simusinkaa
04.07.18,13:41
Dobrý deň ☺ Začnem tým, že mám skoro 25 rokov a pravdepodobne si si mnou hormóny robia čo chcu.. Ano, viem, mala by som ist na vyšetrenie aj pôjdem, aby som vedela na čom som. Niesom ale zástancom toho, aby som do seba pchala chémiu, preto sa pýtam, či máte skúsenosti s úpravou hormónov prírodnou cestou.
Ide o to, že sa pred menzesom cítim dosť zle, akoby som dostávala chrípku..bolia ma ramena, stehna, v lýtkach mám take záchvevy, celkovo mám slabé nohy... zlá plet, dookola akne, som nervozna, vkuse hladná atd..to je ešte v pohode..no počas menzes hlavne prvé dva dni niesom schopná fungovať...boli ma brucho tak akoby mi tam niečo skrúcalo orgány, mám strašne nízky tlak, ked sa postavím nevidím nič, som strašne unavená, mám akoby závraty som slabá a mam pocit akoby som tu nebola, neviem ako to opisat, mam pocit akoby som bola v sne...nedokážem triezvo uvažovať, akoby mi mozog nepracoval...chodí po mne elektrina, , tažko sa mi dýcha a buší mi srdce, stači že prejdem po schodoch a srdce mam až v krku, oblieva ma horúčava a cítim červen v tvári..
Je to strašne nepríjemne..nemám chut sa s nikým bavit, len spat a spat...
Dost som sa rozpísala, ale pripadám si ako cvok...nechápem ako môžu ine baby normálne fungovat, božechráň si dat tampon a ist v tej horúčave na kupko..mňa by asi brala sanitka...
Dáša_
04.07.18,12:20
trochu môžu pomocť ženské čaje typu alchemilka, myší chvost.... Ale asi by bolo fajn urobiť nejaké vyšetrenia. Aby si vedela, na čom si. Je pravda, že toto obdobie niektoré ženy prrežívajú veľmi ťažko. A poznám také, ktoré už menzes dávno nemajú a vždy v rovnakom období sa to vracia.

len tak na okraj, antikoncepsiu asi neberieš....
kopretinka
04.07.18,16:51
.
kopretinka
04.07.18,16:55
dusansl
07.07.18,07:54
Váš problém je v podstate banálny. Je riešiteľný tak, že v predmenštruačnom týždni do tela prijmete tu popísané prvky , čiže CA a ZN a zbytok rieši telo bez Vášho pričinenia.
Je celkom samozrejmé, že oba prvky sú pre život nevyhnutné a preto sú nevyhnutné aj pre jeho počatie.
Ale to už je iná pieseň...........


BIOKALCIUM PRE DETI
Zloženie.
Enzymolytický prášok kostného kalcia z kostí mladých teliat
Minerály so zvýšeným obsahom železa a Zinku v porovnaní s obyčajným Biokalciom
Lecitín
Taurín
Deväť nezameniteľných aminokyselín
Lipoproteíny
Uhľohydráty
Prášok vaječného žĺtka
Sušené plnotučné mlieko
Prášok sójového mlieka
Obsah vrecka je 360 mg.

Prášok kalcia získaný v kostí mladých teliat sa vyznačuje tým, že už v prirodzenom stave obsahuje kombináciu nevyhnutných látok nepostrádateľných pre mladý rastúci organizmus. Nesie v sebe výrazný energetický náboj.
Nedostatok kalcia v detskom tele spôsobuje:
Výrazné zaostávanie vo vývoji
Oneskorené dvíhanie sa na nožičky
Štvorcovú lebku
Oneskorené prerezávanie zubov
Výkriky a kŕče v spánku
Rachitídu
Krivenie nôh
Zlý spánok a nočné potenie
Vývin kuracej- spadnutej hrude
Výrazné oslabenie článkov prstov na rukách
Časté prechladnutie
Poruchy v zhryze

V puberte nedostatok kalcia spôsobuje
Pocity bolesti v kostiach v období procesu rastu
Vyskytujúce sa kŕče v končatinách
Imunodeficit
Rýchlu únavu
Zhoršenú pamäť
Alergie
Uhrovitosť
Poruchy spánku
Celkové spomalenie rastu a vývinu

Vitamíny – ako kalcium
Minerály - ako kalcium
Lecitín- aktívne sa zúčastňuje na vytváraní a raste obalu nervového vlákna, podporuje normálny psychický vývin, skvalitňuje proces učenia a pamäť dieťaťa.
Taurín je aminokyselina, ktorá sa nezúčastňuje na syntéze bielkovín organizmu. Reguluje ale činnosť bunkových membrán, udržiava vo vnútri bunka kálium a horčík, ale nátrium vonku. Účinkuje takýmto spôsobom ako diuretikum(lebo podporuje vylučovanie tekutín z organizmu).
Taurín posilňuje imunitný systém, posilňuje srdcový sval, stabilizuje srdcový rytmus, odvracia vytváranie trombusov , chráni pred diabetom a podporuje trávenie.
Ukludňuje sympatický nervový systém a tým odstraňuje sťahy cievneho systému a znižuje tlak , ale tiež zabraňuje vývinu kŕčov pri epilepsii, opuchu mozgu.
Pri nedostatku taurínu sa ničí sietnica očí, oslabuje sa imunitný systém , pričom je známe ža taurín zvyšuje aktivitu bielych krviniek. Taurín pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi, zúčastňuje sa tvorbe žlče. Práve taurín udržiava žlč v tekutom stave a tým zabraňuje tvorbe žlčových kameňov. Aktívne sa zúčastňuje na antioxidantnej ochrane organizmu.
Nezameniteľné aminokyseliny. Sú nevyhnutné na zabezpečenie normálnych metabolických procesov v organizme( rastu a nárastu svalovej hmoty a pod) počas vývinu organizmu. K nim patrí aj histidín. Táto aminokyselina patrí do zloženia myelínových obalov nervov. Je ale aj nevyhnuteľná pri tvorbe červených a bielych krviniek, pre rast a obnovu tkanív, a ochrane organizmu od škodlivých radiačných účinkov. Pomáha pri vylučovaní ťažkých kovov z organizmu. Deficit tejto aminokyseliny spôsobuje psychické poruchy , reumatickú artritídu, napadnutie sluchového nervu, poruchu imunitného systému, pohlavné poruchy , poruchy sekrécie žalúdočných štiav.
Lipoproteíny zabezpečujú reguláciu výmeny tukov.
Prášok z vaječného žĺtka a prášok z sójového mlieka zdrojom vitamínu D3, ale tiež fosfotínu cholínu, ktorý chráni bunky, spolu s lecitínom sa zúčastňuje na tvorbe ich obalov.

INDIKÁCIE:
Na zabezpečenie normálneho vývinu kostry, rastu pri deťoch počas všetkých vývinových období, najmä pred začiatkom pohlavného dozrievania a to v období od 11 do 14 rokov.
Potrebné je ho aplikovať v období života dieťaťa od 0 do troch rokov ako profylaxiu rachitídy.
V období rastu zubov pri karies.
Pri dysbakterióze
Pri alergických , neurodermitádach , ekzémoch, uhrovitosti,
Pri hypoimúnnych stavoch(ako aj pri častých prechladnutiach)
Pri kŕčoch , epilepsiách, bolestiach v kostiach , a vo svaloch
Pri srdcovo cievnych ochoreniach,(tachykardia, poruchy srdcového rytmu a pod.)
Po vegetatívno cievnej dystónii ( no najmä pri hypertonickom type)
Pri zotrvávaní v ekologicko nevhodnom prostredí
Na zlepšenie pamäti, a procesu zapamätávania počas prípravy na skúšky
Pri pred menštruačnom syndróme ale aj počas menopauzy u žien
Pri hormonálnej terapii a hormonálnej kontracepcii (spôsobuje premenu estradiolu) na estridol a jeho vylúčenie z organizmu!!!!!!!!!!


P.S. Prvky a vitamíny vhodné pre človeka musia mať živočíšny pôvod, len tak sú plnevstrfebateľné do organizmu človeka bez strát. Vitamíny a iné chemicky varobené látky pre humínnu aplikáciu vždy narobia omnoho viac škody ako úžitku.
Pekný deň praje Dušansl
where
07.07.18,09:43
Zlatá dobrá Porada.
Ešte raz dôkladne prečítané zadanie a aj odpovedí.
Prvé dve odpovede prakticky o ničom, všeobecnosti, a linky sú iba autorskými riadkami.
Ak ide o SPAM, tak osobne za ten SPAM ďakujem.

https://www.google.sk/search?q=cordyceps&oq=kordyceps&aqs=chrome.1.69i57j0l5.8054j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Je ho plný google, tak svojím spôsobom ťažko hovoriť o SPAME, a predáva kdekto, ale keby ho tu niekto neuviedol, tak sa o ňom nedozviem. Osobne ďakujem za info.

"Prvky a vitamíny vhodné pre človeka musia mať živočíšny pôvod, len tak sú plne vstrfebateľné do organizmu človeka bez strát. Vitamíny a iné chemicky varobené látky pre humínnu aplikáciu vždy narobia omnoho viac škody ako úžitku." Cenné riadky od autora, ktorý prakticky na Porade ako jediný erudovane prispieva dobrými radami sa dočkal hany.

https://bio-min.sk/2017/07/10/kosti-posilnuje-vapnik-z-vajecnych-skrupin/ obľúbený samotnými lekármi, ktorý však predpisujú kalciá vo všetkých možných formách, získal svetovú popularitu a záujem Japoncov o jeho licenciu, prakticky hneď ako prišiel na trh.
Iba preto, že má vápnik živočíšny pôvod.
Neporovnávam, iba potvrdzujem pravdu o zložení týchto prípravkov.

A teraz už iba očakávať uzatvorenie témy pre ješitnosť.
Lenka.re
07.07.18,15:25
Ahoj, ja som z tvojich príznakov mala "len" veľmi silné bolesti brucha a z toho som bola celá nesvoja, hlavne prvý deň sa mi nechcelo nič, iba ležať ako tebe. HAK mi nerobila dobre a preto som na odporučenie kamarátok skúsila Liviu, taký malý prístrojček, ktorý sa nalepí na spodok brucha a pomocou elektrickej stimulácie zmierňuje bolesť. Veľmi som tomu neverila, aj to stojí dosť (cez 100€) ale je tam garancia vrátenia peňazí, tak som skúsila. A som milo prekvapená, bolesti mi vždy prejdú do pár minút a fungujem úplne normálne.
Každopádne, určite by som sa poradila aj s lekárom.
Držím palce :-)
Terezia13
07.07.18,19:06
tieto problémy zvyknú prestať po prvom pôrode, ja som aj odpadávala a ešte pri prvom tehotenstve som mávala tlak 60/40, je to lepšie konzultovať s lekárom, hormóny sú nevyspytateľné a je to dobré mať pod lekárskym dozorom
ivka70
07.07.18,20:33
Skus si najst a absolvovat kurz hormonalnej jogy, ma velmi dobre ucinky aj na taketo stavy.
kopretinka
07.07.18,22:31
tieto problémy zvyknú prestať po prvom pôrode....toto mi povedala gynekologićka,keď som u nej bola s tým,že mám neskutoćné bolesti.....tak k tomuto názoru len toľko:sprostosť.