gabriela007
04.07.18,15:56
Objednala som deťom airtrack (špeciálna žinenka na saltá) z Aliexpresu za 475 USD, bola som medzitým na dovolenke a medzitým ho DHL po 12 dňovej lehote vrátila, predajca tvrdí, že balík bol po odoslaní v Singapure zničený a peniaze mi nevrátia ani nepošlú náhradný balík. Idem vyjednávať priamo s Aliexpresom - na čo mám právo?


Nikto ma počas dovolenky nekontaktoval, DHL tvrdí, že im predajca dal neúplný telefón (chýbala mu mobilná predvoľba) a nedal môj e-mail. Keby aj, na uvedenej adrese dodania však bolo nonstop 10 zamestnancov firmy, ktorí o zásielke vedeli, mali právomoc a mohli vybaviť aj zaplatiť clo, resp. riešiť akýkoľvek problém. Vymýšla si predajca, keď tvrdí, že balík v hodnote 475 USD "destroyed in Singapur?" Ako môže niekto zničiť niečo, čo mám zaplatené? Máte skúsenosti alebo radu, čo robiť?
kopretinka
04.07.18,15:15
ja by som to riešila najprv s DHL,že prećo to nedodali,keď mali adresu? Oni sa ani nepokúsili o dodanie?
gabriela007
04.07.18,15:17
Nie, nepokúsili, keď som s nimi volala, povedali, že komunikujú iba elektronicky !!!!
kopretinka
04.07.18,15:25
a ako si sa dozvedela,že ten balík bol na slovensku a že ho dhl prevzal?
buchač
04.07.18,15:35
kopretinka (Dnes 18:25) a ako si sa dozvedela,že ten balík bol na slovensku a že ho dhl prevzal?
==================
Čuduj sa svete...aj číňan má sledovanie zásielok,takže sa dá zásielka pekne pozrieť, kde sa nachádza.

By bolo zaujímavé vedieť, koľko má predjaca uzatvorených obchodov (orders)...a aké má hodnotenie od zákazníkov (počet hviezdičiek).
Čo som si pozrel ??? Teda nič moc....
kopretinka
04.07.18,15:40
nepýtala som sa teba,nevieš,k čomu smerujem,tak sa nestaraj
gabriela007
04.07.18,15:57
No ked somn sa vratila z dovolenky, pozrela som si svoj ucet v Aliexpresse a tam som sa dozvedela a DHL mi to potvrdili, ze ho poslali naspat.
gabriela007
04.07.18,15:59
Hodnotenia mal praveze vynikajuce (preto som si ho vybrala), aj dost objednavok, asi ale nikto nemal podobny problem ako ja...
Žabinka
04.07.18,16:03
mne nedoručila balík slovenská pošta, neoznámili nič, poslali nazad.. predajca sľúbil že pošle ešte raz, neposlal samozrejme.. syn sa sťažoval priamo aliexpresu, peniaze boli vrátené na účet..
buchač
04.07.18,16:10
Viď Customer service na Aliexe.
kopretinka
04.07.18,16:23
buchač,daj si niečo na ukľudnenie,a potom sa pober do bodu 4. aj s mínuskou za mačky v téme starej päť rokov.Minim. raz si tvrdil,že už na mňa nebudeš reagovať,tak sa toho drž!!!
P.S. s bosorkou sa nezahrávaj...........
dmc
04.07.18,16:43
(zmazany prispevok) - po premazani ineho straca kontext

- vratene spät:
(Dnes 19:43) mna by zaujimalo preco sa musis spravat a reagovat ako IDIOT. Ja teraz neriesim kto ma pravdu a kto nie. Je evidentne ze si tu chranene zvieratko a admin stranky ta nevykopne za tvoje vyjadrovanie. Evidentne to mas v pazi. Musis sa takto spravat ? jedna vec je mat svoje postoje a stanoviska druha vec je chovat sa slusne - argumentovat a nespravat sa ako "Chrapun". preco svoje frustracie prenasas na toto forum ?
kopretinka
04.07.18,17:04
škoda,že si zmazal.......teraz by to už kontex malo

1. SI TRHNI ty stará a drbnutá bosorka !!! 2. Reagoval - dedukoval som ohľadom infa zásielky na Slovensku...viď odpoveď od gabriely - účet v Aliexe. 3. Že si nepochopila, tvoj problém 4. Smeruj si kľudne aj do teplej 3,14....alebo do studenej rite.
buchač (Dnes 19:36) OT Ešte raz zopakujem ? Skopíroval som síce tvoj koment, ale reakcia bola ohľadom iného. Komu sa chce furt vypisovať... Pochopila ? ---------------------- Mačky neriešim...ale keď si už načala ? Ja sa za svoje hodnotenia nehanbím...nedávam ich skryte, ale dám argument. ...a tie tvoje bludy ohľadom poľovníkov si zaslúžia iné psychofarmaká, ako mne doporučuješ. ---------------------- V bode 4 by som najradšej nocoval...ty máš na ňom pavučinu, bolo by dobré pretiahnuť... ---------------------- Na Poraďácke bosorky ja dlabem...
misoft
04.07.18,17:08
Jééééj.... ako si tú "láskyplne" hrkútate....:D:D:D
dmc
04.07.18,17:16
co se skádlívá, to se rado mívá :) :)
kopretinka
04.07.18,20:18
ani by som nepovedala
karakul
05.07.18,07:00
..." Keby aj, na uvedenej adrese dodania však bolo nonstop 10 zamestnancov firmy, ktorí o zásielke vedeli, mali právomoc a mohli vybaviť aj zaplatiť clo,..."

Funguje to trochu ináč... buď si colné vyhlásenie vybaví objednávateľ sám (elektronicky !) alebo o to požiada prepravnú spoločnosť, ktorá to za poplatok urobí.

Priamo na stránkach slovenského ali sa uvádza:

POZOR! Rozhodne ale nenechávajte balík bez odozvy nevyzdvihnutý na colnici! Tento balík prepadá colnici a je len na nej čo s ním urobí – ak teda predajca nemá svoj tovar, nemá prečo prísť o peniaze.

https://www.slovenskyali.sk/clanky-aliexpress/colnica-aliexpress-otazky-odpovede/
kopretinka
05.07.18,08:45
ona nemala tovar na colnici,ale u DHL,oni sa ani nepokúsili ho doručiť
kopretinka
05.07.18,09:04
zadávateľka je tu,nereaguje,neodpisuje ani na ss,.....asi už vyriešila.Kašlem na to,načo sa vôbec snažím,ešte som aj do dhl písala.
karakul
05.07.18,09:27
... ale ak je tovar aj u DHL aj tak podlieha colnému konaniu!