ineskam
09.07.18,18:10
Žiadali sme o pripojenie elektriny na pozemok v záhr.kolónii . Táto nám bola stornovaná zo strany západosl.distribučnej z dôvodu nevybudovanej distribučnej siete v danej lokalite. No distribučná sieť tam je /všetci naokolo elektrinu majú/ ,ale vraj nepatrí ZSD ,tak nás nechcú pripojiť. Chcela by som vedieť ,či je to možné a ak áno na základe akého paragrafu a zákona.
bodliak
09.07.18,16:19
Existujú lokality, kde nie sú záhrady napojené na distribučku, ale napríklad na železnice. Zisti si, na koho sú susedia skutočne napojení, a ak je to naozaj Západoslovenská distribúcia, tak si od nich (z ich faktúry) opíš adresu odberného miesta a skús znovu.
ineskam
11.07.18,15:19
nie je v okolí železnica ,ani žiadny objekt,je to záhradkárska kolónia mimo obce,ale vraj distribučná sieť patrí záhradkárskemu zväzu a ZSD a záhradkársky zväz sa teraz kvôli tomu handrkujú ..v stanovisku zo ZSD ohľadne stornovania mojej žiadosti mi bolo uvedené iba ,že tam nie je vybudovaná distribučná sieť a to bolo celé vysvetlenie,bez podloženia nejakým paragrafom ,či citáciou zákona. Je vôbec také strohé vyjadrenie zo strany ZSD relevantné ?
bodliak
11.07.18,15:58
Ľuďom šibe. Načo ti je paragraf ? Nemajú tam sieť a hotovo. Sieť záhradkárov nie je verejná, oni ťa pripojiť nemusia.
buchač
11.07.18,16:51
ineskam (Dnes 17:19) je to záhradkárska kolónia mimo obce,ale vraj distribučná sieť patrí záhradkárskemu zväzu a ZSD a záhradkársky zväz
-------------------------------
bodliak (Dnes 17:58) Ľuďom šibe. Načo ti je paragraf ? Nemajú tam sieť a hotovo. Sieť záhradkárov nie je verejná, oni ťa pripojiť nemusia.
=============================

Predpokladám, že tu ide LEN o pripojenie samotné a LEN o zaplatenie patričných poplatkov dodávateľovi...samozrejme, že LEN z tvojej strany.
Ale takých "múdrych" na úkor druhých by bolo viac.

Takže ineskam...aby si bol v obraze, takto to proste nefunguje.
Záhradkári v kolónii si určite zaplatili tie všeliaké prívody a káble ku lokalite...blá, blá....proste náklady.
Takže tu nejde LEN o tie smiešne poplatky a tu ide asi aj určite o nejakú vyššiu sumu, ktorú je potrebné (bolo by potrebné) zacvakať.
Skús zbehnúť za šéfom záhradkárov s tým, že budeš akceptovať plnú sumu za pripojenie.
Pevne verím, že ti bude vyhovené.....a nie podľa §§§, ale podľa dobrých mravov.


P.S.:
Onehdá, keď som mal ešte záhradu, tak tiež tam bolo pár jednotlivcov, čo sa v začiatkoch nepripojili....a potom smola@love.
ineskam
12.07.18,10:01
..bez invektív sa to nedá? A prečo by som nemala chcieť nejaké relevantné vysvetlenie,niečím podložené? Alebo si v tomto štáte môže robiť kto chce,čo chce? ...všetci sú tam pripojení,pred mesiacom pripájali posledného-bez problému a ešte paradox je,že veľká rozvodná skriňa,či ako sa to volá, je priamo pri mojom pozemku ...no nič..asi si budem v 21. storočí svietiť petrolejkou .,,každopádne vďaka za info
bodliak
12.07.18,11:45
Fakt, že oni tam svoju sieť nemajú, treba podložiť paragrafom ? Ľudom nešibe, ľuďom jebe.

Ak napíšu, že podľa § 7 odst. 3, písmeno b), budeš spokojnejšia ?