Markzzy
08.07.18,14:51
V tejto zmluve sa nachádza veta...

Zmluvné strany sa dohodli že odmenu podľa ods. 1 poskytovateľovi vyplatí ÚPSVaR s využitím RE-PASu/KOMPAS-u na základe dohody o úhrade príspevku na rekvalifikáciu uzavretej medzi uchádzačom a ÚPSVaR pod podmienkou, že uchádzač splní všetky podmienky stanovené v tejto zmluve a v dohode o úhrade príspevku na rekvaliffikáciu. V prípade, ak zo strany uchádzača nedôjde k splenniu podmienok pre poskytnutie príspevku na rekvalifikáciu podľa predchádzajúcej vety a uchádzač napriem tomu absolvuje kurz alebo jeho časť, odmenu podľa ods. 1 je povinný uhradiť poskytovateľovi účastník v stanovenej lehote 15 dní od ukončenia kurzu.

-----------------------------

Moja otázka je nasledovná a zišiel by sa mi k nej nejaké jasnejšie stanovisko.

Ak som podpísal túto zmluvu, a odniesol som na schválenie žiadosť o rekvalifikáciu (na ÚPSVaR), ktorá bude s veľkou pravdepodobnosťou schválená som nútený uhradiť niečo firme poskytujúcej kurz v prípade, že sa napokon rozhodnem naňho nenastúpiť?

Podotýkam, že zmluvu s ÚPSVaR o rekvalifikáciu zatiaľ podpísanú nemám (podal som len žiadosť), na druhej strane je však podpísaná dohoda s firmou o zabezpečení tohto kurzu. Ide mi o to, či odo mňa táto firma má nejaký právny nárok na úhradu 1200 eurového kurzu aj keď sa ho nezúčastním.