majinol666
06.07.18,08:36
Dobrý deň,
Chcem sa opýtať či niekto nemá vzor sťažnosti na delegáta alebo či sa niekto nestretol s podobným prípadom.
Mali sme skazenú dovolenku s EXIM TOURS: Nejaké veci nesedeli podľa popisu. Ale čo ma najviac sklamalo a pokazilo mi celu dovolenku je delegátka.
V akútnom stave ohrozenia života dieťaťa nám nedala pomocnú ruku v ničom. Boli sme na Sardínii myslel som, že v nemocniciach vedia komunikovať anglicky žiaľ nikto nevedel. 3 hodiny som chodil po nemocniciach kým ma prijali na to správne oddelenie.Chodil som taxíkom autobusom pešo. Nikto mi nikde nerozumel a ani ja im. Dieťa mi medzičasom odpadlo a prešlo to až do vážneho stavu, Našťastie po 7dňoch liečenia už bolo skoro všetko v poriadku.
zvažujem právne kroky.
ďalej môj prvý krok chcem napísať sťažnosť na delegáta.

Viete mi niekto poradiť ?
Ďakujem
Mila123
06.07.18,06:38
ak by bola v akútnom ohrozené života, po troch hodinách by už tu nebola, preto nepreháňaj!!!!!!
majinol666
06.07.18,06:43
po prvé otázka bola iná ako vaša odpoveď.
po druhé neviete nic kto v akom stave bol dokladovane to nám tak toho sa nebojte

TAK nepiste taketo dristy a radsej kukajte z okna pani všemudra.
Mila123
06.07.18,06:46
ach jaj......to je komunikácia........
alaya1
06.07.18,07:10
Napis standartnu reklamciu a v odovodneni uved dovody co a ake sluzby reklamujes. odosli to na CK.
Vzory reklamacii najdes na nete cez google.
Žabinka
06.07.18,07:19
keď ste boli v takej situácii ako popisuješ, prečo ste sa neobrátili s pomocou na konzulát? to je prvá vec čo urobím keď niekam cestujem, zistím si t.č a adresu..
ivka70
06.07.18,08:02
ono je to aj prva SMS, ktora cloveku v zahranici pride
hanelie
06.07.18,17:52
konkrétne aké výhrady máte voči delegátke ? Nezavolala rýchlu pomoc? neišla s vami do nemocnice ako tlmočníčka - alebo úplne odmietla s vami riešiť život ohrozujucú situáciu ?
hanelie
06.07.18,17:59
ak naozaj išlo o ohrozenie života, mala delegátka postupovať takto:
https://www.cas.sk/clanok/317495/viete-podat-prvu-pomoc-jej-neposkytnutie-v-nudzi-je-trestne-hrozi-za-to-dokonca-vazenie/

zavolať záchranku a zároveň do príchodu lekára poskytnúť prvú pomoc podľa inštrukcií , delegátka je v mieste pobytu aj kvôli takýmto prípadom
a samozrejme CK je zodpovedná za to, že vyšle delegáta, ktorý vie čo má robiť v rôznych neobvyklých situáciach ( strata dokladov, batožiny, lekárska pomoc, ai )
majinol666
17.07.18,08:02
Dobry den,
Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď bol som na pracovnej ceste.
Chyba moja bola, že som nevolal sanitku vôbec nás to nenapadlo.

Ako pisete hore odmietla akúkoľvek pomoc riešiť vzniknutú situáciu. Absolútne nič - ani sa len neprišla pozrieť na nás v akom stave je. Ďalej nechcela tlmočiť nič, pomôcť pri vybavení odvozu do nemocnice. Ďalej v tom strese sme boli v nemocnici len s troma plienkami a utierkami. Ani vtedy nepomohla s nicim (100eur stal taxik- doniesli nam nejake zakladne veci).
Chcem sa vás opýtať či mi neviete spísať čo má robiť a čo nemá robiť delegát.
S takýmto prístupom som sa nestretol nikde. Ďalej mám svedkov a na nich kontakty podotýkam 80ľudí mi dalo číslo a email.

Ďakujem už aj tak ste mi pomohli vašim príspevkom.
lubko6394
17.07.18,08:37
Vôbec sa nezastávam delegátky, ale brať dieťa na Sardíniu keď ešte potrebuje plienky sa mi zdá uletené. Však aj bezplienkové sú v južnejších krajinách potenciálny problém - naposledy som zaregistroval Egypt a tuším aj štátne letadlo bolo treba ? Ja som sa s deťmi do cca 12 rokov motal po Slovensku alebo Česku.