hanar
14.08.06,16:37
Od septembra začínam robiť v novej firme účtovníčku a majú tam program MRP. Bohužial bývala zamestnankyňa odišla s fimry zo dňa na deň a nemá mi to tam nikdo vysvetliť. K tomuto programu by som potrebovala nejakú príručku alebo návod.napr. ako budem nahrávať výdavkové a príjmové bločky, dodávaťelské a odberateľské faktúry a bankové výpisy.Ďakujem
mysimis
14.08.06,14:51
Skús si na internete pozrieť stránku www.mrp.sk a tam by mali byť aj manuály k uvedenému programu.
DanielaSL
14.08.06,15:06
Od septembra začínam robiť v novej firme účtovníčku a majú tam program MRP. Bohužial bývala zamestnankyňa odišla s fimry zo dňa na deň a nemá mi to tam nikdo vysvetliť. K tomuto programu by som potrebovala nejakú príručku alebo návod.napr. ako budem nahrávať výdavkové a príjmové bločky, dodávaťelské a odberateľské faktúry a bankové výpisy.Ďakujem

Je tam JÚ alebo PÚ , je to pod DOS alebo Win.? Myslím, že tu nájdeš veľa odborníkov na MRP, stačí sa len popýtať.
lenkak
14.08.06,16:04
takisto existuje priamo v programe nápoveda - help, stlačením klávesy F1 sa Ti vždy zobrazí.
A máš tu aj Poradu, stačí ísť na tému MRP.
hanar
15.08.06,13:37
Ide vlastne o jedného majiteľa a ma dve firme. Jedna je FO a druhá PO. Z toho vyplýva,že vedie aj jednoduché a podvojné účtovníctvo.Všetko je vo Win:)
lenkak
15.08.06,16:44
stačí problém sem napísať, a nájde sa aj pre Teba odpoveď. S Win verziou sme dobré kamarátky.
Luna
15.08.06,18:30
Ide vlastne o jedného majiteľa a ma dve firme. Jedna je FO a druhá PO. Z toho vyplýva,že vedie aj jednoduché a podvojné účtovníctvo.Všetko je vo Win:)

Neboj sa všetko zládneš. Nie je to ťažké.
hanar
16.08.06,14:24
Dá sa aj v programe MRP Win dať vytlačiť zostavy pre DPH na skontrolovani a zadnú stranu tlačiva DPH. V programe v ktorom v súčastnosti robim je to možné.:cool:
lenkak
16.08.06,16:39
Treba si dať najprv ukážku, potom vytlačiť najprv prvú stranu, papier otočiť podľa tlačiarne a dať vytlačiť 2 stranu.
Zoltán Kovács
16.08.06,17:44
Treba si dať najprv ukážku, potom vytlačiť najprv prvú stranu, papier otočiť podľa tlačiarne a dať vytlačiť 2 stranu.

Len dodám, že väčšina DÚ takto vytlačené priznanie DPH aj akceptuje, takže netreba prepisovať.
lenkak
16.08.06,17:46
Smith áno len väčšina DU. Ja poctivo prepisujem.
Zoltán Kovács
16.08.06,17:57
Smith áno len väčšina DU. Ja poctivo prepisujem.

Já chvála bohu nie. Na našom DÚ bolo povedané,že čiarový kód súhlasí s tým čo oni majú na tlačive z MF SR.
hanar
18.08.06,14:15
Aká je aktuálna verzia v MRP tam majú 4.5 Win.
hanar
18.08.06,14:18
Vždy keď budem nahrávať v MRP VPD a PPD tak musim dať IČO firmy od ktorej mám bloček?
lenkak
18.08.06,16:35
môžeš ale nemusíš, to je na Tebe. Ak uhrádzaš faktúru, tak platbu Ti dá priamo k zápisu faktúry, nerob zvlášť úhrady cez denník, lebo potom by Ti faktúry zostali v saldokonte.
Luna
18.08.06,18:18
Aká je aktuálna verzia v MRP tam majú 4.5 Win.


V záložke pomoc,máš akualizácia programu.Kliki si na to,tam si nastavíš ako často chceš aktualizovať soft. Potom už nemusíš ty sledovať upgrade,soft to urobí za Teba.:) :)
hanar
19.08.06,05:32
Keď si kliknem na pokladňu tak mi to napíše "v zozname pokladni nie je definovaná žiadna pokladňa pridajte pokladňu!" čo to vlastne znamená.
auctovnicka
19.08.06,12:11
Ahojte,
ja mam zase asi takyto problem: ked idem tlacit kartu zamestnanca, tak v nahlade je vsetko o.k., ale ked si ju fyzicky vytlacim tak v polickach, ktore si ja volim pre konkretneho zamestnanca, ako napr. vzdelanie, stav - slobodny.., mi pise napr. namiesto y # a podobne potom vobec nezrozumitelne informacie. Moj programator mi to pozeral a tvrdil mi, ze je to iba v tych polickach, kde je moznost prednastavenych moznosti. Mal niekto takyto problem a ako ho riesil?
Dakujem
Barbora.B
19.08.06,13:39
Keď si kliknem na pokladňu tak mi to napíše "v zozname pokladni nie je definovaná žiadna pokladňa pridajte pokladňu!" čo to vlastne znamená.

Znamená to, že nemáš zadefinovanú žiadnu pokladňu. Pridáš ju tam tým, že pôjdeš na prvý riadok Pokladničné doklady pokladne č. a klikneš sa na ten obrázok, kde dáš ponuku editácia. Potom ťa to už samo navedie.
Ak sa mýlim, opravte ma.
hanar
23.08.06,07:22
Ak dám zlé číslovanie ktoré mi vôbec nenasleduje a dám OK a až potom si to všimnem a číslovanie sa už nedá opraviť? :eek:
Luna
23.08.06,07:42
Ak dám zlé číslovanie ktoré mi vôbec nenasleduje a dám OK a až potom si to všimnem a číslovanie sa už nedá opraviť? :eek:

Neviem ako sa Ti môže stať že máš zlé číslovanie,ale keď sa Ti to stane musíš zrušiť-vymazať faktúru v knihe faktúr aj v hlavnej knihe..Potom skôr ako začneš vystavovať novú faktúru klikni si na okienko s ukazovákom kde máš číslovanie fa. a nastav si správnu číselnú radu.Ináč sa to podľa mňa nedá.
Luna
23.08.06,07:50
hanar
23.08.06,08:34
Neviem ako sa Ti môže stať že máš zlé číslovanie,ale keď sa Ti to stane musíš zrušiť-vymazať faktúru v knihe faktúr aj v hlavnej knihe..Potom skôr ako začneš vystavovať novú faktúru klikni si na okienko s ukazovákom kde máš číslovanie fa. a nastav si správnu číselnú radu.Ináč sa to podľa mňa nedá.

Ja nepíšem,že sa mi to stalo, ale keby náhodou. Inak ďakujem za odpoveď.
hanar
23.08.06,08:40
Ako pridám do účtovnej osnovy nový účet spolu s analytikou. Účtovná osnova je komplet ale chýba tam účet pod, ktorý to chcem zaradiť.
Antonia1
23.08.06,09:29
Ako pridám do účtovnej osnovy nový účet spolu s analytikou. Účtovná osnova je komplet ale chýba tam účet pod, ktorý to chcem zaradiť.
učtovný denník/ funkcie/ učtovná osnova/ editácia/ insert a zadáš si účet
lenkak
23.08.06,15:36
hanar
28.08.06,10:31
Platí pri uhradách z bankových účtov to isté ako je to na pokladničných dokladoch. /návod MRP/ alebo mám nahrať BÚ a automaticky sa mi to spráruje.
lenkak
28.08.06,14:55
úhrady faktúr dávaj cez faktúry, ikonu uhradiť. Do denníka sa Ti úhrada zapíše priamo ku riadkom zaúčtovanej faktúry. A tým sa Ti fa spáruje. Poplatky banke, úroky.... sa robia priamo v denníku.
hanar
03.09.06,16:28
1.Ako nahrávate bankové výpis.Keď si dám na ban. výpis tak sa mi tam nič nezobrazi.Keď si pozriem účtovný denník boli tam predtým zaradené bankové účty.
2.Ak som omylom pri nahravaní faktúr omylom nezaradila do účtovného denníka dohrajem to cez účtovný denník alebo musim vymazať faktúru a nahrať znovu a pri tom zaradiť do účt. denníka.:confused:
lenkak
03.09.06,16:31
1. Už som Ti na toto odpovedala. Úhradu priamo pri faktúre, zaradíš do denníka. Ostatné (poplatky) priamo v denníku. Keď klikneš na ikonu Bankové výpisy, tie slúžia na import z Internet banking.
2. Fa vieš nahrať do denníka keď si na tej fa a klikneš na ikonu Funkcie, nájdeš tam možnosť Zaúčtovať fa.
LIZINKA
06.09.06,15:57
V mojej verzii MRP je moznost vo fakturach, ze mi fakturovanu sumu informativne prepocita na EUR. Neviem si ale nastavit aktualny kurz k danemu datumu. V nastaveniach mam kurz dobry, ale do faktury sa mi premietne stale ten isty kurz, nastaveny uz pri kupe programu. Vie mi niekto poradit?
hanar
06.09.06,16:47
V mojej verzii MRP je moznost vo fakturach, ze mi fakturovanu sumu informativne prepocita na EUR. Neviem si ale nastavit aktualny kurz k danemu datumu. V nastaveniach mam kurz dobry, ale do faktury sa mi premietne stale ten isty kurz, nastaveny uz pri kupe programu. Vie mi niekto poradit?

Kde sa ti zobrazi EUR tak tam daj sumu v eurach a kde sa zobrazi SKK tak sumu v slovenskych korunach a už tam nepotrebuješ kurz davať automaticky ti pôjdu tieto sumy. Ak by to bolo nahodou zle tak mna prosim niekto opravte začínam v MRP.:)
hanar
06.09.06,16:52
Keď nahravam doklady tak mi tam hodi samo DPH a niekedy potom mi vyjde
koncova suma na pokladňi pr. 10,10. Mám to opravovať tak aby to vyšlo na cele čislo alebo aby som mala DPH presne ako je na bločku. Aj keď nahravam fa tak mi to hodi tiež desatinne čisla ale keď ju chcem sparovať tak by to nesedelo s uhradou. Mam to uhradiť na desatinné rozdiely bez ohľadu na to čo je na bločku prípadne zučtovať to na 548 alebo 648.
lenkak
06.09.06,17:19
uprav si podľa bločku, a fa cez 548, 648.
ivička
07.09.06,12:05
Keď je už debata o MRP, chcem sa opýtať - robím v MRP dos a zo všetkých strán počúvam, že MRP Win. je lepší, že veľa vecí prepočíta urobí sám, a tiež, že keď si zaplatím tak mi upgraedom pošlú Win. a dám si to len prehodiť. Chcem s opýtať či je to pravda, je lepší????, dá sa to prehodiť???, a ak dá tak aj počas roka????????????
LIZINKA
07.09.06,16:37
Kde sa ti zobrazi EUR tak tam daj sumu v eurach a kde sa zobrazi SKK tak sumu v slovenskych korunach a už tam nepotrebuješ kurz davať automaticky ti pôjdu tieto sumy. Ak by to bolo nahodou zle tak mna prosim niekto opravte začínam v MRP.:)

asi sme sa nerozumeli. ja vystavim fakturu v SK napr. 10.000,- a vytlacim ju. dole na lavej strane sa mi vytlaci text: informativna suma v EUR napr.250 EUR. do toho prepoctu nemozem zasiahnut.:mee:
lenkak
07.09.06,16:55
Keď je už debata o MRP, chcem sa opýtať - robím v MRP dos a zo všetkých strán počúvam, že MRP Win. je lepší, že veľa vecí prepočíta urobí sám, a tiež, že keď si zaplatím tak mi upgraedom pošlú Win. a dám si to len prehodiť. Chcem s opýtať či je to pravda, je lepší????, dá sa to prehodiť???, a ak dá tak aj počas roka????????????

dá sa aj počas roka, ale zvyknú byť aj určité nezrovnalosti, najradšej urobiť prechod verzii pri začiatku roka.
hanar
11.09.06,10:00
Kde teraz pracujem tak účtovníctvo nebolo robene od mája spravili sa iba nulove DPH. A keď teraz dohravam všetko tak v júni boli vystornovane dve faktúry ale už mám problém s číslovaním lebo automaticky mi to hodí tie 2 vynechané čísla čo mám urobiť aby mi to nahralo vždy to správne číslo faktúry aké potrebujem.Díky
hanar
11.09.06,10:01
asi sme sa nerozumeli. ja vystavim fakturu v SK napr. 10.000,- a vytlacim ju. dole na lavej strane sa mi vytlaci text: informativna suma v EUR napr.250 EUR. do toho prepoctu nemozem zasiahnut.:mee:

nemôžeš vystaviť faktúry v druhom programe príp. v Exceli alebo vo Worde, kde si sama určíš sumu podľa aktuálneho kurzu NBS.:rolleyes:
adinka55
11.09.06,10:10
Do prepoctu zasahujes priamo cez fakturu, zalozka Zahranicna mena. Tam si uvedies kurz a az potom zapisujes hodnotu faktury. Fakturu pises v cudzej mene a kurzom ti to prepocita do Sk. Pri tlaci faktury skus pouzit predlohu 03 Zahranicna faktura.
zuzanar
11.09.06,10:13
asi sme sa nerozumeli. ja vystavim fakturu v SK napr. 10.000,- a vytlacim ju. dole na lavej strane sa mi vytlaci text: informativna suma v EUR napr.250 EUR. do toho prepoctu nemozem zasiahnut.:mee:

Môžeš zasiahnuť nastavenia-program, vpravo buď vypneš zobrazovať celkové čiastky v EUR, alebo necháš a zmeníš kurz kliknutím na "ruku"
Ešte dodám musíš mať uvedený aj dátum pri tom kurze, ak faktúru vystavuješ napr. 11.9. musíš mať kurz k 11.9. lebo ak v ten deň nie je zadaný kurz on berie pôvodný.
zuzanar
11.09.06,10:18
Kde teraz pracujem tak účtovníctvo nebolo robene od mája spravili sa iba nulove DPH. A keď teraz dohravam všetko tak v júni boli vystornovane dve faktúry ale už mám problém s číslovaním lebo automaticky mi to hodí tie 2 vynechané čísla čo mám urobiť aby mi to nahralo vždy to správne číslo faktúry aké potrebujem.Díky

Ked zadáš pridať faktúru, pri čísle faktúry je výber (ruka), klikni na ňu a prepíš číselný rad - editácia - zadaj číslo predchádzajúce číslu ktoré chceš teraz použiť - aktivuj. Ked doplníš tie čísla, potom si to uprav späť na posledné, ktoré máš.
lenkak
11.09.06,15:44
Buď si prestavíš poradový sled tak ako píše zuzanar, alebo si spravíš ešte jeden poradový sled a ten použiješ.
hanar
12.09.06,04:59
Ako nahravate devizové ban. účty a aky druh pohybu použivate?
eop
14.09.06,06:16
Ahojte, chcem sa spýtať ohľadom mrp programu vo win. S týmto programom začínam a nejak sa mi tam nedarííííí...:eek: .
Chcem sa spýtať, ako je to so zálohovou faktúrou. Dám prijaté fa, pridať predfaktúru. Tá sa mi uloží medzi prijaté fa? Alebo je tam niekde aj zvlášť iba na zálohové fa. Úhradu spravím klasicky v tej faktúre, dám uhradiť. A keď mi príde vyúčtovacia fa, ako z nej odpočítam tú, už uhradenú zálohovú FA?
A ešte som sa chcela spýtať na 2.vec: vystavujeme faktúru za vývoz aj dovoz, vývoz je oslobodený od dph (členenie dph 14) a dovoz je s dph (10). Aké členenie použijem na túto fa? Nedá sa to tam nejako rozčleniť, že? Potom mi tlačí aj zle dph-čku. Musím si ručne poprepisovať, do ktorého riadka čo patrí? :confused:

Vie mi niekto poradiť:mee: ? Ďakujem
Monika Kováčová
14.09.06,07:33
Pridáš predfaktúru, zmení sa ti číselný rad. Predfa sa ti uloží podľa čísla, určite tam je. Pri úhrade dáš uhradiť aprogram ti ponúkne či aj vystaviť faktúru.
Druhá vec: Ako môžeš vystaviť faktúru za dovoz? Nerozumiem. Dovoz = došlá fa.
Monika Kováčová
14.09.06,07:37
Úhradu spravím klasicky v tej faktúre, dám uhradiť. A keď mi príde vyúčtovacia fa, ako z nej odpočítam tú, už uhradenú zálohovú FA?

Keď ti príde vyúčtovacia faktúra, nastavíš sa na predfaktúru a stlačíš uhradiť. Potom ti program ponúkne možnosť vytvoriť faktúru (daňový doklad).
eop
14.09.06,07:46
Druhá vec: Ako môžeš vystaviť faktúru za dovoz? Nerozumiem. Dovoz = došlá fa.

Zabudla som vysvetliť. Jedná sa o colné a špedičné služby, kde pre klientov vybavujú doklady k vývozom, či dovozom. A vývoz je oslobodený od dph podľa §47 ákona o dph č.222/2004 Z.z. Tak my vystavujeme fa za obe tieto služby, kde je rozdielne členenie dph.
eop
14.09.06,07:49
Keď ti príde vyúčtovacia faktúra, nastavíš sa na predfaktúru a stlačíš uhradiť. Potom ti program ponúkne možnosť vytvoriť faktúru (daňový doklad).

Moc ďakujem. Ešte som chcela sa spýtať, či si na tú zál.fa nemôžem pokračovať v číslovaní, ako mám faktúry a založím ju aj medzi došlé fa? Pretože toto je za tento rok jediná zálohová a ... Ale nebudem špekulovať. Dám tam radšej nové číslovanie. Ďakujem ;)
eop
14.09.06,12:19
Keď ti príde vyúčtovacia faktúra, nastavíš sa na predfaktúru a stlačíš uhradiť. Potom ti program ponúkne možnosť vytvoriť faktúru (daňový doklad).

Prosím ťa, ešte som sa chcela opýtať ohľadom tej predfaktúry. Ja keď ju dám vystaviť, tak sa ma nepýta, či to chcem pridať do peňažného denníka. Ako ju mám zaúčtovať? Som z toho MRP paf:eek: :eek: :eek: . Ďakujem
Monika Kováčová
14.09.06,12:27
Predfaktúru došlú len eviduješ. Až pri jej úhrade máš možnosť zaúčtovania do PD. Program to robí až pri úhrade, logicky, lebo skôr nemáš výdaj.
eop
14.09.06,12:41
Predfaktúru došlú len eviduješ. Až pri jej úhrade máš možnosť zaúčtovania do PD. Program to robí až pri úhrade, logicky, lebo skôr nemáš výdaj.

Ahaaaa. Ďakujem. Ja robím v programe pohoda a tam musíš zadať predkontáciu už pri nahodení zálohovej fa. Teraz, keď som začala s mrp, tak v tom mám mišmaš, ale pomaly sa učím. A tebe moc dík.
Monika Kováčová
14.09.06,12:46
Nemáš za čo. Na to sme tu, na porade. :)
hanar
17.09.06,19:36
prosim pekne poradi mi niekto ako nahravate devizove bankové účty.:)
fizzy
20.10.06,11:36
Prosim Vas, kto mi pomoze s Importom dat do MRP Win verzia (ulti verzia) PU.
Vypisuje mi stale chybu kontrolneho suctu :(
neviete co to znamena?
lenkak
20.10.06,12:11
Čo importuješ?
fizzy
20.10.06,12:21
Co importujeme?
Mame externu uctovnicku, kedze potrebujeme teraz vycislit DPH tak sme ju poprosili aby nam poslala mailom potrebne data z uct. softu. Pouzivame rovnaky soft (MRP). Ten subor ma koncovku *.PHC
Pri importe vzdy vyhodi chybu, tak sme z toho trocha mimo. Poslala asi 4x ten subor a stale nic....mozno je chyba niekde u nas medzi kreslom a pocitacom :) ...ale nevieme prist nato kde :(
fizzy
20.10.06,12:22
Prijate a vydane faktury - importujem
lenkak
20.10.06,12:25
Napíš postup, na Import sa mi nepozdáva. Importujú sa faktúry+sklad, nerobíš náhodou obnovu zo zálohy?
to *phc je OK.
lenkak
20.10.06,12:27
Skorej si napísal. Ty si nenahadzoval nejaké fa? Poprípade poradový sled je OK?
fizzy
20.10.06,13:01
nemam nic nahodene v programe, kedze som ho len nainstaloval a potrebujem tam hodit faktury ktore mi uctovnicka poslala aby som skontroloval ci su spravne sumy a fakturxy....
lenkak
20.10.06,13:24
máš nastavené dátumy?
fizzy
23.10.06,05:23
myslis kontrolne datumy?
fizzy
23.10.06,08:56
Prosm Vas, nik neporadi?
zuzanar
23.10.06,09:55
Skús urobiť obnovu dát.
Cez údržba údajov - obnoviť dáta - prechádzať - napíš cestu kde máš uložený súbor .phc
Kedže máš nainštalovaný prázdy soft, bez údajov myslím, že nič nepokazíš keď vyskúšaš obnovu dát.
fizzy
23.10.06,10:55
Tak toto mi napisalo pri Obnove dat:
http://www.pozicaj.sk/img/01.jpg

EDIT:
Neviem kde je chyba :( Uctovnicka nam poslala subor s koncovkou PHC (MRPDATA.PHC) Nejde to ani ako obnova, ani ako import :(
fizzy
23.10.06,11:38
Nestalo sa to niekomu? ako postupovat v takomto pripade?
V manuali som nenasiel nijaky postup...a skusame uz vselico :(
lenkak
23.10.06,18:23
Nemáš náhodou staršiu verziu ako účtovníčka? Viem že sa robili úpravy v počte desatinných miestach, to by mohlo dať rozdielny súčet.
fizzy
24.10.06,06:07
Verzia by mala byt rovnaka... :(
pingino
24.10.06,11:57
toto mi napisalo pri Obnove dat:
Chybny kontrolny sucet


Najcastejsou pricinou tohoto problemu je poskodenie zalohovej diskety alebo disku. Ked sa aj zalohovy subor z takejto diskety (disku) podari precitat, niektore udaje mozu byt zmenene a to je problem.

Doporucujem pouzit iny zalohovy subor (vid. automaticke zalohovanie pri ukonceni programu).
lenkak
24.10.06,17:38
nuž skús teda iné prenosné médium, nech Ti donesie účtovníčka zálohu na cd, resp. usb. Poprípade ty si vyskúšaj tak nahrať mailový súbor od nej.
fizzy
26.10.06,05:17
No tak idem skusit...diki
milan48
20.11.06,14:19
Súčasťou MRP softvéru sú príručky v tlačenej i v elektronickej forme, ktoré Vám daný problém určite pomôžu zvládnuť.
eop
12.02.07,17:03
Ahojte, chcela som sa ešte spýtať ohľadom programu MRP. Ako-tak som sa v tom naučila robiť, len prichádza daňové priznanie a už som z toho :eek:
Potrebujem poradiť, aká je možnosť výstupných zostáv. Pracujem v inom programe, ktorý mi ponúka aj možnosť výsledovky aj mi vypočíta daň z príjmu a už si to len pokontrolujem. Viete mi poradiť, ako je to v programe MRP pod WIN? Myslím na podvojné účt. Našla som akurát súvahu a výkaz ziskov a strát. Aké zostavy sú tu? Je tu možnosť vytlačiť výsledovku? Prosííííím o radu. Ďakujem
lenkak
12.02.07,20:47
Súvaha
Výkaz ziskov a strát
Predvaha
.......
ak chceš spraviť komplet DP dá sa, ale to musíš mať osve zakúpený "balíček" a to Daň z príjmu. Stojí tuším 500Sk.
eop
13.02.07,06:52
Súvaha
Výkaz ziskov a strát
Predvaha
.......
ak chceš spraviť komplet DP dá sa, ale to musíš mať osve zakúpený "balíček" a to Daň z príjmu. Stojí tuším 500Sk.

Ďakujem. Nebola som si istá, či to tam len nemôžem nájsť, alebo to tam nieje. Dokončujem jednej firme v tom programe rok a som z toho trošku zmätená. Ale veď v tomto roku už používam druhý - naučený program, tak snáď to nejako uzavrem. Ďakujem za radu.
Monika Kováčová
20.02.07,18:57
UFFF, práve som dočíslovala 3922 pokladničných dokladov (popreťukávala číselné rady)... Zaslúžim si niečo za odmenu...
To je hrúza - toto by mohli domyslieť!
Aspoň so mnou súcitte.
mysimis
20.02.07,19:09
ja zase stojím pred vypisovaním asi 1500 pokladničných dokladov a dnes som zistila, že sa dajú hromadne vytlačiť - pre mňa je už aj toto odmena.
lenkak
20.02.07,19:11
tuta
20.02.07,19:24
UFFF, práve som dočíslovala 3922 pokladničných dokladov (popreťukávala číselné rady)... Zaslúžim si niečo za odmenu...
To je hrúza - toto by mohli domyslieť!
Aspoň so mnou súcitte.

Vyslovujem obdiv. Mňa to ešte len čaká. Fakt by to mohli domyslieť.
jalenka
13.03.07,07:35
Chcem sa spýtať. v MRP viem stav v pokladni zistiť ešte inak ako až po zaučtovaní.?
mysimis
13.03.07,07:36
Aký máš soft? Win alebo DOS. Pýtaš sa na zostavu? Lebo stav v pokladni vieš zistiť keď máš doklady už zaúčtované.
jalenka
13.03.07,08:19
Zostavu mám Win.
mysimis
13.03.07,08:35
Jalenka, jedná sa o JÚ alebo PÚ?
jalenka
13.03.07,08:59
jedná sa o podvojné účtovnícto. Neviem, či to robím dobre. Pre okamžitý stav pokladne pracovníčka vo firme si robí tabuľku, kde si len nahadzuje sumy, aby vedeli okamžitý stav v pokladni. Ja to potom zaúčtujem.
mysimis
13.03.07,09:08
Robím to podobne ako Ty. Inú metódu na to nemám.
Barbora.B
26.03.07,12:48
Ahojte! Prosím o radu. Účtujem v MRP Win, PU. Firma prechádza na nový soft a ja neviem kde mám nahodiť počiatočné stavy účtov. Vopred ďakujem
lenkak
26.03.07,18:50
PS v MRP?
Denník, Funkcie, Počiatočné hodnoty, zapíš hodnoty a potom klikni na kontrola.