit na moju wi-fi siet
Andy Kralik
03.07.18,11:46
Sieť nevidíš vôbec? Ani meno pri vyhľadávaní?
Aká je wifi sieťovka na ntb? Je kompatibilná s tvojou wifi sieťou? Ak je to starší ntb môže byť problém aj v tom, že sieťovka v ntb nepodporuje typ wifi ktorý máš doma vytvorený...
solide
03.07.18,12:07
notebook ma 4 roky,PC Lenovo 530c, rouer je TP - LINK TL- MR 6400, Aj notebook a aj router som predtym pouzival ma chate a teraz som ho dal do dielne. Ako som ale pisal, notebook vidi vsetky siete okrem siete routera, na ten router, ktory ma teraz 2.rok sa bezproblemov pripajaju ine zariadenia
misoft
03.07.18,13:47
Píšeš v komentári, že si ho dal do "dielne" - teda do servisu. Pravdepodobne ti zmenili na ňom kanál, ktorý tvoj NB nevidí.
Skús sa pripojiť s routerom pomocou kábla (teda sa použije ethernet sieťová karta) - vstúp do administrácie routera a v časti Wireless si vyhľadaj nastavenia a pod Channel si pozri čo tam máš za číslo.- to potom zmeň na iné (aspoň o dve hodnoty).
Keby si napísal viac o tom Lenovo - čo je to za typové označenie - zistilo by sa viac
(chyba všetkých nových pýtajúcich je - že NIKDY sem nedajú potrebné údaje a ostatní len musia odpovedať teoreticky!!!)
Takže - aký NB Lenovo? Aký router TP Link?
Ak toto budeme vedieť, môžeme zisťovať (na diaľku) riešenie - inak z toho nebude nič.
solide
03.07.18,13:50
pardon: Notebook typ Lenovo 530c, router je TP - LINK TL- MR 6400. Pod dielnou, som myslel k sebe do prevadzky kde je dielna -:) J
misoft
03.07.18,14:15
Takže si ho musel odpojiť od siete, preniesť a znova zapojiť.
Ako som radil - pripoj sa na neho káblom. Skús pozrieť nastavenia kanálu, prípadne nastav šírku pásma na 20MHz. Skontroluj si, ako je sieť zabezpečená (64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK encryptions) a prípadne si vyskúšaj zmenu zabezpečenia (WEP nepoužívať!!!!), skontroluj si región.
https://2.bp.blogspot.com/-lIySmoeIdRc/Tyk8QIfIfoI/AAAAAAAAArQ/idh3YYkaTVw/s1600/4.jpg
Ďalej skontroluj na NB nastavenie WiFi karty, spôsob preferovaného zabezpečenia
http://eduroam.uniza.sk/lib/exe/fetch.php/wifi:nastavenie:eduroam-wifi-win7-14_2.jpg
v nastaveniach karty daj všetko na Automaticky
https://docplayer.cz/docs-images/56/38424369/images/1-0.png
solide
04.07.18,13:14
velmi pekne dakujem za vycerpajucu odpoved, skusim to nastavit podla odporucani. J