ananas224
05.07.18,12:46
Dobrý deň,
potreboval by som od vás poradiť. Už rok sa venujem technickej správe jedného webu pre jedného pána. Boli sme dohodnutý na provízii 50% zo zisku webu. Prvý polrok platil v poriadku, avšak posledné mesiace od marca mi stále písal, že nejdú mu prehodiť peniaze, potom že mu ešte neprišli... Teraz v júni mu už prišli, avšak aj to som ho musel donútiť ku tomu, aby sa mi unúval odpísať, nakoľko ma ignoroval. Potom mi zrušil všetky prístupy ku stránke a napísal mi, že chce ukončiť spoluprácu (s čím samozrejme aj ja počítam nakoľko taktiež to isté som chcel spraviť), a že mi pošle iba 500€, pričom suma, ktorú mi mal podľa dohody vyplatiť bola oveľa vyššia. Nakoniec sme sa dohodli na určitej sume, ktorá bola aj tak nižšia, ale nechcem to nejak riešiť a teraz to už bude mesiac, čo mi má tú sumu vyplatiť. Na maii odpisuje po niekoľkých dňoch, stále to odďaľuje a mňa to už fakt nebaví. Ako ho mám donútiť ku tomu, aby to zaplatil? Ešte jedna vec. Ja nie som podnikateľ. Moje zisky z týchto prác nie sú veľké. Komunikovali sme iba cez mail, nemali sme žiadnu zmluvu, avšak mailová komunikácia ako záväzok by mala stačiť ak sa nemýlim? Nečakal som, že to takto dopadne. Ten pán vyzerá veľmi solídne.
Ďakujem za odpovede.
ivka70
05.07.18,10:55
Takze ty podnikas nacierno - kedze ide o opakovanu cinnost? A nemas ziadnu zmluvu? To mas smolu, ak nezaplati dobrovolne a budes chciet tie peniaze vymahat oficialne, budes musiet zlegalizovat svoje podnikanie a ak ta suma je mala, na pokutach mozes zaplatit aj jej nasobok
ananas224
05.07.18,11:10
Zisky z toho webu sú veľmi malé a mesačne to nebolo ani 100€. Tu ide o to, že po 5 - 7 mesiacoch sa to vyšplhalo na vysokú sumu, ktorú mi nesplatil.
kopretinka
05.07.18,14:12
to je jedno,aké sú z toho zisky,je to neoprávnené podnikanie.A ak teda nepodnikáš,tak nemôžeš mať ani zákazníka.